Zestaw do zlozenia

zestawik dla klienta :

Asus Commando i965, S775, PCI-E (x16), DDR2 533/667/800, SATA II, SATA RAID, ATX

Intel Core 2 Duo E4300, Socket 775, 1.80 GHz, 800MHz FSB, Allendale Core, 2MB Cache,

2GB (2x1GB) CorsairTwinX XMS2 Dominator,DDR2 PC2-6400,240 Pins, NonECC Unbuffered, CAS 4-4-4-12, EPP

Coolermaster Aquagate Viva Water Cooling Kit *

850W Silverstone ST85F 100%Modular, Quad PCI-E, ATX12V 2.2 & EPS12V, 80% Efficiency RoHS

320MB BFG Technology 8800GTS Overclocked, PCI-E, Mem 1600MHz, GPU 550MHz, 96 Streams, 2x DVI/HDTV

74 Gb Western Digital WD740ADFD Raptor, SATA150, 10000 rpm, 16MB Cache, 5.2 ms

320Gb HGST (IBM/Hitachi) HDT725032VLA360 Deskstar T7K500, SATA300, 7200rpm, 16MB Cache, 8.5 ms, NCQ

* raptor na OS,hitachi na dane

nie wiem ,jaka buda - na to nie mam wplywu

karta dzwiekowa powinna wystarczyc ta, jaka jest na plycie

mysle,ze zestawik pojdzie do ~3.5ghz na 7x500/9x400 na codzien spokojnie…

jak sadzicie ?

dzieki za sugestie :slight_smile:

Ta płyta do dużego OC potrzebuje pamięci 1066MHz.

Proc nie zawsze kręci się tak, jak by się tego chciało. Bezpieczniej E6300.

Za cenę tych pamiątek można by wziąc 4GB GoodRAM, ale wted nie będzie można tak wysoko podkręcąc procka (dziwne ustawienia FSB:DDR), więc płytkę bym wziął jakąs na nForce 650/680.

Jak zależy bardzo na wydajności, to może dyski w RAID0?

co do raid0 ,to nie jestem do konca przekonany, cos za czesto dyski sie sypia…

tez sie zastanawialem nad e6300/6600,ale…

ten asus ustawia 2:3 fsb/ram ,wiec przy 400/1200(nizsze fsb ,a wyzszy mnoznik-e4300) ,mozliwe bedzie stabilniejsze dzialanie,przy tej samej czest. procka ~3.5ghz

pamieci powinny pojsc na 5-5-5-15/2.4v ,ale

to tylko teoria narazie,dlatego czekam na Wasze opinie

czas mam do jutra :slight_smile:

edit:

goodram nie wchodzi w rachube, nie jest w Polsce :frowning:

Nie ma pewności że E4300 pójdzie na 3,5 (aczkolwiek może). Niektóre egzemplarze nawet 3GHz nie osiągają.

Ile kasy jest na cały sprzęt?

Że kupujący nie jest w Polsce tak?

generalnie zakupy robie w uk i komp idzie tu do kolesia-najpierw musi zaakceptowac zestaw,potem go zloze…

watpliwosci mam co do WC-bedzie wydajniejsze nic AC-ninja/scythe ?

kasa ~£1000/6 tys.

poprzedni zestaw zlozylem na e6300 i bad axe-na szybkiego poszedl na fsb 450,wiecej nie mialem czasu na testy,teraz moze bede mial go wiecej ,to przy okazji pobawilbym sie nowoscia intela

E6600/E6300 (E4300 różnie się kręci).

Asus P5N 650/680

Ram DDR2 800MHz, OCZ, PDP Patriot (jak znajdziesz gdzieś GoodRAM to bierz na 4GB może starczy)

HDD Seagate 7200.10 xxxxxAS (kupił bym dwa i puścił w RAID zamiast tego WD), Ewnetualnie do tego ten WD.

DVD Pioneer 111-D

grafa ok, zasilacz ok (trochę mocny, można wziąc słabszy). Ewentualnie Tagan/Antec/ToPower/Huntkay. (Tagan bez serii U-15).

Powinno - chcesz również chłodzić nim grafikę?

PS. Można poczeać na 8800 w 80nm.

Co do CorsairTwinX XMS2 Dominator,DDR2 PC2-6400 zapomnij ze pojda na 1200,a przy fsb 400 pamieci mozna ustawic 800,1000,1200 itd.

Plyta jest bardzo dobra ale jak ci na wyposazeniu niezalezy a tylko na OC e4300 to sie nieoplaca.

P5n-e sli 430zl slabe wyposazenie ,dobre OC

Commando 800zl dobre wyposazenie,do EX OC (napewno e4300 bedzie mial sciane)

Na rozsadnym Vcore do 1.6Vmax(to juz duzo i dobre chlodzenie trzeba miec) to czy pierwsza czy druga taksamo procka podkrecisz.

Co do Coolermaster Aquagate Viva Water Cooling Kit bedzie mniej wydajne niz Scythe Ninja w tym modelu niepotrezbnie dali na blok na GPU i zmnienili wiatraki na 2x70 i to strasznie obnizylo wydajnosc poprostu pompka niewyrabia i nawiew,

Lepiej kupic tanszego brata Aquagate 120 bez bloku na GPU( troszeczke mniejszy radiator) i jest wydajniej.

niestety zestaw jest nie dla mnie,po prostu dostalem limit + wytyczne,czyli rozwojowy,zeby mozna bylo podkrecac,stabilny itp.

proca wziolem tanszego a plyte lepsza,bo proca to zawsze sobie zmieni,plyta stabilna i dobra pod OC + nowosc,co tez ma znaczenie :slight_smile:

stad tez zasilacz troche na wyrost,ale jak wsadzi 2x8800gtx i 6800 to bedzie akurat

pamieci-slaby punkt , bo nie za silnie sie znam-ddr2 1066/5,5,5,15-troche za drogie(pomylilem sie przy fsb/ddr- jest 3:2/1:1 wiec 1066/800 jest osiagalne)

chlodzenie tez mogloby byc wydajniejsze,ale sie nie znam,wiec gotowca biore,nawet nie wiem,czy dobry…powiem szczerze :slight_smile:

2x 8800gtx to nie ta Commando w takim polaczeniu pci-e 16x i 4x wiec mila sie z celem przy takich grafach.

wiem, w teorii CF,ale znalazlem tescik,gdzie niezle radzila sobie w SLI …

zgadzam sie,ze 2x grafa nie ma sensu,wzrost wydajnosci ~70%,ale nie przeklada sie to na wydajnosc w grach itp, jedynie w benchmarkach punkty rosna :slight_smile:

no nic,poszlo jak jest ,alternatywnie ten abit

Abit AB9 Pro WiFi iP965, S775, PCI-E (x16), DDR2 533/667/800, SATA II, SATA RAID, ATX

troche mniejsza zasilka i mozna bedzie dolozyc do ramow,ale to dopiero po akceptacji kosztow :slight_smile:

dzieki za odpowiedzi

Tak ale nie na tak mocnych grafach 4x dla drugiej to juz bedzie zdecydowanie zamalo,i czy jest sens w jakiej rozdzielczisci on bedzie gral??

heh,

ludzie to sa jednak dziwni,zwlaszcza jak maja kase …

kolo na poczatku mowil,ze chce naj… do gier itp. z naciskiem na gry i naj…

skoro naj… ,to mowie,kup abita+6600,slabsza zasilke,8800gtx i masz …troche zmienilem,za waszymi radami ,i co ? koles mowi,ze gdzies widzial swiecaca plyte-striker-mowie,moja lepsza,tansza i to to samo,tyle ze bez swiatelek(no prawie);

