Zestaw komputerowy do oceny

(Adasd) #1

Zestaw do oceny:

Płyta główna: Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce 4x

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ (Socket 939)

Pamięć RAM: Kingston DDR 2 x 256 MB PC 400 (KVR400X64C3AK2/512DC) CL3

Karta graficzna: Gigabyte GeForce 6200 GV-NX62128DP 128 MB (128-bit) (PCI-E)

dysk twardy: mam

obudowę mam

zasilacz: 350W też mam

(Patricko) #2

Dysk Twardy tez ma znaczenie :wink:

Na jakim jadrze jest procesor ?

Czy komputer ma byc do grania czy do prac biurowych.

(:: MARIO ::) #3

jakiej marki ten 350W?

(Adasd) #4

ja jeszcze nie mam tego zestawu tylko mam zasilacz Colorsit EN60950, obudowę, dysk twardy Samsung SV0802N.

ten Procesor jest na jadrze Winchester.

ten zestaw do grania i do prac biurowych.

(Override) #5

No, zestaw w miarę, tylko jak zestaw ma być do grania to karta graficzna ciut lepsza by się przydała. :smiley:

(Adasd) #6

a jaka karta?

(Zolciak) #7

Może 6600 ?? Tylko trza troszku kasy dołożyć. Ramu też bym wziął troche więcej...

(Adasd) #8

a ile twoim zdaniem powinno być ramu?

(Patricko) #9

Rekomendowane do najnowszych gier to:

• 2x512

Jesli chcesz sie zabezpieczyc na przyszlosc to lepiej zakup

• 2x1024

(Zolciak) #10

No 2GB Ramu to już jest naprawdę sporo ale 1024 powinno styknąć :slight_smile:

(Adasd) #11

Na razie kasy nie mam na 2 x 512 MB RAM

(Myca14) #12

Jako proca to proponował bym 3000+ ale na jądrze Venice [Oem- 495zł + Arctic Freezer 64 (ok. 70zł)] - pięknie się kręci, na odpowiedniej płytce.

Karta spoko, ale polecałbym wersje od Gigabyta, bo raczej trafisz na wersje modowalną i bedziesz miał 6600 :stuck_out_tongue:

512 MB pamięci to na tą chwile za mało do wymagających gier. Jeżeli na pewno chcesz 512 to bierz w jednej kości. Gdy uzbierasz bez problemu dołożysz 2 kość 512 i bedzie gites..

Płyta głowna ujdzie...

(Adasd) #13

z jakiego sklepu te ceny?

(Myca14) #14

Ceny są ze sklepu http://www.imperium.net.pl

(McDracullo) #15

Dysk ktory podales jest na Ata 133 A plyta ktora wybrales ma Serial ATA (SATA) wiec lepiej zainwestowac w nwy dysk i cieszysc sie jednym (z az dwoch :/) wolnym miejscem na inny naped...

(Adasd) #16

Ale ta płyta główna obsługuje ATA 133 i SATA.

Po co mi nowy dysk twardy przeciesz mam dwa dyski twarde jeden 80 GB a drugi 19 GB

(McDracullo) #17

No dobra a gdzie podlaczysz napedy optyczne?? W tej plycie sa tylko 2 (slownie dwa) Jezeli podlaczysz dwa dyski to nie masz miesjca na napedy optyczne ktore teraz wystepuja najczescie na zlaczach ATA.... A jezeli podlaczysz jeden dysk i naped to pamietaj ze szybszy naped zwolni do predkosci wolniejszego gdyz beda one podlaczone na jednej tasmie... wybor nalezy do ciebie.

(Adasd) #18

2x ATA 133 to znaczy że są dwa gniazda ale nie znaczy że można tylko dwa urządzenia podłączyć bo jednym kablem można podłączyć dwa urządzenia a tu są dwa wejścia ATA 133 to można podłączyć dwa dyski twarde i dwa napędy.

tu jest ilustracja:

(McDracullo) #19

Mam ta plyte i gdy podlacze kabel ATA do tego drugiego gniazda (aktualnie mam chyba w tym zielonym) to nie czyta napedow.. moze mam cos zle ustawionego.. ale... tez bym chcial zeby mozna bylo polaczyc 4 :D. MOze sie ktos znajdzie kto powie mi jak to uruchomic w takim razie.. :wink:

To w takim razie do tej mozna podlaczyc 8 urzadzen?? :stuck_out_tongue: :shock:

(Adasd) #20

W tej płycie można podłączyć 8 urządzeń do ATA 133 a do SATA, 2 urządzenia. Chyba masz źle ustawione w Dysku twardym albo w biosie.