Zestaw komputerowy 1800zł

Jak w temacie chcę złożyć zestaw komputerowy (blaszak + monitor) do 1800zł, max 2koła. Komputer będzie służył do grania w gry typu Wiedźmin, słychania muzyki i surfowania po internecie. Chciałbym posiadać dosyć mocną karte graficzną i dobrą kartę dźwiękową, monitor wystarczy 19’ chyba, że znajdzie się jakaś 20. Czekam na propozycję.

Tu luknij na zestawy http://www.proline.pl/sklep.php?g=Zestawy+komputerowe ale bez monitora. Wątpie czy kupisz za te pieniądze maszynkę z monitorem

Nie chodzi mi naprawdę o coś super. Myślę jednak że za 1800 zl można kupić jakiś zestawik na którym pogram płynnie w nowsze gierki (nie musi być na full).

A dodam jeszcze, że bez myszki i klawiatury, musi mieć Vistę. Możemy zaoszczędzić troszku na dysku twardym, wystarczy w zupełności 250GB byle żeby był w miarę szybki. Dzięki!

E5200

MSI P45 Neo3-FR

Patriot LLK 2x1gb 800mhz

HD4850

Samsung F1 320GB

Pioneer 216-D

OCZ SXS 500

Cooler Master Ellite 331 lub inna. :wink:

Vistę trzeba dokupić ale to już wykroczy poza budżet. Żeby się zmieściło można wziąć słabszą kartę. :slight_smile:

Ile kosztuje oryginalna Vista? A może polecicie mi jakiś gotowy zestaw z Vistą w cenie?

Gotowych zestawów się nie kupuje.

http://www.ceneo.pl/1511382

Do tego procesora to starczyłaby słabsza płyta typu MSI na P43 (można zaoszczędzić), zasilacz zmieniłbym na Corsair 450W, reszta tak jak Paweł3779.

Wystarczyła by MSI P31 Neo2-FR jeszcze tańsza, tak samo dobra do o/c, ma raida, ma dwa SATA mniej ale to nie taka straszna wada.

A BIOS w sklepach od razu wgrywają nowy, czy trzeba się bawić?

viewtopic.php?f=19&t=290766

e5200

MSI P43 NEO-F

Patriot 2GB (2x1GB) PC800 CL4 LLK

WD 320GB 16MB Cache AAKS

Corsair CMPSU-450VXEU ATX 450W PFC EU

Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB DDR3

Cooler Master Elite 331

Pioneer 216/LG GH20NS10

Jak nie będzie starczało to zmień płytę na w/w przez Scorpio `a.

Jak się zamówi w sklepie aktualizacje biosu to tak.

Napiszcie mi jeszcze czym różnią się procesory Intela Dual Core od Core2 Duo? Dzięki

Pentium Dual Core ma mnie pamięci podręcznej i mniej instrukcji. Jak podkręcisz, to wiadomo, że PDC ~ 2,6GHz będzie wolniejszy od C2D ~ 2,6GHz.

Czyli rozumiem że ten E5200 to dual core o normalnym taktowaniu 2.5Ghz? I dlaczego prawie w każdym temacie zachęcanie do zakupienia właśnie E5200?

Fap , bo bardzo dobrze się kręci i sprosta każdym mniejszym wymaganiom… Do większych jest e8400, ale, nie starczy Ci kasy…

Ok rozumiem, bez kręcenia też się nieźle sprawuje mam nadzieje, bo nie mam zamiaru go kręcić póki co. Mam jeszcze jedno pytanie, sry ale jestem w tym zielony, jak kręce dwurdzeniowy procesor, to podnosi mi się taktowanie obu rdzeni, czy tylko jednego? A i mały teścik, czy AMD Athlon x2 5200+ 512 cache będzie wydajniejszy od E5200?

Podkręcają się dwa rdzenie. Nie będzie wydajniejszy.

Ok dzięki zobaczy się :slight_smile:

Tak btw to nie dało by się złożyć czegoś z monitorem? Dodam jeszcze 200 zl to mamy 2 koła. Monitor sobie upatrzyłem już (http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/299836 --> czy będzie dobry?) więc zostaje około 1400zł na samą puszkę. Może wezmę MSI p31, jakąś tańszą grafike, np. gf9600gt i do tego jakiegoś twardziela, może być 160Gb. Co o tym sądzicie?

Monitor git, msi p31, 9600gt/9600gso 768MB może być, ale z dysku nie rezygnuj, bo jest dobry, a niewiele zyskasz kasy na mniejszym.

Zrób zestawienie w jakimś sklepie i napisz ile Ci w sumie wychodzi.