Zestaw do ~2200 zł dla gracza

Witam !

Ostatnio rozglądam się za nowym komputerem, gdyż mój staruszek już nie wyrabia (mam go już 6 lat) :smiley: Dlatego iż że w składaniu komputera jestem całkowicie zielony,a w sklepie esc.pl podobno przysyłają już złożony komputer dlatego wybrałem ten sklep :smiley: Komputer ma służyć przeważnie do grania. Moja prośbą jest podanie sensownej konfiguracji komputera w granicach ~2200 zł w sklepie esc.pl bez napędu optyczego, gdyż sam nie mogę ułożyć jakiejś sensownej w tej granicy pieniężnej ;/ Monitor posiadam taki:

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/lcd-tv-tuner/LS23CFEKF/EN/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F

z tych dwóch zdecodowanie core i5.

Mam pytanie jaka jest zauważalna różnica między pamięcią 1333mhz a 1600mhz ? bo różnica cenowa jest minimalna więc czy warto dopłacać ?

skoro jest minimalna w cenie to tymbardziej w wydajności będzie podobna, wyższe taktowanie umożliwia więcej manewrów przy OC.

Następnym pytaniem jest czy karta graficzna Asus Radeon HD4770 Formula 512MB DDR5 pociągnie dobrą jakość na monitorze fullHD samsung hd2333 (filmy itp.) Czy raczej trzeba szukać jakiejś z 1024MB ?

ilość pamięci nie ma znaczenia przy oglądaniu filmów nawet hd tylko moc obliczeniowa więc spokojnie pociągnie ta karta full hd

Natomiast 1GB jest wskazane przy grach na rozdzielczości HD/FullHD. Myślę, że do 2200 zł dałoby się złożyć z dobrym procesorem, ale i o wiele lepszą grafiką. Nie oszukujmy się, HD4770 jest dobrą kartą, ale żeby grać w najnowsze tytuły musiałbyś ją wymienić za jakiś czas. Przy tym budżecie do gry lepiej wziąć trochę słabszy procesor na potrzeby lepszej grafiki.

Zaraz coś złożę, ale w tej chwili esc.pl nie chce się załadować…

znawco a co powiesz na te kolorowe słupki ?? :

http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha … ew-15.html

zwłaszcza na rozdzielczość fullhd…

Wybrałeś najgorszą grę jaką się dało. Ta gra jest tak słabo zoptymalizowana, że tego się nie da opisać. Do GTA IV potrzeba grafiki z 2GB, aby puścić ją na Full Detalach, oczywiście bez pewnego tricku w pliku commandline.txt. Tak czy inaczej do monitorów o rozdzielczościach HD/FullHD, nadal zostaje przy swoim wskazana jest grafika z 1GB pamięci, co nie oznacza, że nie można mieć 512MB pamięci.

nie pogrążaj się tam są też inne gry które ukazują brak przyrostu wydajności dodatkowych 512MB na tekstury dla rozdz. fullhd…

http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha … ew-18.html

a za te 512MB się mimo wszystko płaci

technik_elektro , 1GB pamięci daje mimo wszystko większy komfort pracy z monitorem o dużej rozdzielczości. Ale z drugiej strony ten brak przyrostu FPS jednak coś znaczy. Sam posiadam monitor FullHD i kartę z 512MB pamięci i nie mam zamiaru jej wymieniać.

Bzdura, nie potrzeba 2GB tylko 1GB, przy mniej niż 1GB trzeba kombinować z commandline.txt.

Mój zestaw wygląda na razie tak. Można na czymś oszczędzić by cena troszkę spadła ? i czy zasilacz 400w pociągnie ten zestaw.

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 

705 zł


Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

330 zł


Płyta główna:

AsRock P55M PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394, mATX/

350 zł


Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185 zł


Karta graficzna:

HIS Radeon HD4870 iCooler 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI

599 zł


Obudowa:

Cooler Master Elite 335 (Black)

159 zł


Zasilacz:

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]

190 zł


Suma: 2518 zł

nie warto oszczędzać komputer na lata…

Jaki zasilacz pociągnie ten zestaw ? 400w wystarczy czy jednak trzeba zakupić 450W ??? i jaki polecacie

Zasilacz wystarczy. Z tego co widzę to da się oszczędzić na pamięci RAM, ale tylko 10 czy 20 zł i wziąć 1333MHz.

Oszczędzić trochę więcej i zrobić zwrot o 180 stopni, mianowicie wziąć Phenom’a II 955 i Gigabyte MA770T-UD3P.

Zostanę chyba przy intel core i5 i go podkręcę trochę. czy ten zasilacz będzie odpowiedni do OC ? OCZ ModXStream Pro 500W. Podajcie jakieś argumenty dla intel core i5 i amd phenom II x4 955 bo sam już nie wiem co wybrać ;/ Gdybym miał wybrać amd phenom II x4 to ta karta była by odpowiednia ? HIS Radeon HD4890 iCooler 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Core i5 pobiera mniej prądu i jest wydajniejszy od Phenoma II X4, ale kosztuje więcej, zaletą platformy AMD jest cena, chociaż Phenom taki słaby nie jest.

Zasilacz 400W starczy nawet z o/c, ale jak masz w planach dwie karty graficzne lub kartę dwu układową to bierz 500-550W.

Ta karta jest odpowiednia do obu procków.

Tylko kasy mało więc jak core i5 gorsza karta hd4870, a jak phenom II x4 to lepsza hd4890. Mniej więcej się wyrównuje… Chyba wybiorę jednak intel core i5. Mam jeszcze jedno pytanie czy to chłodzenie na karcie graficznej HIS Radeon HD4870 iCooler 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI dobrze się sprawuje ? Czy lepiej szukać karty z lepszym. Czyli zasilacz 400w spokojnie wystarczy ? Czy ten zasilacz bequiet! StraightPower E7 400W (255zł) będzie dobry czy może jest jakiś tańszy i również wystarczający ?