Zestaw komputerowy do 800 zł

Witam…

Aktualnie nie jestem na bieżąco jesli chodzi o sprzęt komputerowy, czy moglibyście mi polecić cos do 800 zł? Potrzebuje cały komputer, ponieważ poprzedni doszczętnie sie spalił (zwarcie w zasilaczu). Czyli dysk tez bedzie potrzebny…Komputer bedzie wykorzysytywany także do gier (dzieci :stuck_out_tongue: ) Chodzi o takie tytuły jak Sims 2 i troszke nowsze gry. Nie potrzebuje jakiejs super wydajności, bo wiem ze za te pieniadze nie moge sie cudów spodziewać. Powiedzcie jaki procesor? Prosiłbym o jakis proponowany zestaw z zasilaczem, dyskiem i obudową włącznie…Bede bardzo wdzięczny

Witam!!Popatrz tu

http://www.allegro.pl/search.php?string … ice_to=800

Patrzylem wlasnie na allegro, podoba mi sie ten zestaw:

http://www.allegro.pl/item261440862_64b … at_ss.html

Czy on jest ok? A jesli nie to moze jakis inny zestaw byście mi polecili?

jak by ci się udało dozbierać do 1100zł to taki zestaw

Nie kupuj komputerów z allegro np. takiego

hmm… 800 zł ja mam w podpisie :wink:

Proc AMD X2 4x00+

Płyta Gigabyte GA-MA69G-S3H (zintegrowany Radeon X1250)

Ram 1x1 lub 2x1 GB Goodram, Corsair, A-Data 667/800 Mhz

Dysk Seagate 7200.10, Samsung SpinPoint, WD seria AAKS, Hitachi seria K7T500

Nag DVD np Pionieer 212D (SATA), lub NEC’a

Zasilacz Amacrox AX450-PNF

AX400PNF starczy :wink:

Kup podzespoły takie jak zaproponował np. Tobi a nie gotowy zestaw na allegro.

Zebrałem do kupy wszystkie informacje jakie zdobyłem i składam następujący sprzęt:

plyta glowna: FOXCONN A690GM2MA 184 zł

pamięć: Kingston DDR2 1024 MB 667 Mhz (KVR 667D2N5) 70 zł

procesor: AMD Athlon X2 64 4000+ BOX 220 zł

dysk: Samsung SpinPoint 160 GB (SP1613N) 178-189 zł

obudowa: jakaś tania za 50 zł :stuck_out_tongue:

zasilacz: mam w domu nieuzywany zasilacz Tracer 4life 400W, czy on bedzie ok? Szkoda troche mi kupowac drugi zasilacz

Co sadzicie o tym zestawie? Czy plyta ktora wypisalem powyzej jest duzo gorsza od GIGABYTE GA-MA69G-S3H ? Bo różnią się ceną az o 40 zł! A z tego co widze parametry są podobne. I co jeszcze sądzicie o dysku? Czy te spinpointy są dobre czy mozna znaleźć moze cos lepszego w tej cenie? Z góry dziękuje za odpowiedz

nie

też bym tak powiedział jak bartek46op gdyby nie miał takiego tracera ale mam i jest oki praceuje stabilnie itd. tylko ja mam wersje silence z tymi zabespieczeniami itd. :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 06.11.2007 (Wto) 20:19

ja ci tego nie polecam tylko muwie jak jest żeby pużniej nie było na mnie jak coś wybuchnie :smiley: a tak swoją drogą to jakiś chieftec albo amacrox albo froton czy jakosś tak

Pic na wodę, zabezpieczenia może i ma ale nie sprawne.

bardzo możliwe dlatego go wymieniam na

Ale zapas zawsze lepiej mieć.

A co sądzicie o tej konfiguracji? Czy płyta FOXCONN A690GM2MA ma gorsze parametry od GIGABYTE GA-MA69G-S3H? Bo mi sie wydaje ze sa bardzo podobne, wiec po co przepłacać?:slight_smile: No i co sądzicie o tym dysku Samsung SpinPoint? Czy brać jego, czy moze jakiegos WD lub Maxtora (cena max do 190 zł) ?? I powiedzcie mi gdzie mozna tanio zaopatrzyc sie w ten sprzet?patrzylem na ceneo.pl i zauwazylem ze sklep ulubiony.pl jest w miare tani. A moze macie jakies inne źródła jeszcze tańsze?:slight_smile:

Fritz Biorąc płyte główną patrz głównie na chipset w tym wypadku polecamy Ci 690G, od niego w bardzo dużej mierzy zależy oc płyty itp. dlatego brałbym najtańszą płytę z tym chipsetem, producenci płyt głównych nieraz jakieś bajery dodadzą i dlatego później cena ich jest inna