Zestaw komputerowy max 1500zł

(Focus89) #1

Elo :slight_smile:

Składam kompa, bo przy tym co mam teraz tracę nerwy i już nieraz próbowałem wyrzućić go przez okno :slight_smile:

Przejdę do rzeczy.

Mam 1500 zł.

Napewno będzie to procesor Sempron 3000+ s939. cena: 360zł

Nad płytą główną nadal się zastanawiam ale napewno będzie z PCI-E. cena:???

Ram - Geil 512 - cena:175zł

dysk: WD 120GB SATA-II cena: 278 zł

Obudowa: hmm tu sięzastanawiam. Mógłbym zostawić swoją starą 5-cio letnią obudowę i wymienić w niej tylko zasilacz na np. 400W jakiejś sensownej firmy ? zaoszczędziłbym w ten sposób ok 100zł.

W ten sposób zostaje mi 587żł na płytę główną i kartę graficzną. Jakie moglibyście polecić ? Może umiecie złożyć jakiś całkowicie inny sprzęt max1500zł bez monitora? Zalezy mi tylko, aby był to zestaw z tym sempronem :slight_smile:

Z góry dzięki i pozdrawiam. Pzdr

(Zolciak) #2

Główną zaletą Sempka 939 jest dual chanel (no i pare innych mniej ważnych rzeczy :stuck_out_tongue: ) a z tego co widze u ciebie i tak kupujesz jedną kość ramu. Ten Semp ma sens tylko wtedy gdy w niedalekiej przyszłości masz zamiar dokupić ramu. Myśle, że za 1500zł będziesz miał problem złożyć kompa na platformie z PCI-E szczególnie, że sensowne mobo+grafa to jakieś 800-900zł :stuck_out_tongue:

(Focus89) #3

Zolciak norma, że dokupie kiedys ram ale apropo tego duala to dual chanell w procesorach AMD praktycznie nic nie daje. W Intelach daje on bardzo dużo ale w AMD daje on znikome korzyści. Chcę tego Semprona, ponieważ ma niezłe osiągi, dość dobrze się kręci i co najważniejsze jest 2x tańszy od A64. Pozatym chcę mieć kompa z choć trochę przyszłościowym socketem, gdyż kiedyś te AMD 4200+ napewno stanieją i pewnie sobie go kupię i nieźle podkręcę :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #4

To weź ram 2*256 teraz(od razu duala wykorzystasz). Ja tam widze przyrost miedzy dualem a norlamnym (singel) trybem pracy ramu :wink:.

Możeszwziać płytke ze zintegrowaną kartą graficzna (ukladem GF61x0):

http://sklep.benchmark.pl/katalog_3941.html - wybierz którąś i poddaj ocenie na forum.

(Zolciak) #5

Mówiąc 4200 chyba masz na myśli dwujajowce :slight_smile: W takim razie zakup ma sens lecz nie wiem czy uzbierasz na mobo i proc :slight_smile: Pewnie wyjdzie Ci na jakiegoś Gigabyte na NF4 + GF 6200/6600 :slight_smile: Acha i z tego co słyszałem te Sempraki się tak cudownie nie kręcą ale też dają speeda ~2500MHz...

(Focus89) #6

McDracullo ja prawie codziennie czytam jakis płytach głównych i te ze zintegrowanymi grafikami mozę i niesą złe, ale kiepsko na nich z OC. MArtwi mnie także bardzo bliskie położenie chipsetu i slotu PCI-E, bo jeśli miałbym kiedyś kartę z obustronnym systemem chłodzenia to włożenie jej nie byłoby możliwe. Jeśli chodzi o zintegrowaną grafikę to jest ona napewno lepsza od zintegrowanych produktów ATI (Xpress), a na FarCry`u na full detalach i 800x600 wyciąga 30fps. Nie jest to zbyt dużo ale jak zintegrowaną grafe są to bardzo dobre osiągi. Nie wiem jak stoi grafika NV6150 ale też nie należy siędużo spodziewać.

(McDracullo) #7

pawik mało masz kasy więc nie oczekuj demona predkosci. Mozęsz sprobowac z plyta głowna Gigabyta Ga-K8nf-9 i radkiem x300 ;] nie wiem czy to bedzie lepsze, ale nic innego nie przychodzi mi do glowy ;]

(Focus89) #8

Lepsza od radka x300 jest juz ta wbudowana gf6100 :slight_smile:

(McDracullo) #9

ale masz dowolnosc plyty głównej. Mozesz wziać nawet dfi i krecic proca ile wlezie :slight_smile: :P. Ewentualnie kup GF 6200 i przerob na 6600.

(Focus89) #10

już zdecydowałem biorę (wiem, że zaraz będziecie na to bluźnić ale przed chwilą moje zdanie na temat tej płyty się zmieniło) ASRock 939dual. Dlaczego? Do poczytania dłuuuugi temacik i naprawdę ciekawy: http://www.frazpc.pl/b/126231 - Zaczyna się nie na temat ale zobaczycie pare odpowiedzi dalej. Pozatym zdziwiłem się gdy się dowiedziałem, że ASRock to "podfirma" ASUS`a.

(Zolciak) #11

Czy ja wiem czy bluźnić :slight_smile: Jak procek śmiga na HTT 400 to nawet DFI się chowa :smiley: A ten chipset Uli był na tyle dobry że nVidia już kupiła Uli :slight_smile:

Edit. sorki DFI się nie chowa :slight_smile: 456HTT wyciągnie :stuck_out_tongue: