Zestaw komputerowy za 2200zł

40zł różnicy - podciągniesz w OC

1 Płyta główna Abit IP35-E 319.00

2 Obudowa Chieftec BG-02B-B-B - bez zasilacza Wyprzedaż 119.00

3 Dysk twardy WD Caviar SE 160 GB WD1600AAJS 8MB cache Serial ATA-II 164.00

4 Karta graficzna GeForce 8800 GT Palit 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) 799.00

5 Zasilac do obudowy Chieftec (GPS-500AB-A) 500W bulk 205.00

6 Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4 199.00

7 Procesor Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz (S775) BOX 229

Takie coś? xD

tak

nie bierz tej padaki [e2180] podkręca się jak e2140

najlepszym rozwiązaniem jest e2160 i przy tym zostań, i pamiętaj o freezerze

No więc po premierze gf 9600 gt zastanawiam sie pomiędzy 88xxgt a 9600 gt ? Może jednak warto kupić 9600gt ? A może zupełnie inny sprzęt do 2200 zł już można złożyć ?! Proszę jeszcze raz o sugestie = ] PzdR

Nie wciskajcie chlopakowi kitu. P5K SE jest okrojana wersja P5K pozatym czasem sa z nia problemy i pracuje niestabilnie.

Nie bierz dual core bo w tej cenie 2200 bedziesz mial core 2 duo e4500 ktore spokojnie wkrecisz na do 3 ghz lub nawet wiecej o ile zmienisz chlodzenie na procku.

Moja propozycja:

PROCESOR CORE 2 DUO E4500 2.2GHz LGA775 BOX - 370 zł

PłYTA GłóWNA ASUS P5K IP35 S775 (DDR2/PCX/GL) - 340 Zł

PAMIęć RAM Kingston 2 x 1024MB HyperX 800MHz DDR2 Non-ECC CL4 (4-4-4-12) DIMM Dual Channel - 200 Zł

DYSK TWARDY SEAGATE ST3250410AS BARACCUDA 7200.10 16MB CACHE, NQC, ROHS - 215 Zł

KARTA GRAFICZNA EVGA GeForce 8800GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E(SuperClocked) (1,0ns) (650/1900/1625) - 789 Zł(karta referencyjna wiec nie robi roznicy jakiej jest firmy oby miala takie chlodzenie jak ten model)

ZASILACZ CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W - 270 Zł(musi byc moc jak chcesz krecic, najlepiej bequiet 500-600 w ale nie zmiescimy sie w kosztach.)

OBUDOWA CHIEFTEC BEZ ZASILACZA OK. 150-200 Zł(SERIA BX LUB CX)

LUB

MODECOM SWING(MIEKKA ELEKTRONIKA) - OK 100 Zł

CO DAJE NAM COS MIEDZY NIECALE 2300 Zł A 2500 Zł za sprzet bardzo mocny i pozwali ci odpalic kazda gre w najwyzszych detalach

Podkrecasz procka i pamieci, troszke grafike i mysle ze 12000 pkt to lekko powinienes miec w 3dmark 2006

Pozdrawiam Mateusz

a moze taki ram : Kingstone valueram 4x1 gb(ddr2 1066) za 560 zł

nie…

lepiej brać np. goodram pro 900 2x1gb ~220zł

Po co odświezyłeś ten temat siwy84_84? I tak wszystko jasne i wiem co biore :wink:

e8200

abit ip35e

2x1gb good ram PRO albo pdp llk 800mhz

wd caviar 320gb AAKS

geforce 8800gt galaxy heatpipe

corsarz 450W

cooler master elite 331

około 2,5k :wink: cU

P.S po co mi 4 gb pod XP ? nie wykrywa tyle a pod drugie narazie nie mam zamiaru sie przesiadać na Viste. Najwyżej dokupie 3gb

no coment…porazka na calej lini…za 2500 kalfa…i niskiej jakosci podzespoly…:confused:

Na egielda.com.pl do testów używają pamięci Patriot 2x1GB 800Mhz LLK i pracują z częstotliwością 450Mhz więc twierdzenie że są to ‘najzwyklejsze przeciętniaki’ nie jest na miejscu.

f73ee6122800e6ba.png

Goodramy Pro 800 i Patrioty LLK na pewno są lepszej od tych twoich Kingstonów.

Zasilacz Corsair i dysk twardy WD nie jest niskiej jakości.

A ta grafa Galaxy z chłodzeniem heatpipe Colormaster jest tańsza a jest na lepszych pamięciach samsunga które nie robią problemów przy przekroczeniu 2000MHz.

Ten twój Asus za ciekawy nie jest, lepszy jest Abit IP35-E a jeszcze lepszy Foxconn P35A-S.

Intel Core 2 Duo E8200 jest bardzo dobry.

Zasilacz Corsair 450W wystarczy do O/C.

To forum chyba schodzi na psy, co raz więcej niby ekspertów przychodzi na to forum, polecają kiepskie podzespoły, nie potrafią odpowiednio dobrać podzespoły i uważają że wielce się znają a tak naprawdę to nie, jeszcze trochę i będą polecane zasilacze Tracer, Codegen lub inne badziewie tego typy :x

to ma być zestaw? to jest jakiś bezwartościowy złom :wink:

po co ten e4500? jak go wykręcisz do 3ghz i e2160 też na 3ghz wydajność będzie taka sama!

a te ramy? przecież już najtańsze goodram są lepsze… :stuck_out_tongue: patrioty llk kręcą się dużo wyżej a za tą cene mamy goodram PRO900 które idą bez problemu przy 1100MHz… (przecież kingston to szort w ddr2… w ddr1 były bardzo dobre…)

na tej mobo zbyt dużo nie pokręcisz… lepiej brać abita z p35…

ten dysk twardy to przecież nieopłacalny zakup… lepiej wziąść seagate es.2 250gb… cichszy i wydajniejszy… zwłaszcza w raid…

lepiej brać galaxy bo ma lepsze chłodzenie a nie referencyjne…

zasilacz nawet z max oc i tak w 1000% wystarczy 500W… najlepiej OCZ StealthXStream 500w…

w obudowie chodzi o jak najlepszy przepływ powietrza, jakość wykonania oraz czy można zamontować parę wiatraczków czy tylko jeden…coolermaster elite 330/331 są najlepsze w budżecie do 150zł…

crysis na very high i aa i 1680x1050 nie pójdzie… :stuck_out_tongue: z tym nawet 2x88GT sobie nie radzą :wink:

Ludzie wy nawet nie wiecie ile wraca do serwisu goodramow i innych takich wynalazkow…skoro skladacie kompa na dzieen dzisiejszy to spoko ale co bedzie dalej…

a co do mojej plyty i proceka to dla waszej informacji komp byl kupowany przed nowym rokiem, gdzie premiera serii E

Pozatym jak bym bral teraz to bym wzial E8400

Grafika z heatpipe, glosna i goraca…a cena to nie wszystko…referencyje chlodzenie ciche i napewno chlodzniejsze…

scorpio…czy ja napisalem tracer itp…i jak sie nie znasz na sprzecie to sam zamilknij a nie pajacujesz…wymien mi w mojej ofercie element niskiej jakosci??

Najpierw potestujcie wymienione podzespoly a potem sie wypowiadajcie(goodramy, corsair, abit itp…) na temat temperatury zywotnosci i t p

to jest ciekawe u mnie sie grzeje

oprócz goodramów bo ich nie testuje te podzespoły są bardzo dobre

goodram PRO900 to jedne z najlepszych pamięci w budżecie do 200zł… przebijają nawet OCZ Reaper… a nie są one nowością i u niektórych te ramy śmigają więcej niż rok…

goodramy zwykłe owszem ale nie PRO…

jak jest heat pipe to lepiej przecież :x

a referencyjne jest do bani… zawsze!

ehh… spójrz ile ma postów i ile poskładał zestawów…

ja czytam testy i te rzeczy które wypadają najlepiej wtedy je polecam… a żywotność zależy dużo od temperatury… proc szybciej przestanie działać przy temp 60*C niż przy 30*C…

siwy84_84 , poczytaj najpierw testy itd. a potem pisz co jest niskiej jakości…

Kolejny pseudo fachowiec, porażka :x :x

siwy84_84 , pisz proszę po polsku! !!

Wiem ile wraca do serwisu pamięci Geil i Kingston.

Co nie zmienia faktu że ten Asus jest słaby i nie opłaca się go brać, są lepsze płyty Foxconn P35A-S, MSI P35 Neo2-FR/FIR, DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL, Abit IP35-E i Abit IP35.

Referencyjne chłodzenie jest głośne i mało wydajne, wiem bo montowałem w paru kompach karty GeForce 8800GT z referencyjnym chłodzeniem, montowałem w jednym kompie Galaxy GeForce 8800GT Colormaster heatpipe, była chłodna i cicha.

To ty nie znasz się na sprzęcie, akurat w tej dziedzinie bardziej się znam od ciebie.

Te ramy Kingstony są niskiej jakości, kiepskie o/c, Kingston był dobry w czasach DDR1 i SDRAM, w cenie tych Kingstonów są lepsze ramy np. Mushkin SP2-6400+ i Transcend AxeRAM DDR2.

Nic nie pisałeś o Tracer itp ale to forum zmierza w tym kierunku aby ludzie zaczęli polecać te nędzne zasilacze.

Zasilacze Corsair są bardzo dobre, są chłodne, ciche, mają wysoką sprawność, są niezawodne i napięcia są stabilne, testowałem parę sztuk.

panowie widze ze malo z was wie ze referencyjne chlodzenie na 8800gt posiada rurke heatpipe.

to ze dopiero zaczalem pisac na forum to nie znaczy ze zaczalem skladac i testowac kompy

To o czym wy czytacie w internecie ja testuje na zywo.

To moj ostatni post, skoro wiecie lepiej nie bede sie udzielal, przepraszam nie bede wam pomagal bo nie zaslugujecie na to.

Procent usterek pamieci kingston wynosi ponizej 1 promila(nie procenta) Geile wracaja do serwisu jak zadne.

No i nie porownujcie procesora wkreconego na 3 ghz z 1 mb cache i 2 mb cache, bo jak ktos chce grac to kupuje procka z 4 mb cache a nie jakiegos ogryzka pentium dual core. Odpalcie sobie procka w Viscie z 1 mb cache a z wieksza iloscia cache i wtedy zobaczcie roznice. Tylko nie mowcie ze vista jest do bani, dlatego ze, bedziecie uzywali tego systemu gora za 2 lata i nie ma odwrotu od tego chyba ze chcecie czekac na windowsa 7 do 2010 roku.

Pozdrawiam.

:x

mieszkasz w wsi… mam rację?

BTW. ile przychodzi OCZ, patriot, goodram PRO??