Zestaw komputerowy, jaki chipset i jaki procek wg Was

Witam,

Zamierzam zlożyc sobie jakis zestawik i chcialem zapytac o rady.

Wypatrzyłem cos takiego:

1. Procesor: Pentium D 805 2,66Ghz 533FSB 2x1MB cache - czyli nie ma HT i szyna tylko 533 (warto wg was kupowac dwurdzeniowke? czy lepiej szybszy intela jednordzeniowy z szyna FSB800 Mhz np. w podobnej cenie moge miec Pentium 4 3,4Ghz z HT czy moze wogole cos AMD’ka?)

2. Płyta głowna: GIGABYTE 8N-SLI, chipset n-force4 SLi, Dual Channel DDR (zalezy mi aby plyta obslugiwala DDR2 667Mhz i SATA2, moze polecacie jakas inna firme z innym chipsetem?)

3. Karta graficzna: ASUS EAX550GE Radeon x550 256MB DDR 128bit TV&DVI&VGA PCI-E (Komputer raczej nie bedzie sluzyl do gier, wiec chce zaoszczedzic na karcie graficzne oczywiscie w pewnym stopniu, moze lepiej geforce’a podobnej klasy niz radeona?)

http://www.return.com.pl/ware/aaa08e91a1c5603289ebed7b244a8133/

4. Dysk Twardy: Segate Barracuda 7200RPM 250 GB Sata 300MB/s 16 Mb cache.

5. Monitor LCD 19’ - nie mam pojecia jaki :slight_smile:

Co do płyt głównej. Jeżeli komputer nie bedzie służył do grania to nie opłaca się kupować płyty z SLI :slight_smile:

Jeżeli komputer ma nie byc do gier to teraz jest w miarę dobrze, tylko tak jak zauważył Dede , nie opłaca się do takiego kompa płyty z SLI. Więc proponowałbym jakąś płytę bez SLI firmy ASUS lub DFI :slight_smile:

Ten procesor co wybrałeś to może być, ale ja proponowałbym jakiegoś Semprona 3000+ lub 2800+ na Socket 939. :? ewentualnie Athlona 64 3000+ z rdzeniem Venice lub Menchester to mógłbyś pobawić się w podkręcanie.

Co do monitora to ze swojej strony proponuję monitor Samsung SyncMaster 940N. Monitor ma całkiem dobry czas reakcji, w miarę dobry kontrast, spełnia normy TCO 99, duża rozdzielczość oraz inne :slight_smile: I cena jego jest całkiem dobra jak na takie parametry. Jedynie nie ma funkcji pivot, ale jeżeli potrzebujesz monitora z tą funkcją to jest wersja z nią :wink:

z tym procem też można się nieźle pobawić

a pamięci masz?

dysk wybrałbym samsunga, chyba tańszy :wink:

Jesli 2-rdzeniowy procek to lepiej pentiuma, ale z drugiej strony ja bym brał athlona x2 :slight_smile:

Dzieki za rady Panowie sprawa mi sei troche rozjasnila znalazlem ten na http://www.benchmark.pl artykul z ktorego wynika ze Pentium D 805 na plycie GIGABYTE na chipsecie 945p mozna podkrecic i pracowal bedzie lepiej niz Pentium D 920 :slight_smile:

A co chipsetu nforca4 to podobno kiepsko on wspolpracuje z Pentiumkami D i czesto nie widzi drugiego rdzenia :?

Pamieci nie mam jeszcze ale cos dobiore :slight_smile:

Dzieks za posty. pzdr.

patriot :wink:

a jak zasiłka? masz?

Zasilacz bedzie 350W w obudowie Logic Concept Q3 :slight_smile:

z tymi pamieciami to mam nadzieje ze mi cos dobrego doradza w sklepie, pewnie wrzuce na plytke 2x256MB 533Mhz bo nie ma modułów 2x256MB 667 Mhz z tego co widzialem :slight_smile:

ps. pozdro z czechowa. LBN 8)

mbs600 wg mojego skromnego zdania, radził bym Ci wymienić zasilacz :wink:

bo ten w tej obudowie to napewno jakiś bidny

fortron z allegro, zdecydowanie :!:

pozdro z dziesiątej. Chodzę tam do szkoły :stuck_out_tongue: