Zestaw dla koleżanki - cena nie gra roli

Tak lepiej brać ddr2, a paste to zalmana stg1- duża wydajność i banalne rozprowadzanie.

24 cale niech weźmie benq’a - 1000zł

radek 1500zł

A z reszty to lepiej brać 2x640gb samsungi F1, obudowe CM 590, do 330 nawet tyle 12’stek nie wejdzie (tylko jedna wejdzie dodatkowa, bo jedna jest odrazu zamontowana). Zasilacz zgodnie z zamierzeniem może być hx1000 żeby nie było potrzeby go nigdy wymieniać, no a poza tym to ok.

Pastę brałbym Arctic Cooling MX-2.

Chłodzenie brałbym Karakorum - porównywalna wydajność, a zdecydowanie taniej.

Tylu wiatraków raczej nie potrzeba, jeden na tył (który akurat w Elite jest w zestawie) i jeden na przód zapewni dobrą cyrkulację powietrza). Czyli w przypadku obudów z serii Elite wystarczy dokupić jeden.

Tak na pierwszy rzut oka.

A czy się opłaca? Zrób listę z cenami, to Ci powiemy, bez cen za które chcesz to wszystko kupić będzie ciężko ocenić opłacalność…

Scythe Mugen jest sporo lepszy od Karakorum

ale z dwoma zawsze lepsza :stuck_out_tongue:

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art40 - dlaczego tutaj tej różnicy praktycznie nie widać? Jakiś trefny test?

W sumie dwa wentyle w środku obudowy wydaje mi się, że powinno wystarczyć.

Pasta Do Zębów , zrób listę z cenami…

Zestaw uległ trochę zmianie.

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX (487zł)

MSI P45 Neo2-FR (342zł)

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper Edition (270zł)

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) (3 razy 627zł)

Gigabyte Radeon HD 4870 X2 2GB DDR5 PCI-E BOX (1466zł)

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna (127zł)

Corsair TX750 750W (346zł)

Logitech Cordless Desktop EX 110 (109zł)

LG 22" LCD W2252V-PF (739zł)

CoolerMaster wentylator do obudowy 120mm ultra cichy (35zł)

Microsoft Windows Vista Home Premium 64-bit PL SP1 DVD OEM (322zł)

	Razem 4909 Agito.pl.

Mogę wziąć jeszcze jakieś chłodzenie na CPU albo GPU. Max cena na chłodzenie to 90zł.

Karakorum + ACUTAKE FAN 120 :wink:

===========================

K.

Jak dla koleżanki to dlaczego teraz piszesz w swojej osobie??

a co cię to obchodzi?? :x

jego sprawa, czy to komp dla koleżanki czy dla niego :expressionless:

Intel E5200 + Karakorum (około 330zł razem)

chłodzenie na GPU to Arcting Cooling Accelero S1 rev.2 + Acutake 120 (około 70zł razem)

do obudowy wrzuć jeszcze 1-2 wiatraczki Acutake 120 i będzie ok :wink:

Patriot 800MZH CL4 2x2GB LLK

http://www.agito.pl/ddr-2/patriot-ddr2- … 31281.html

:o jaka choroba, jak dla mnie? O co wam chodzi? Kolega, koleżanka się pyta mnie to się nie odmawia nie? Chyba jak matka cie prosi o coś to nie mówisz NIE!? Moja sprawa :slight_smile: . ReGGie , napisałem w swojej bo się spieszyłem w tedy, tak trudno pojąć (chyba da się jakoś skapnąć?).

PS. Zestawy wcześniejsze dla kogoś tam (nie ważne już dla kogo) zostały zrealizowane :smiley: .

Drukarka wielofunkcyjna już nie potrzebna. gruchacz , nie muszę chyba brać słabszego procesora? Przecież cena nie gra roli.

Bo E5200 jest na rdzeniu E7xxx i E8xxx, więc branie jakiegoś innego jest nieopłacalne. Jeśli cena nie gra roli to kupuj jakiegoś Extreme. :wink:

==========================

K.

A jakiego?

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,58641/

Kriz , cena nie gra roli to wyolbrzymienie, jakbyś przeczytał więcej postów to zauważyłbyś że zestaw ma poprost duży budżet, ale po to pasta do zębów przyszła tutaj po poradę aby dostać najbardziej opłacalny komputer z dużym budżetem. Extreme to tak jak kupić złotego desert eagle’a, zapłacisz 6x więcej a w zamian masz tylko znaczek/wygląd.

Jak już to “przyszedł” Mariosti*. Ten extreme jest pod inny socket. Nie warto tego brać, wezmę E8400.

Bieremy 4 wentylatorki Acutake FAN 120 (jeden na GPU, jeden na przód, jeden na tył i jeden na bok obudowy by dmuchał na GPU).

A jak je podłączyć (te 3 wentyle) na płytę, z tego co wiem na płyta ma 2 gniazda 3-pin.

Panowie - to jest temat techniczny

Bardzo proszę bez zbędnych przepychanek.

Trzymajcie się lepiej tematu

Po co Ci 3 dyski 640GB?

Czyżby Accelero było na karty jednordzeniowe? Jak to zamontować na hd4780x2? Ja bym nie potrafił… Dlatego z alternatywnego chłodzenia GPU trzeba chyba zrezygnować…

…a jeżeli tak, to trzeba kupić 1 wentyl Acutake 120 na przód. Na tyle już jest (nie jest on głośny, ale jak ktoś chce się bawić to może wymieniać +1), na ewentualnym chłodzeniu CPU - Karakorum też już jest (też nie jest jakoś wybitnie głośny, ale jak coś to +1), a na bok to chyba musiałbyś zobaczyć jak dokładnie jest w tej obudowie, ale 120 chyba nie wchodzi.

http://www.msi-polska.pl/index.php?func … at2_no=170

“- 5 x gniazdo wentylatora CPU/System”

W czym problem? Podobno nie ma problemu podłączania 4pin do 3pin i odwrotnie.