Zestaw dla graczy za 6000 zł

Lista komponentów

• Procesor: Intel i7-8700K
  • Chłodzenie CPU: Thermalright Macho Rev. B - doskonała wydajność i wysoka kultura pracy, idealny cooler do chłodzenia podkręconego i7-8700K
  • Płyta główna: MSI Z370 SLI Plus - jedna z lepszych płyt głównych z chipsetem Z370, zaletami są dwa sloty M.2 PCI-Express 3.0 x4, układ dźwiękowy ALC1220, diody diagnostyczne na laminacie oraz gwarancja stabilności i dużych możliwości overclockingu dzięki rozbudowanej sekcji zasilania oraz wysokiej jakości komponentów
  • Optane: 16 GB
  • Pamięć RAM: Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB) - wysoko taktowana pamięć z niskimi opóźnieniami CL, idealny wybór dla graczy
  • Karta graficzna: Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB GDDR5 - karta z dobrą kulturą pracy, którą dodatkowo można podkręcić
  • HDD: Toshiba 1TB P300 - idealny dysk żeby pokazać jak duże możliwości daje pamięć Optane
  • SSD: Crucial BX300 120 GB - nie samym Optane człowiek żyje i jakiś SSD w komputerze być musi. Proponuję sprawdzony Crucial BX300 ze względu na dobry kontroler ze stałym cache SLC oraz kostkami 3D MLC NAND.
  • Obudowa: Corsair Carbide 270R - solidna i przewiewna obudowa z ładną stylistyką
  • Zasilacz: Bitfenix Formula 80 Plus Gold 650W - zasilacz z wysokim zapasem mocy i wysoką sprawnością potwierdzoną certyfikatem 80 Plus Gold oraz 5-letnią gwarancją producenta

Link do koszyka: https://www.x-kom.pl/lista/q3jigsucn

Cena: 6023 zł

Pozostałe 7 zł proponuję przeznaczyć na Alpejskie Mleczko

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się powiedzieć zaklęcia “zmień zasilacz”, ale dzisiaj będzie chyba pierwszy raz:)
Teoretycznie ten zasilacz powinien być OK, ale 1070 potrafi mieć skoki, np. 1070 TI skacze nawet do ok 260 Wat, sprawdź więc czy po będziesz miał odpowiednia rezerwę na liniach jak do deklarowanego maksymalnego dodasz +50% , czy może jednak lepiej +50Wat na zasilacz dodać.

1lajk

Ten zasilacz ma na linii 12V do grafiki ma 360W, do procesora jest w stanie dostarczyć 300W. Wystarczy bez problemu nawet jak się podkręci procesor i grafikę.

1lajk

Jakieś tanie te alpejskie mleczka jak niedawno oglądałem to ptasie z wedla to były tańsze a alpejskie za prawie 11 złotych.

W Tesco 7 złotych https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003011348534

8 km pieszo lub z 6,40 złotych na autobus. Pewnie dla jednego alpejskiego mleczka nie podjadą z dostawą.

Poważnie sugerujesz, że ktoś miałby ochotę jechać do Tesco żeby kupić 1 rzecz?

Ja tak jeżdżę… po pracy… bo mam po drodze…

Ja mam tylko Lidle, Biedronki… po drodze.

Wy tu o czekoladach co dupsko rośnie (nie pytajcie skąd wiem ;-)) a ja sie zastanawiam co to za zasilacz… Mało o nim pisze, ale niby ma ten certyfikat, ciekawe jak w praktyce.