Zestaw do 6500 zł - proszę o ocenę

Dzień dobry.
Chciałbym sięgnąć po radę bardziej doświadczonych użytkowników i ocenę mojego zestawu. Warto brać? Używany ma być głównie do gier.
Konfiguracja: >link do konfiguracji<
Chciałbym, żeby śmigały na nim nowsze tytuły, a komputer starczył na parę następnych lat.
Warto coś zmienić, dodać, usunąć?
Uzupełniając w nawiązaniu do komentarza poniżej- monitor 27 cali full HD 60mhz. :slight_smile:

[quote=“Michster, post:1, topic:520790, full:true”]
Dzień dobry.Chciałbym sięgnąć po radę bardziej doświadczonych użytkowników i ocenę mojego zestawu. Warto brać? Używany ma być głównie do gier. Konfiguracja:

morele.net

Procesory - Sklep, Opinie, Ceny w Morele.net

Procesory w sklepie internetowym. Zapewniamy bezpieczeństwo, błyskawiczną wysyłkę i najniższe ceny w Polsce. Sprawdź nas!

Warto coś zmienić, dodać, usunąć?
[/quote]Witaj,
na wstępie polecę lekturę:


Nazwa tematu zbyt ogólnikowa (nie wiadomo ile możesz wydać, nawet nie wiem czy chciałbym wejść w ten temat, bo nie do końca wiadomo czego w środku się spodziewać), opis skromny (link nie prowadzi do żadnego zestawu, nie piszesz jakie gry, na jakim monitorze [rozdzielczość] etc.).

Dziękuję za uwagi, poprawiłem zawartość tematu, oraz jego nazwę.

[quote=“Michster, post:1, topic:520790”]
Chciałbym, żeby śmigały na nim nowsze tytuły, a komputer starczył na parę następnych lat.Warto coś zmienić, dodać, usunąć?Uzupełniając w nawiązaniu do komentarza poniżej- monitor 27 cali full HD 60mhz.
[/quote]Zamierzasz podkręcać procesor? Jeżeli tak, przydałoby się jeszcze chłodzenie np. Fortis 3.
Grafikę wziąłbym Gamerocka od Palita. Zasilacz CX550 lub jeszcze lepiej RM650X. Obudowa kwestia gustu, jednak można rozważyć M35W, Corsair Obsidian, Phanteks Enthoo. Do gierek Windows 10 z uwagi na dx12.

Tandem tego procka z tą grafiką, jak najbardziej OK.
Natomiast osobiście wybrałbym kartę innego producenta niż Gigabyte.

SSD także wziąłbym bardziej cenionej firmy. Nie chodzi o to że jest zły. Tylko do zestawu za złotych. Nie bawiłbym się w jakąś ADATE tylko bardziej Crucial, może samsung. Niech ten dysk chociaż będzie w Aluminiowej obudowie. Why not ??

Zaiste chwali się że chcesz wyjebać tyle pieniędzy w i7 gdzie teraz możesz kupic i5 a za dwa lata wymienić na tą czy inna i7 na znacznie lepszych warunkach.

Zwróć uwagę jaki przyrost fps jest miedzy i7 a i5 i pomyśl czy warto.

Co do reszty to całkiem spoko. O gustach się nie rozmawia.
Co do monitora sam korzystam z 28" i nie uważam żeby był za mały. No i do grania to chyba matryca TN (tak tej starszej generacji)

Polecam zmienić dysk SSD na Goodrama

Michster

Zmień sobie kartę graficzna na

zmień sobie Dysk SSD na polecany przez Krzysztof Nowak

i zmień sobie ten zasilacz, te VS-y 550 są słabiutkie.

Dodatkowo będzie Tobie jeszcze potrzebne do tego procesora chłodzenie, minimum to

a,jeśli możesz sobie pozwolić to wybierz ten

PS.
Procesor możesz spokojnie zostawić ten wybrany.

Przykładowe testy w grach



http://pclab.pl/art72389-9.html

z monitorków,jeśli byś był zainteresowany (w innym sklepie) mogę zaproponować

Jasność300 cd/m2

Czas reakcji 4 ms

Częstotliwość odświeżania 75 Hz

Ja to bym się jeszcze zapytał kiedy w ogóle zamierzasz ten zestaw kupować?

Dlaczego miałbym zmienić kartę graficzną na Palita? Jakie plusy za tym idą?
@up: Na dniach.

Przede wszystkim lepsza kultura pracy,cisza.

Poza tym GameRock ma możliwość dość wysokiego ustawienia power limitu przez co przynajmniej teoretycznie jest jednym z najbardziej podatnych na OC GTX 1070. Oczywiście sporo zależy też od samego egzemplarza rdzenia jaki został zamontowany w karcie, ale z technicznego punktu widzenia GameRock to karta, która powinna pozwolić wyciągnąć więcej niż niektóre modele innych producentów.

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora


to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor

W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu “kod promocyjny” należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz dodać do koszyka pendrive SanDisk Cruzer Blade 16GB

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.