Zestaw komputerowy - czy napewno dobry?

Pod koniec września zmieniam sprzęt. Wybrałem takie produkty:

SEAGATE BARRACUDA 500GB 7200 16MB SATA2 NCQ

SEAGATE BARRACUDA 160GB 7200 8MB

DRUKARKA HP PHOTOSMART C4280

COOLER MASTER EXTREME POWER 600W

CREATIVE X-FI MX XTREME AUDIO BULK

ZOTAC GF8800GTS 512MB DDR3 256BIT PCI-E BOX

KLAW A4-TECH EVO SLIM ULTRA USB

A4TECH X-750BF

DVD+/-RW LITE-ON LH-20A1S-15C SATA BULK BLACK

COOLER MASTER ELITE 332 BLACK BEZ ZASILACZA

MICROSOFT WINDOWS VISTA HOME PREMIUM 64BIT POL OEM

MICROSOFT OFFICE HOME & STUD. 2007 POL 3 US PROMO

PATRIOT 2X2GB DDR2 1066MHZ EXTREMEP CL5 388

INTEL CORE2QUAD Q6600 2.4GHZ 1066FSB 8MB S775

GIGABYTE P35-DS3 DDR2-1066 RAID GLAN LGA775

FDD 1.44 MB SAMSUNG BLACK

TUNER TV LEADTEK WINFAST 2000XP EXPERT FM

Czy proponujecie coś wymienić, zostawić ?? Limit $_$: 4.000 złotych - Bez monitora :slight_smile:

Wielkie dzięki za pomoc :wink:

Dysk 160 GB wywalić, FDD wywalić, dźwiękówka lamerska, tuner stary, zasilacz nie najlepszy.

Ogólnie jak na sprzęt za 4 tysiące to dziadostwo. Do czego będziesz wykorzystywał komputer?

Dysk 160 GB na kieszeń - musi być :slight_smile: I na IDE, bo nie każdy ma keiszeń na SATĘ.

FDD wywalić ?? A jak zachcę XP i instalacja sterów do RAID’a z dyskietki ?? :slight_smile: nLite nie chcę się bawić :slight_smile: FDD nie raz ratowało z opresji :slight_smile:

Dźwiękówka - a po co mi lepsza ?? :slight_smile:

Tuner - stary, ale wypróbowany, chyba, że masz coś lepszego do zamienienia :slight_smile:

Zasilacz - to jaki ??

Sprzęt: tak jak każdy przeciętny użytkownik + od czasu do czasu programowanie, grafika komputerowa.

Nigdy RAID’a bo to strata dla mnie w warunkach domowych, a obraz i tak robię :slight_smile:

Ok. czyli dysk zostaje. Po co Ci FDD skoro kupujesz Viste. Czyżbyś ściemiał :^o .

Dźwiękówka - Nie po co Ci lepsza, tylko po co Ci taka? Możesz spokojnie pozostać przy integrze. Nie wierze, że usłyszysz różnice w jakości dźwięku. Spójrzmy prawdzie w oczy. Creative to dobra firma, lecz inne wcale nie są gorsze. Ostatnio zmieniałem głośniki i wcale nie kupiłem jakiś tam Creative Inspire, tylko tańsze, a DUŻO lepsze Geniusy - uwierz mi.

Tuner - może nie działać na Viście. Tylko o to mi chodziło. Poza tym ostatnio gdzieś widziałem fajny tunerek analogowo-cyfrowy DVB za małe pieniądze. Bodajże marki Phillips.

Miałem niedawno RAID0 i zrezygnowałem z niego. Szybkość nowych dysków i tak jest duża, a ryzyko utraty danych jednak większe. Do tego czas kopiowania plików między dwoma dyskami bez RAID wynosi tyle samo co między dwiema partycjami na dyskach pracujących w macieży RAID0.

Z kartą graficzną standardowo już proponuję Radeona HD 4850 zamiast tego czegoś.

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX » Opis 492,00 492,00

Gigabyte GA-X48-DS5 » Opis 667,00 667,00

Mushkin DDR2 PC6400 2x2048MB HP 800MHz CL5.0 » Opis 254,00 254,00

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) » Opis 203,00 203,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM » Opis 81,00 81,00

Gigabyte Radeon HD 4870 X2 2GB DDR5 PCI-E BOX » Opis 1476,00 1476,00

Corsair TX750 750W » Opis 378,00 378,00

Cooler Master Centurion 532 czarna » Opis 188,00 188,00

Wartość produktów: 3739,00 zł

I przy powyższym zestawie masz jeszcze resztę na jakieś klamoty typu FDD :stuck_out_tongue: .

FDD musi być - choćby MemTest itd… :slight_smile:

Dźwiękówka - no chyba, że tak to spoko :slight_smile: Się upatrzy coś tańszego :slight_smile:

Tuner WinFast’a działa na Viście, kiedyś testowałem u kolegi, ale spoko oblookam Twojego :slight_smile:

Radeon - nigdy w życiu - wierny GeForce’owi :slight_smile: Za dużo nerwów i stresów miałem przez Radeon’y :wink:

No dzięki mati - konkretniej nie mogło być :slight_smile:

P.S. Poszukam jeszcze sobie testów procesorów Intela - dwu- i czterordzeniowych, dopłacić mogę :slight_smile:

P.S. A co do pamięci w zestawie mati a może zamaist 800 Mhz, to 1066 Mhz ?? :slight_smile:

Za takie stwierdzenia się tutaj zabija :lol: . Jakie stresy i nerwy na Radeonach miałeś?

Radeon 128 MB - ale jaki - zabij mnie, nie pamiętam :smiley:

  • GTA 3 Vice City się wyp…, trzeba było kombinować jakimś patchem.

  • Grzał się skubaniec,a był fabrycznie nowy :slight_smile:


  • U znajomych, którzy mają i jak instaluję sterowniki to przeważnie muszę brać same sterowniki, bez dodatkowego oprogramowania bo wysypuje się przy starcie OS’a :smiley:

Tak jak wierny jestem Intelowi, tak i GeForce’owi :slight_smile:

Ja miałem i GeForce i Radeony. Nie narzekałem na nie. Również wybrałbym Radeona 4850, a najlepiej 4870. Nie żebym się czepiał tak tego FDD, ale są płyty ratunkowe takie jak Hirens Boot CD. Tam jest i memtest i ghost, masa narzędzi do partycjonowania, testowania. Nawet jakieś antywirusy.

Co Wy z tym FDD :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Powiedzmy tak, szybciej mi jest coś zrzucić na dyskietkę startową, niż odpalać OS’a, integrować z płytą, odpalać itd… + sentyment :slight_smile:

Choćby u znajomego - system padł, płyta głowna z RADI"em i SATĄ, sterowniki na dyskietce, tylko FDD brak :slight_smile:

Zostawmy dyskietki inne parametry są ważniejsze :slight_smile:

No to Radeonka bierz, stery ostatnio do Radków są lepsze niż do GF-ów.

A że jakiś tam twój w kij stary Radeon się grzał… Ile to lat temu było, człowieku!

mamy 800 bo nie są aktualnie w sklepie dostępne 1066 trzeba czekać na dostawe

Sytuacja na rynku kart graficzny zmienia się z modelu na model. Ślepe patrzenie na markę to fanatyzm. :slight_smile: Przejrzyj testy i sam się przekonaj.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311

Pomyślimy :slight_smile:

Dzięki jeszcze raz za porady :slight_smile: :slight_smile:

Ja widziałem FDD ze zintegrowanym czytnikiem kart pamięci. Fajna rzecz, ale droga, chyba 120zł (może już staniały). Przynajmniej zajmuje tylko jedną kieszeń 3,5 cala.

Z obudów, wybrałbym raczej Chiefteca. Cooler Master mają z reguły cieniutką jak papier blachę. Na zdjęciach może jakoś wygląda, gorzej w praktyce. Trzeba obejrzeć przed zakupem.

Nie jestem taki pewien, czy MS Office potrzebny. Ale może i tak, kwestia gustu. Może najpierw OpenOffice (2.4.1, wkrótce wersja 3.0), a MS Office poźniej…

Z kartą dźwiękową może być problem pod Vistą. Ogólnie- nie działają. W jądrze Visty zabrakło wsparcia dla sprzętowych dekoderów dźwięku, dzialają tylko programowe. Czyli droga karta będzie się zachowywać jak zintegrowana z płytą główną. Przed zakupem trzeba by poczytać na stronie producenta- czy są sterowniki itd.

W niektórych płytach głównych karty zintegrowane są naprawdę niezłe. Może wystarczyć.

Niedługo w Polsce może wejść telewizja cyfrowa. I to w standardzie MPEG4 (większość “cyfrowych” telewizorów i kart dekoduje MPEG2). Pożyjemy, zobaczymy.

Z DVD ja osobiście wolę LG. Czasem używam płyt DVD-RAM. Nie jestem pewien czy Vista obsługuje ten format, raz próbowałem odczytać taką płytę i bez skutku. Pod XP nawet czasem nagrywa, czasem nie, w zależności od widzimisia systemu.

Z procesorów- ten jest już trochę stary. Może któryś z najnowszych Core2Duo? Programy rzadko korzystają z wielu rdzeni, a przy jednym rdzeniu komputer czasem może dostawać czkawki, optimum na dzień dzisiejszy są 2 rdzenie.

Nie jestem pewien czy kieszeń to najszczęśliwsze rozwiązanie. Są różne modele, więc może być problem przy przenoszeniu między komputerami.

Są coraz większe i tańsze pendrivy, np. 16GB, są przenośne dyski 2,5 cala.

Widziałem coś takiego- HP Media Bay. To przenośny dysk 2,5 cala z kieszenią, ale i z portem USB, więc można wyciągnąć i podłączyć do innego komputera. Trochę drogie toto.

Przemyslav , proszę poprawić temat na konkretny, używając opcji Edytuj

Nie bierz CREATIVE X-FI mX XTREME AUDIO, bo to jest programowo przerobione Sound Blaster Audigy SE a cena większa.

Jak zmodowac SE na X -FI AUDIO znajdziesz tu

viewtopic.php?f=19&t=270482

Na stronie producenta jest obraz płyty CD z MemTestem, można też ściągnąć Ubuntu razem na płycie jest MemTest.

Aktualizacje biosu można zrobić z CD albo z poziomu Windowsa.

Stery do SATA są nie potrzebne podczas instalacji Windowsa XP pod warunkiem jeśli instalka jest zintegrowana z SP2

Bierz GeForce i się ciesz że masz mniejszą wydajność za większą kasę.