Zestaw komputerowy max 1500zł

Elo :slight_smile:

Składam kompa, bo przy tym co mam teraz tracę nerwy i już nieraz próbowałem wyrzućić go przez okno :slight_smile:

Przejdę do rzeczy.

Mam 1500 zł.

Napewno będzie to procesor Sempron 3000+ s939. cena: 360zł

Nad płytą główną nadal się zastanawiam ale napewno będzie z PCI-E. cena:???

Ram - Geil 512 - cena:175zł

dysk: WD 120GB SATA-II cena: 278 zł

Obudowa: hmm tu sięzastanawiam. Mógłbym zostawić swoją starą 5-cio letnią obudowę i wymienić w niej tylko zasilacz na np. 400W jakiejś sensownej firmy ? zaoszczędziłbym w ten sposób ok 100zł.

W ten sposób zostaje mi 587żł na płytę główną i kartę graficzną. Jakie moglibyście polecić ? Może umiecie złożyć jakiś całkowicie inny sprzęt max1500zł bez monitora? Zalezy mi tylko, aby był to zestaw z tym sempronem :slight_smile:

Z góry dzięki i pozdrawiam. Pzdr

Główną zaletą Sempka 939 jest dual chanel (no i pare innych mniej ważnych rzeczy :stuck_out_tongue: ) a z tego co widze u ciebie i tak kupujesz jedną kość ramu. Ten Semp ma sens tylko wtedy gdy w niedalekiej przyszłości masz zamiar dokupić ramu. Myśle, że za 1500zł będziesz miał problem złożyć kompa na platformie z PCI-E szczególnie, że sensowne mobo+grafa to jakieś 800-900zł :stuck_out_tongue:

Zolciak norma, że dokupie kiedys ram ale apropo tego duala to dual chanell w procesorach AMD praktycznie nic nie daje. W Intelach daje on bardzo dużo ale w AMD daje on znikome korzyści. Chcę tego Semprona, ponieważ ma niezłe osiągi, dość dobrze się kręci i co najważniejsze jest 2x tańszy od A64. Pozatym chcę mieć kompa z choć trochę przyszłościowym socketem, gdyż kiedyś te AMD 4200+ napewno stanieją i pewnie sobie go kupię i nieźle podkręcę :stuck_out_tongue:

To weź ram 2*256 teraz(od razu duala wykorzystasz). Ja tam widze przyrost miedzy dualem a norlamnym (singel) trybem pracy ramu ;).

Możeszwziać płytke ze zintegrowaną kartą graficzna (ukladem GF61x0):

http://sklep.benchmark.pl/katalog_3941.html - wybierz którąś i poddaj ocenie na forum.

Mówiąc 4200 chyba masz na myśli dwujajowce :slight_smile: W takim razie zakup ma sens lecz nie wiem czy uzbierasz na mobo i proc :slight_smile: Pewnie wyjdzie Ci na jakiegoś Gigabyte na NF4 + GF 6200/6600 :slight_smile: Acha i z tego co słyszałem te Sempraki się tak cudownie nie kręcą ale też dają speeda ~2500MHz…

McDracullo ja prawie codziennie czytam jakis płytach głównych i te ze zintegrowanymi grafikami mozę i niesą złe, ale kiepsko na nich z OC. MArtwi mnie także bardzo bliskie położenie chipsetu i slotu PCI-E, bo jeśli miałbym kiedyś kartę z obustronnym systemem chłodzenia to włożenie jej nie byłoby możliwe. Jeśli chodzi o zintegrowaną grafikę to jest ona napewno lepsza od zintegrowanych produktów ATI (Xpress), a na FarCry`u na full detalach i 800x600 wyciąga 30fps. Nie jest to zbyt dużo ale jak zintegrowaną grafe są to bardzo dobre osiągi. Nie wiem jak stoi grafika NV6150 ale też nie należy siędużo spodziewać.

pawik mało masz kasy więc nie oczekuj demona predkosci. Mozęsz sprobowac z plyta głowna Gigabyta Ga-K8nf-9 i radkiem x300 ;] nie wiem czy to bedzie lepsze, ale nic innego nie przychodzi mi do glowy ;]

Lepsza od radka x300 jest juz ta wbudowana gf6100 :slight_smile:

ale masz dowolnosc plyty głównej. Mozesz wziać nawet dfi i krecic proca ile wlezie :slight_smile: :P. Ewentualnie kup GF 6200 i przerob na 6600.

już zdecydowałem biorę (wiem, że zaraz będziecie na to bluźnić ale przed chwilą moje zdanie na temat tej płyty się zmieniło) ASRock 939dual. Dlaczego? Do poczytania dłuuuugi temacik i naprawdę ciekawy: http://www.frazpc.pl/b/126231 - Zaczyna się nie na temat ale zobaczycie pare odpowiedzi dalej. Pozatym zdziwiłem się gdy się dowiedziałem, że ASRock to “podfirma” ASUS`a.

Czy ja wiem czy bluźnić :slight_smile: Jak procek śmiga na HTT 400 to nawet DFI się chowa :smiley: A ten chipset Uli był na tyle dobry że nVidia już kupiła Uli :slight_smile:

Edit. sorki DFI się nie chowa :slight_smile: 456HTT wyciągnie :stuck_out_tongue: