Zestaw do gier - sugestie, pomoc?

(Mentor1337) #1

Witam. Złożyłem pc, który ma być przeznaczony do gier i pisze tutaj, ponieważ chciałbym abyście wyrazili swoje zdanie jeśli coś jest nie tak, etc, co można by było zmienić. :slight_smile:

Procesor:

Intel Core 2 Duo E8200 /2.66GHz, 6MB, 1333MHz, oem/

425 zł

Płyta główna:

Foxconn P35A-S /Intel P35/

290 zł

Pamięć RAM:

Transcend 2GB (2x1GB) PC800 CL4 aXeRAM

210 zł

Dysk twardy:

Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]

179 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

685 zł

Karta dźwiekowa:

Creative Labs Sound Blaster Audigy se

65 zł

Zasilacz:

Corsair 520W [CMPSU-520HXEU]

299 zł

Listwa zasilajaca:

Ever Standard 5.0m

45 zł

Monitor:

Samsung 2032BW Black (2ms, DVI)

825 zł

Nagrywarka DVD:

Pioneer DVR-215 SATA

110 zł

Łącznie (z monitorem) : 3388 zł i bez monitora: 2563 zł. Chciałbym aby cena nie przekroczyła tego progu.

Interesuje mnie też czy wybrałem dobry monitor, czy należy dokupywać jakieś chłodzenie jeśli będę podkręcał do ok. 3,2 i czy wybrałem porządny RAM. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :wink:

(Marcin0392) #2

Brawo :slight_smile: Bardzo dobry zestaw, nic nie musisz już zmieniać. Kup tylko chłodzenie na procka: Pentagram Karakorum.

(system) #3

Racja.

TYLKO NIE BIERZ LISTWY FIRMY EVER!... kup byle co tylko nie to, wiem, że to może wydać się głupie ale mojemu kumplowi kompa spaliło, zaraz po wymianie starej na Ever'a...

(Mentor1337) #4

Czyli + Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum [P7015] ?

W związku z czym wymieniam RAM na troche tańszy żeby zniwelować koszty, ale ten RAM z tego co wiem jest równie dobry mianowicie : OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Reaper za 150 zł

dobre posunięcie?

(system) #5

Bardzo dobre. :wink:

(Emilmlo) #6

Ever to jedna z dobrych firm produkująca listwy, zasilacze UPS i zasilacze, Everest to nie Ever

(Mandrasik17) #7

tak jak Ci radzą Karakorum i zegarki do góry

(Pingwinkowo) #8

Ja cały czas używam evera. Nic się nie dzieje, może kolega miał firmy Everest....

(Owca 92) #9

zestaw bardzo dobry, choć ja bym brał monitor taki:

http://www.agito.pl/powyzej_19/lg_22_lcd_w2252tqpf.352.329003.html

w zamian "uciołbym" zasilacz na taki:

dysk zmieniłbym na ten:

oraz:

nie brał na razie karty dźwiękowej i procek brał w wersji BOX.. dlaczego? BOXy z reguły są bardziej podatne na oc, szczególnie teraz gdy intel zaczyna selekcjonować procki na droższy = lepszy E8500>E8400>E8200>OEM E8x00 tak przedstawia się tabela oc - oczywiście nie jest powiedziane że OEM nie może być lepszy od E8500 ale szanse na trafienie takiego OEMa są znikome

(Darth ReX) #10

A ja tego posta piszę z kompa podpiętego do takiej listwy. I powiem, że jest bardzo dobra.

(Mentor1337) #11

Owca_92: Dzięki za polecenie fajnego monitora (na pewno jest bardzo dobry), ale nie zdecyduję się na niego, gdyż jest droższy i 20 cali (nie 22) w zupełności mi wystarczy. :slight_smile: Zasilacz wezmę ten co polecasz, nad dyskiem się jeszcze zastanowie :stuck_out_tongue:

Mam jeszcze takie pytanie, oprocz tego, że kupie Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum potrzebne są jakieś dodatkowe wiatraki, wentylatory:p ? I przy tym sprzęcie, które mam zamiar zakupić jaka jest prawidłowa temperatura, a do jakiej nie moge dopuscic?

Btw. podobno ten zasilacz OCZ_Stealth XStream 500W SLI jest głośny, rly?

(Marcin0392) #12

Możesz kupić 2x Acutake 120mm.

Jedne na tył obudowy ( wydmuchujący ciepłe powietrze ) i z przodu wciągający powietrze od środka.

(Owca 92) #13

powinni to sprawdzić w pogromcach mitów... :slight_smile: zasilacz należy do cichych, jednak jest słyszalny jak średniej klasy wentylator... zawsze można zrobić fan swapa (niby traci się gwarancje ale jeszcze nie słyszałem żeby komuś padł chyba że od samego początku..)

(Mariosti*) #14

W takim razie po co kupować nowy zasilacz jak można używany :]

W podobnej cenie można dorwać corsaira vx450, tak więc nie wiem nad czym się zastanawiać...

(Ciupa Michal) #15

weź wersje z BOXowym chłodzeniem (lepiej się kręcą)

bierz GoodRam Pro900 CL4 (2x 1GB) (świetne OC, jedne z najlepszych, polecam aczkolwiek dosyć trudno dostępne, poszukaj na allegro.pl lub na ceneo.pl)

weź Enermax Pro+85 525W (cichy, niezawodny, trzyma napięcia, bardzo dobry po prostu)

no a tak to reszta zestawu bardzo dobra

BRAWO!

(Heezootoo) #16

jeden z nielicznych który uznaje sugestie innych. Dobry zestaw jak coś to tylko zmiany kosmetyczne

(Mentor1337) #17

Panowie jeśli będę miał procesor w wersji BOX (to nawet jak podkręce) będę potrzebował dodatkowe chłodzenie Pentagram Karakorum ?

(Maniekz1985) #18

Jak chcesz coś wycisnąć z proca to zapomnij o czymś takim jak Box'owe chłodzenie.

(Mentor1337) #19

Dzięki. Ostatecznie mój zestaw prezentuje się tak :

Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 /2.66GHz, 6MB, 1333MHz, oem/

Płyta główna: Foxconn P35A-S /Intel P35/

Pamięć RAM: OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Reaper

Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]

Karta graficzna: Gainward GeForce 8800GTS 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-215 SATA (black)

Obudowa: Sharkoon Rebel 9 Economy Edition /Black/

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI

Listwa zasilajaca: Ever Standard Plus 1.8m

Monitor: Samsung 2032BW Black (2ms, DVI)

Chłodzenie na procesor: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum [P7015]

Dzięki za wszelką pomoc i jej próby ; ] pozdrawiam.

(Adalbert) #20

Corsair ma odpinane kable i podobno cichszy (ale to sprawa dla pogromców mitów :slight_smile: ).

Dysk osobiście zmieniłbym na Samsunga 320GB F1.

Na obudowie bym zaoszczędził biorąc Cooler Master Elite 331 (który chyba ma w zestawie wentylator).

A że procesor box'owy lepiej się kręci, to chyba też dla pogromców trzeba zostawić, tak mówią, ale czy to prawda? Bezpieczniej jest uznać, że prawda. :slight_smile: