Zestaw do ~2200 zł dla gracza

Bierz core i5 z 4870, grafika nie jest zła a procesor bardziej przyszłościowy.

Ten zasilacz spokojnie starczy,

Dzięki wszystkim za pomoc myślę że temat do zamknięcia :slight_smile:

Czyli jaki ostateczny zestaw wyszedł?

Warto to podkreślić, że Phenom nie jest słaby. Core i5 ma zintegrowany kontroler PCIE, pobiera mniej prądu i ma tryb turbo, to daje mu przewagę. Jednak wizualnej różnicy w grach nie widać (zależy dla kogo, oczywiście mówię nie sugerując się testami, lecz własnym okiem), natomiast to co Core i5 robi kiedy używamy przy aplikacjach, które realnie wykorzystują jego potencjał to Phenom II może tylko popatrzeć.

Tego nie możemy powiedzieć. Nie wiemy jak rozwiną się dalej platformy LGA 1156 i AM3.

Chodziło o to, że Core i5 jest wydajniejszy (bez wątpliwości, jak Phenom II będzie na granicy grywalności, to przeważnie Core i5 będzie zauważalnie lepiej chodził), dlatego bardziej przyszłościowy bo dłużej nie będzie trzeba go zmieniać. Różnicy między 60, a 80FPS też ciężko zauważyć, ale 30 vs 40FPS może zaważyć na grywalności.

Adalbert , pamiętajmy, że progi płynności na testach są “ustalane umownie”.

Teraz możemy tak powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, ale nie wiemy co nam w przyszłości może zdziałać rynek komputerowy, a szczególnie gry. :smiley:

A wyszedł taki :slight_smile: Myślę że wszystko jest dobrze dobrane mam ochotę za godzinę góra kilka godzin zamówić zestawik w esc.pl więc musi wszystko pasować.

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

705 zł


Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

330 zł


Płyta główna:

AsRock P55M PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394, mATX/

350 zł


Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185 zł


Karta graficzna:

HIS Radeon HD4870 iCooler 1024MB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI

599 zł


Obudowa:

Cooler Master Elite 335 (Black)

159 zł


Zasilacz:

bequiet! StraightPower E7 400W

255 zł


System Operacyjny:

Microsoft Windows 7 Professional OEM 64Bit

490 z


Suma: 	  	

3073 zł brutto

2518.85 zł netto

Na zasilaczu można zaoszczędzić i wziąć BQ PurePower L7 430W.

Mam pytanie czy warto dopłacać do pamięci A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Extreme Edition 390 zł czy zostać przy GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 330 zł ? Na zasilaczu troszkę oszczędziłem więc mogę wziąć lepszą pamięć ram. Czy warto brać tą droższą i dlaczego ?

Raczej nie warto. Na timingach (opóźnieniach) nie wiele zyskasz (nie zauważysz różnicy między CL8, a CL9), A-Daty są o tyle lepsze, iż posiadają radiatory.

W przypadku LGA 1156 nie wiadomo, w przypadku AM3 trochę wiadomo, pod AM3 w 2 kwartale 2010 roku ma wyjść Phenom II X6 o nazwie kodowej Thuban, nic nie wiadomo na temat tego czy będzie działał na chipsetach 7xx czy tylko na serii 8xx, ale mi się wydaje, że na serii 7xx będzie działał, przecież AMD to nie Intel, tylko u Intela Core 2 Duo/Core 2 Quad jaki i procki w tech 45nm nie śmigały na wszystkich chipsetach.

Przecież to napisałem :roll:

Ale te radiatory przydają się tylko do ich o/c, o/c pamięci wielkiego wzrostu wydajności nie daje tylko w bechmarkach, Goodramy w o/c Phenoma II czy Core i5 nie ograniczą.

Zależy nie tylko od wzroku, ale od gry i sprawności sprzętu

post2278539.html#p2278539

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /4452.html - różnice naprawdę są marginalne, lepiej zaoszczędzić

Zastanów się nad pełnowymiarową AsRock P55DE3 i podobnej klasy Gigabyte P55M-UD2 (przeczytaj test: http://pclab.pl/art38765.html)

W tej cenie karty graficznej, masz średnio porównywalną PowerColor Radeon HD5770, poczytaj testy i sam zdecyduj.

Na obudowie możesz w sumie zaoszczędzić, ten CME jest coraz droższy…

Zasilacz zdecydowanie lepiej wziąć bequiet! PurePower L7 530W albo OCZ ModXStream Pro 500W [OCZ500MXSP-EU].

A Windowsa potrzebujesz w wersji Pro? Nie starczy Ci HP?

Scorpio , wiem że to napisałeś, chciałem tylko to podkreślić.

Ale nie wiadomo nic o procesorach w technologii 32nm od AMD, bo Thuban nie będzie mógł nawiązać walki z 32nm 6 rdzeniowymi procesorami od Intela.

Co do tego co napisał focus , nie będę za dużo komentował. Jest redaktorem i robił testy zawsze na najlepszym sprzęcie (No chyba, że testy wymagały też porównań do słabszego sprzętu). Nie gram dużo w gry, ale jak usiądę do jakieś samochodówki i przyzwyczaję się do gry to tak czy siak będę dobrze grał niezależnie od ilości klatek (no chyba żeby były 2FPS). Nie gram w CSS, ale mogę powiedzieć coś o CS 1.6, kiedyś grałem w tę grę na karcie GF 8600GT (Athlon x2), a teraz ostatnio na HD5850 (oraz i5), czy czułem różnicę? Nie, nie grało się wcale lepiej (Jeżeli chodzi o ilość klatek). Więc tak jak mówię, dla kogoś kto regularnie wykonuje testy, a potem je opracowuje to różnica jest, bo jest na to wyczulony, dla szarego użytkownika nie ma.

Czy ta płyta główna jest dobra ? Asus P7P55 LX /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/ 365 zł ponieważ sklep esc.pl nie posiada aktualnie płyty głównej AsRock P55M PRO na stanie ?

ASUS nie robi ostatnio dobrych płyt, ale przejdzie ta płyta :).

Dodane 28.12.2009 (Pn) 18:27

Ale jednak ma bardzo słabą sekcję zasilania i to jeszcze na 4 piny.

Czyli jaką polecasz, bo sam nie wiem którą wybrać bo się na tym nie znam ;p

Może ta płyta ? Gigabyte P55-US3L /intel P55, DDR3 2000, GLan/ 385 zł

Ta ma sekcję zasilania takiej samej jakości jak ASUS, może troszkę lepszą, ale także na P4. Może AsRock P55 PRO.

Też się nad nim zastanawiałem jutro się spytam czy mają go na stanie.

“Zastanów się nad pełnowymiarową AsRock P55DE3 i podobnej klasy Gigabyte P55M-UD2 (przeczytaj test: http://pclab.pl/art38765.html)”

Właśnie w tym samym teście jest podana wada Gigabyte P55M-UD2

Wady


    * wentylator podpięty do złącza SYS_FAN nie osiąga nominalnych obrotów

Czy to w czymś przeszkadza i czy ta płyta tez jest pełno wymiarowa ?

Na razie w bitwie pozostają Gigabyte P55M-UD2, AsRock P55DE3 i AsRock P55 PRO Czas na wybór mam do jutro do godziny 10 więc proszę o szybkie komentarze bo nie wiem która mam wybrać…