Zestaw do 6 tysięcy

Zależy od priorytetów. Na AMVA odwzorowanie czerni jest lepsze, przy nieco słabszych kątach widzenia. Jeśli zamierzasz oglądać filmy na monitorze, to IPS radziłbym unikać (srebrząca czerń).

Czemu gorsza?

 

Głównie chodzi mi o gry (Wiedźmin 3 itd., rzadko w gry typu Overwatch czy CS),  oglądanie filmów na internecie jak i z telewizji (dokupiony będzie dekoder), czy do tworzenia jakiejś grafiki.

Nigdy nie słyszałem o tej firmie ale jak polecacie.

To matryca AMVA będzie lepsza od IPS?

IPS lepiej oddaje kolory

 

Przy ogólnych zastosowaniach lepiej się sprawdza. Tanie IPS-y nie są zbyt rewelacyjne. 

 

Czyli do moich oczekiwań lepsza będzie matryca AMVA? 
Czy może jeszcze jakaś inna matryca? Najbardziej zależy mi na kolorach, aby nie były przekłamane i by monitor mógł się nadawać do gier FPS. 
Może telewizor będzie lepszym rozwiązaniem? 

Tak. 

 

Inne matryce są przeznaczone do czego innego na ogół. AMVA i IPS (konkretnie AH-IPS) sprawdza się do ogólnych zastosowań. Przekłamania kolorów to jest termin, który interesuje grafików. Ty tego nie zauważysz. 

 

Nie będzie lepszym rozwiązaniem. Telewizory średnio się sprawdzają jako monitory komputerowe. Chyba że w grę wchodzi jedynie granie i oglądanie. Praca z tekstem nie należy do przyjemnych, ze względu na niską rozdzielczość, a co za tym idzie poszarpane czcionki.

No i telewizory mają często zdecydowanie wyższe opóźnienia od monitorów, co w szybkich strzelankach, szczególnie sieciowych jest zdecydowanie niewskazane.

Dzięki wszystkim za pomoc. :wink:

 

Co myślicie jak by zamówić komputer w dwóch dostawach? 
Procesor i monitor z x-kom wychodzi 6 zł taniej, a dostawa i tak gratis.
Reszta z morele? 

Zamów sobie cały zestaw komputerowy tam gdzie wyjdzie  dla Ciebie lepiej i taniej,

i morele i x-komp składają za darmo.

Monitor możesz sprawdzić gdzie cenowo lepiej,

wszystko zależy od Ciebie.

 

Monitor bierz  AMVA+

AMVA+  jest to matryca, która łączy zalety technologii TN oraz IPS i co ważne pozostaje bardzo atrakcyjna cenowo. Problem słabszego odwzorowania kolorów w przypadku patrzenia na ekran pod większym kątem został w niej całkowicie wyeliminowany. Warto też podkreślić, że matryce VA jako jedyne są w stanie zaoferować obsługę pełnego 24-bit True Colour. Tak też jest w przypadku AMVA+. 

Właśnie chodzi o to, że jak zamówię na x-kom procesor i monitor to wysyłka jest gratis (o dziwo nawet za pobraniem!), natomiast pozostałe części są droższe. Dlatego chcę zamówić te 2 rzeczy oddzielnie (bo i tak monitor z x-kom, a jak ma być 6 zł na procesorze taniej to chyba warto?).

Zgadza się biorę ten monitor z matrycą AMVA+. 

Chciałbym jeszcze się dowiedzieć co myślicie o kartach 
MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 3 lata gwarancji 
ZOTAC GeForce GTX 1070  5 lat gwarancji wg filmiku Liptona

 

https://www.youtube.com/watch?v=6_s9LP4iIYE

 

Z obu kart będziesz zadowolony,niezależnie którą wybierzesz,

tylko jeśli ZOTAC GeForce GTX 1070  to wersja 3-y wentylatorowa :slight_smile: