Zestaw komputerowy do gier za 6000 zł / GTX 1070Ti / i7-8700k / 16GB RAM 3000 MHz /

Oto moja propozycja komputera gamingowego za około 6000 zł. Przy każdym z wymienionych podzespołów pokuszę się o krótkie uzasadnienie swojego wyboru. Jako fanatyk świecidełek, podczas składania zestawu poświęciłem trochę uwagi wyglądowi podzespołów. Przy kwocie 6000 złotych można śmiało się pokusić o jakieś RGB. Zaczynajmy!

Sprawdźcie też idealną konfigurację do F O R T N I T E za 4000 złotych!

Screen z dnia 02.VII.2018

LINK: https://www.x-kom.pl/lista/567s8hexi

1. Karta graficzna: Asus ROG Strix Gaming GTX 1070Ti

Choć nie jest to jedna z najcichszych kart, swoją wydajność prezentuje na bardzo wysokim poziomie. Wygląd tej karty w porównaniu do innych jest moim zdaniem jednym z najlepszych.
Dlaczego 1070Ti a nie 1080? Powiedzmy sobie szczerze: różnicy między 130 a 140 fps praktycznie nie zauważymy, a pozwoli nam to zaoszczędzenie paru złotych.

2. Procesor: Intel Core i7-8700k

Jednostka znakomita zarówno w grach jak i w obróbce materiałów wideo. Poza tym jest wymagana do zestawu konkursowego :slight_smile:

3. Płyta główna: MSI Z370 SLI PLUS

Płyta z dobrą sekcją zasilania pozwalającą na wyciskanie ostatnich soków z procesora. Posiada także 2 sloty M.2, które pozwolą nam na rozszerzenie naszego zestawu w przyszłości o kolejny dysk SSD. Płyta pozwala nam także na tworzenie konfiguracji multi-gpu zarówno typu SLI jak i Crossfire.

4. RAM: GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X White (2x8GB)

Goodram oferuje dobre jakościowo kości po stosunkowo niewielkich cenach. Warto też dodać, że jest to produkt polski, więc najlepszy :smile:

5. Chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Co tu dużo mówić, wydajne i ciche chłodzenie, które spokojnie sobie poradzi z i7-8700k, nawet po podkręceniu.

6. Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W

Kolejny polski (najlepszy) produkt na naszej liście. Zasilacz posiada niezależną regulację napięć. Kondensatory, jak na cenę tego produktu, też są dobre. Budżetowy zasilacz, który spokojnie sobie poradzi z zasileniem pozostałych podzespołów.

7. Dysk HDD: Toshiba P300 1TB

Tani, dobry nośnik. Nic tylko brać.

8. Intel 16GB PCIe M.2 80mm INTEL Optane

Technologia Intel Optane pozwoli nam na znaczne przyspieszenie dysku HDD. Nie sprawi, że stanie się tak szybki jak SSD, lecz różnica w szybkości będzie wyraźnie odczuwalna.

9. Obudowa: Phanteks Eclipse P300 Tempered Glass black

W tym momencie wiele osób może mnie tu skrytykować (jeśli nie zrobiła tego już wcześniej). Zdaję sobie sprawę, niektórzy nie przywiązują wagi do wyglądu komputera, ale ja tak. Przy wyborze skrzynki chciałem, aby łączyła następujące cechy: miała okno, była przewiewna i schludna z wyglądu. Padło na produkt Phanteksa. Jest to marka słynąca z wysokiej jakości obudów w przystępnych cenach. Delikatne podświetlenie RGB wokół przycisku zasilania oraz na punkcie styku szkła z obudową można ustawiać według uznania, jeśli posiadamy płytę od MSI, Asusa lub Gigabyte’a (a taką mamy w zestawie).

Tyle z mojej strony. Dzięki za uwagę!

hmmmm ciekawa propozycja

Owszem ciekawa, ale do najlepszych jeszcze sporo brakuje na moje oko :wink:

A co byś w nim zmienił na swoje oko? :wink:

Brakuje mi lepszego dysku, owszem Optane 16+HDD będzie słabe.

Fajne chłodzenie CPU !

Moim zdaniem to super propozycja jak na komputer za tyle.

Czepiasz się gorzej niż ja :stuck_out_tongue: