Zestaw do oceny

co myslicie o takim zestawie?? komputer glownie do coddzienego/domowego uzytku czyli internet, office,itp… gry raczej nie(oprucz worms armagedon;-)).

powiedzcie czy te podzespoly do siebie pasuja i jak jakosciowo to wyglada??

procesor: Intel Pentium Dual-Core E6300 (2.8 GHz) LGA-775 BOX

płyta gówna: GIGABYTE GA-EP31-DS3L

grafika: Asus Radeon HD 4350 Silent 512MB DDR2 PCI-E BOX

ram: 2GB KINGSTON DDR2 DUAL 2x1GB/800

dysk: 500gb 7200RPM Samsung

sasilacz: BE QUIET SYSTEM POWER 450W BQT S6-SYS-UA-450W

Jak kwotę zamierzasz wydać? Modernizujesz komputer co jakiś czas, czy wymieniasz od razu całą jednostkę?

kwota to maksimum 1200zl w sumie to by byl moj 2 komputer pierwszy mam od jakichs 7lat jedyne co w nim zmodernizowalem to ram.

a co ten zestaw sie raczej nie nadaje do modernizacji?? moze za jakis czas wymienil bym procesor bo na grafice mi nie zalezy - nie gram w zadne gry tak wiec…

AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ 399zł

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/ 279zł

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG 195zł

Samsung SH-S223B SATA (black) 90zł

BeQuiet PurePower 350W 169zł

GoodRam 2GB 800MHz CL5 90zł

Razem: 1222zł w Esc.pl

bez obudowy, ale z nagrywarką o której zapomniałeś w swoim zestawie (chyba, że masz już)

i to byl by lepszy zestaw od zapropowanego przeze mnie?? hmmm musze pomyslec nagrywarke mam:]

Znacznie lepszy

No to nie bierz nagrywarki i kup jakąś najtańszą obudowę (bo na porządną za ~150zł Cię nie stać).

to musze siepowaznie zastanowic nad tym zestrawem:] skoro mowicie ze dobry. a jesli chodzi o obudowy to taka mi wpadla w oko

I-BOX LION 604B tylko ze tyroche droga…

nie wiem nigdy nie bralem pod uwage innego procesora niz intela jaka jest ruznica miedzy Intelem a AMD i czemu AMD sa tansze? gdzies czytalem ze do gier bardziej sie nadaja procesory AMD a do prac biurowych itp. Intel?

Dodane 18.06.2009 (Cz) 21:56

aa jeszcze mma pytanko ta karta AsRocka ma zintegrowana karte grafiki ale jak cos to mogl byma jaks dokupic gdyby mnie cos naszlo kiedys na jakas gre ktora by tego wymagala???

Mam jeszcze SB Live 5.1 i chcial bym ja zamontowac w tym zestawie chyba bedzie wspolgrac??

Co do obudowy, to lepiej jak już dopłacać, to do Cooler Master Elite 33x. Poza tym, ta Twoja to miniATX, a Ty masz zwyczajną płytę ATX.

Do gier to raczej Intel (przynajmniej od czasu Core 2 Duo), natomiast AMD podjął ostatnio wyrównaną walkę swoimi Phenomami II z procesorami od Intela. Jak chcesz szczegółowych różnic to wejdź na pclab.pl i egielda.com.pl i zobacz co i jak w testach.

Ta płyta ma dość dobrą (jak na zintegrowaną) kartę graficzną, ale jak będziesz potrzebował to można wsadzić osobną.

A co do SB, to wrzuć linka jaka to dokładnie karta.

o prockach w wolnej chwili poczytam:] obudowa zostaje stara co do karty muzycznej to jak sprawdzam w everescie to pokazuje ze mam karte “Creative SB Live! 5.1 Digital (SB0220) Sound Card PCI” a w nero infotool “creative emu10k1 audio processor(wdm)” chyba cos takiego mam SB

No to kartę podłączysz pod jeden z dwóch gniazd PCI na płycie.

dziekuje za pomoc teraz kupuje glosniki do auta:] a a nastepnie kompa :] pozdrawiam

Phenomy II przegoniły procesory Intela, nawet najmocniejsza 4-rdzeniówka prawie dogania i7. :slight_smile:

A po drugie socket 775 umiera.

A to ciekawe, jakoś w grach ciężko to zauważyć (a nawet prawie zawsze PIIx4 940 jest słabszy od silniejszych C2D)…

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-31 i strony dalej

A jak ktoś wymienia komputer bądź podzespoły (proc/płyta/RAM) raz na 4lata (zapewniam, że jest sporo takich osób), to sockety od AMD umierają tak samo jak te od Intela, więc też nie wiem czym się tu zachwycać.

troche poczytalem o tych procesorach ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz jaka jest roznica miedzy AMD Athlon II X2 250 a AMD Phenom II X2 550 Black Edition i co mozna zyskac kupujac Black Edition?? wiem ze to mac cos wpulnego z mnożnikiem i BEMP ale co to jest. prosze o wytlumaczenie zrozumialym jezykiem:] i czy wspolgral by z plyta zaproponowana przez Adalberta??

phenon posiada podatkowo pamięć podręczną l3 i odblokowany mnożnik, któru ułatwia podkręcanie, ogólnie jest trochę wydajniejszy.

http://pclab.pl/art36926.html

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= … M&s=AM2%2b - niby Phenoma II x2 nie ma, ale nie widzę przyczyny, dla której ta płyta miałaby nie łykać tego procesora, prawdopodobnie jeszcze nie zaktualizowali strony, poza tym możesz zapytać sprzedawcy (tym bardziej, jak sam będzie wszystko składał)

No i można odblokować dodatkowe 2 rdzenie o ile to dobra sztuka.

to nie kazda nowo kupiona sztkuka jesta taka sama??

i co w tym takiego nadzwyczajnego przeciez chyba kazdy procesor mozna podkrecic do jakiegos stopnia??? w jaki sposob ulatwia podkrecanie??

ps. wiem ze dla was te pyania mogo sie wydawac banalne ale dla mnie laika…:slight_smile:

Nie każda sztuka jest podatna na odblokowanie rdzeni, podobnie jest z o/c nie wszystkie sztuki zrobią np. 4.0GHz.

Jeśli kręcimy mnożnikiem to mamy mniej roboty, jak jest zablokowany mnożnik to mamy więcej zabawy, bo trzeba ustawiać HTT, HT, NB i dzielniki pamięci.