on mi na to,ze chce miec sprzet lepszy od kumpla(?) -nie wazne co,byle lepsze,ladniejsze i zeby ladnie wygladalo ,jak kumple przyjda - karpia strzelilem ,bo coz innego mi pozostalo,i mowie oki,ale to dotatkowe koszta i to pewnie podwojne… niestety,budzet ten sam…rachunki musi miec,jako dowod dla kupmli :slight_smile:

no i w kropce jestem,bo gdzies oszczednosci musze porobic,skoro ma byc striker + bajery i buda…

karta jedna i to pewnie 8800/320mb-najtansza a pokaze w razie czego 8800 :slight_smile:

zakupy zrobie tu:

scan.co.uk

ma monitor 20.1" Dell E207WFP, Widescreen TFT, VGA/DVI, 1680x1050, 5 ms, 800:1, 300 cd/m2,wiec nie jest zly

wc tylko na cpu :

Alphacool Cool Answer III 120

1x Alphacool NexXxoS Xtreme I radiator

1x Alphacool CPU cooler NexXxoS XP light Universal, incl. mountings for AMD XP, AMD 64 and Opteron, Intel 478 and Socket 775

1x pump universal mounting

1x Alphacool Eheim Station 600 12V incl. reservoir Tubing: 11/8mm transparent

1x 120mm fan

wydajniejsze ,ale i drozsze

alternatywnie AC:

Coolermaster Eclipse 4x Heat Pipe Silent Supercooler - S775/S754/S939/S940/S-AM2/S-AM2/F

• Comprehensive Cooling Solution cools CPU and its surrounding components

• Aluminum heat sink and copper base with 4 heat pipes achieve excellent cooling performance

• Gliding fan duct design cools down the surrounding components(VRM, Memory, and Northbridge Chipset, etc.)

• Special turbine fan design for steady and massive airflow but low noise

• Intelligent fan Speed Controller ( PWM / Silent / Performance Modes )

• Flexible assembling application provide interference-free installation

• Unleaded production - RoHS compliant

no i buda na koniec,musi miec okno-wiadomo,wyswietlacz itp.-jak dla mnie niepotrzebne pierdy :slight_smile:

dzieki za opinie i podpowiedzi,bo ja kolesia ubije-fakt placi,ale wybredny jak panna na wydaniu

Wsadź mu Abita, i zrób sam te świecidełka.

Ten striker kosztuje prawie 1300zł. To nie ma sensu. ;]

Niech sobie kupi xboxa 360, to będzie mógłs się chwalić przed kumplami. Pozatym będzie miał do gier.

Za tą kasę, któą on chce wydac na strikera to bym dołożył do 8800GTX ;]

heh,

mnie to mowisz…

to facet typu,co musi miec lepsze niz inni-rozumiesz,faktury,bajery itp.

koles ma brata,lekarza ,jak on,no i brat kupil sobie jakis wypas sprzet-nie zna marki,ale znal cene ,pare tys. funtow;no to on meble sobie zafundowal,za ponad 10tys.,na ktorych nie mozna siedziec,bo zostaja odciski i likwidacja kosztuje majatek~£1000 ,lol

brat teraz kupil kompa za ~£1000 ,no to on chce byc lepszy i miec ladniejszego,drozszego(niewiele,bo sknera),bajeranckiego… niech go ,skoczy sie tym,ze sobie odpuszcze…klopot mi potrzebny

Ludzie są faktycznie dziwny. Ale jesli chce miec lepszego kompa, to niech nie bierze świecidełek. Tyle mu możesz powiedzieć. TO ma być do używania, a nie do oglądania. To ma być przedewszytskim funkcjonalne i szybkie, a nie ładne.

ech, wstawilbym fotke,jak ja pracuje… plyta na polce ,reszta luzem,piwo w zasiegu reki :slight_smile:

niewazne…

dzieki za rady,wykorzystam z pewnoscia,szkoda tylko,ze taki burak bedzie mial kompa, z ktorego mozliwosci nawet w 10% nie skorzysta…zycie ,hehe