Zestaw do 1300zł

Witam. Bułem dzisiaj w jednym sklepie komputerowym i sprzedawca zaproponował mi następującą konfigurację :

mobo : MSI p35 Neo-F = 286zł

procek : Intel 5200 = 325zł

RAM : A-Data VITESTA Gaming Series 2 x 2GB 800mhz DDR2 = 137zł

Zasilacz OCZ SxS 500WAT = 230zł

Proponowany zestaw troche różni się od tego który zaproponowaliście mi wczoraj :

Gigabyte GA-P31-DS3L 230zł

INTEL PENTIUM DUAL CORE E5200 265zł

OCZ 500W StealthXStream 225zł

GF 9600gt 350zł

Pentagram Freezone KARAKORUM HP-120 80zł

Crucial BALLISTIX 2x1GB 1066MHz DDR2 150zł

Sprzedawca powiedział że nie opłaca się kupować mobo Gigabyte bo często się psują =/

Co myślicie o tym zestawie? Która mobo posłuży mi lepiej? Czy ram może być?

MSI jest troche nowsza, ale chbya Gigabyte dalby sobie rade.

Jaka karta graficzna?

O cieszę się że o to zapytałeś bo bym zapomniał. Powiedziałem sprzedawcy, że mam zamiar kupić Palita

GF 9800GT 512MB/256bit bądź Palit Gf9600 1024mb/256bit. 9800 znalazłem w dość niskiej cenie uwarzam bo 400zł. Sprzedawca mówił, że gigabyte`y są bardzo awaryjne i nie opłaca się ich kupować ._.

Może i ma rację?

Moja gigabytk’a pojechała do serwisu jak przyjechała do mnie

Ale mam do czynienia z 1-szą płytą Gigabyte

Czyli lepiej wziąć tego MSI? Jak z o/c na tej mobo i co z ramem? Może być taki ?

ja tam też gigabyta nie polecam

beznadziejny serwis gwarancyjny

i sprzęt awaryjny

a i jeszcze w jajko ludzi robią

:slight_smile:

czyli jednak sprzedawca miał rację :> w takim razie chyba zdecyduje się na ten zestaw który polecono mi w sklepie. A jak myślicie: kupic to teraz, czy poczekać do nowego roku? [chodzi mi o cenę :P]

teraz przez tego kryzysa finansowego wszycho podrożało

jezeli bym musiał to bym brał

ale jak bym mógł poczekać to bym czekał

po roku nowym napewno coś pójdzie w dół :slight_smile:

jesteś tego pewny? może coś pójdzie w dół a coś w górę :stuck_out_tongue: w sumie to mam czas i mogę poczekać nawet z miesiąc :slight_smile:

To jest loteria, może pójść w górę może nie …

Też zależy to od $

to jak gra na giełdzie :stuck_out_tongue:

możesz starcić lub zyskać :wink:

Czyli kiedy będą rzeczy tańsze? Kiedy dolar będzie droższy niż obecnie czy tańszy [obecnie okolo 2.84]

a pamietasz jak był dolar po 2 zety

wtedy było wszycho taniutkie

trzeba czekać na stabilizacje sytuacji

ale tego sie nie przewidzi kiedy nastąpi to

na twoim miejscu to bym poczekał do połowy stycznia i zaobserwował różnice w cenie obecnej i tej co będzie i wtedy dopiero sie dowiesz czy zyskałeś czy starciłeś lecz wg. mnie raczej zawsze coś tam zyskasz

kryzys wątpie zeby sie pogłebił :slight_smile:

Ok dzięki za rady. W takim razie poczekam do nowego roku i mam nadzieję że to będzie dobra decyzja :>

Po nowym roku na wszelki wypadek załóż nowy temat lub odśwież ten. Może coś się pozmieniać. :wink: