Zestaw komputerowy za 3300 zł. do oceny oraz kilka pytań

Witam.

Mam do dyspozycji kwotę 3300 zł. Za tą cenę muszę złożyć zestaw komputerowy z monitorem. Komputer będzie służył przeważnie do gier. Oto potencjalny zestaw:

Płyta główna: Foxconn P35A-S - 326,08 zł.

Procesor: Dual Core E2160 1,8Ghz - 197,24 zł.

Pamięć RAM: Patriot DDR2 2048MB PC800 DUAL 2x1024 CL4 EP LLK - 172,28 zł.

Karta graficzna: GAINWARD GeForce 8800GT 512MB DDR3 / 256bit (600 / 1800) - 699,30 zł.

Dysk twardy: CAVIAR 320GB WD3200AAKS SATA II 16MB CACHE - 225,85 zł.

Napęd optyczny: DVD-REC LG GH20NS10 SATA - 102,77 zł.

Napęd FDD: FDD 1.44 MB SAMSUNG IVORY + taśma FDD - 17,84 zł.

Obudowa: CHIEFTEC CH-05B-B-OP - 233,22 zł.

Zasilacz: CoolerMaster - eXtreme Power Plus 460W (RS-460-PCAP-A3) - 174,58 zł.

Monitor: LG LCD 19" L194WS-SF - 624,53 zł.

System: Windows XP Home Edition OEM - 247,69 zł.

Dodatkowy wentylator do obudowy: ARCTIC COOLING 120mm (AF-12L) - 13,10 zł.

Mysz: Logitech OEM S90 OPTICAL BLACK PS2 - 20,95 zł.

Klawiatura: Logitech OEM VALUE - 24,70 zł.

Głośnik: Creative Inspire T3100 2.1 - 103,76 zł.

Za wszystko razem: 3208.89 zł. Nie zapomniałem o czymś ?

Zbytniego pola manewru nie mam (jeżeli chodzi o wymianę czegoś, na coś lepszego), ponieważ (jak wspominałem wcześniej) przeznaczyć na zestaw mogę 3300 zł. maksymalnie.

Bardzo proszę również o odpowiedzi na pytania:

  1. Czy wybrana przeze mnie obudowa posiada śrubki do montażu płyty głównej, zasilacza, dysku twardego, FDD i napędu optycznego ? Jeżeli nie, to skąd je wziąć, ponieważ zasilacz w zestawie na pewno takich śrubek nie posiada, a tym bardziej płyta główna. W opisie obudowy napisane jest, że montaż jest beznarzędziowy. Co to oznacza ?

  2. Jak to jest z Windowsem XP Home Edition OEM i procesorem dwurdzeniowym ? Czy potrzebne są jakieś specjalne sterowniki, czy Windows rozpozna procesor poprawnie ?

  3. Skąd wziąć sterowniki do dysku twardego SATA ? Czy płytka ze sterownikami do płyty głównej będzie miała je zaimplementowane ? Czy to są sterowniki STĄD opisane INTEL RAID DRIVER ?

  4. Jak aktywować Windowsa XP Home Edition OEM bez dostępu do Internetu ? Jest to możliwe ? Jest to legalne ?

  5. Czy warto kupić kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Audigy SE 7.1 i korzystać z niej zamiast zintegrowanej: Realtek HD Audio ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

myśle że tak

ma płyta to złącze

poco ci FDD zwieksz procedor na 2.00 albo 2.2 poszukaj monitora22 morzna dostac za ta sama cene w promocjach i wes lepiej viste HOME PREMIUM umnie vista dziala bez zadnych problemow naped wes 50a nie dwodziestke

No i dobry zestaw.

Absolutnie nie bierz visty, już lepiej bez systemu operacyjnego siedź :stuck_out_tongue:

FDD prawie nic nie kosztuje, a jeśli potrzebne to potrzebne.

Nagrywarka ewentualnie pionier dvr 215d bym polecał.

Procesor dobry, ale dla pewności e2180 bym brał (żeby na te 3ghz poszedł).

Przydałoby się chłodzenie na procesor jakieś lepsze niż box -> np. Pentagram 100-hp

Co do dźwięku to ten creative dużej różnicy nie zrobi bo płyta główna jest całkiem przyzwoita.

Windowsa bez internetu aktywuje się przez telefon tak poprostu.

Jeśli zostanie to gainwarda możesz wziąść tego => http://kdo.pl/product_info.php/cPath/94 … s_id/23829

(nie jest to wreszcie palit z naklejką tylko pełnoprawny gainward).

fdd chyba Ci się nie przyda faktycznie - zamiast tego wez czytnik kart pamieci np.

i Viscie to nawet nie myśl :slight_smile:

Ad. 1 śrubki będziesz miał dołaczone do płyty głownej. Montaz beznarzedziowy to chodzi o to ze nie bedziesz potrzebował zadnych narzedzi od siebie zeby zmontowac cały zestaw. Srobokręt pewnie bedzie dołaczony a reszta powinna być na wcisk.

Ad. 2 do procesora nie potrzebujesz żadnych sterowników

Ad. 3 j.w. dysk też bedzie autmatycznie wykryty…

Ad. 4 mozesz pracowac z XP HE w wersji offline czyli bez dostepu do internetu. Jest to jak najbardziej legalne. Jak juz podłaczysz kompa do sieci wtedy pobira Ci sie aktualizacje automatyczne i bedziesz mogł zarejestrowac system.

Ad. 5 to zalezy od sprzętu odsłuchowego. Do tych głosników co podałeś narazie starczy karta zintegrowana.

odnosnie RAM << ja bym wział goodramy albo te geile http://www.proline.pl/shop.php?prodid=G … DR2+800+KU

napęd najlpiej Pioneera wziasc a reszte dołozyc w jakis lepszy zasilacz zebys mógł rozbudować kompa w razie czego :slight_smile:

Ja na początku też korzystałem z tego Creative’a (na płycie głównej też mam tego Realteka) i w sumie byłem zadowolony z tego Creative’a :slight_smile: Jednak zamieniłem go na AUDIOTRAK Prodigy 7.1 HiFi - udało mi się “wyrwać” tę kartę ze sklepu za 315zł :slight_smile: I szczerze tę kartę bym polecał. Jednak widzę, że możesz przeznaczyć na kompa 3300 a to by chyba trochę przekroczyło tę kwotę. A może na razie się wstrzymaj z zakupem karty dźwiękowej? Dla mnie jest wyczuwalna różnica w odgrywaniu dźwięku pomiędzy tymi kartami. Widać to szczególnie wyraźnie na podstawie kilku utworów które mam na kompie :wink:

  1. sterowniki są potrzebne do kontrolera sata a nie dysku

  2. za pośrednictwem telefonu stacjonarnego lub komórkowego. po 30 dniach bez aktywacji system przestanie działać.

Ten cooler master raczej spokojnie wystarczy, nawet na 2x 2900xt w cf :]

viewtopic.php?t=51905 - różnice xp home/professional

“3. Obsluga wielu procesorow - o ile wersja Pro potrafi obsluzyc dwa procesory (odnosi sie rowniez to do technologi HT w Pentium IV) to XP Home niestety zawsze zobaczy tylko jeden procesor.”

Mowa o procesorach, nie rdzeniach w jednym procesorze, więc normalnie Windows XP Home bez problemu wykryje Ci te dwa rdzenie.

Napęd optyczny: DVD-REC PIONEER DVR-215D SATA BULKA

Dysk twardy: jeżeli 320GB w tej cenie to HDD SAMSUNG 320GB HD321KJ 7200 SATAII 16MB ASAP

Rozumiem, ale w jaki sposób się to odbywa ? Przecież nie będzie dostępu do Internetu, więc w jaki sposób oni mi za pośrednictwem telefonu aktywują system ?

rozpoczynasz proces aktywacyjny jako rodzaj wybierasz telefon, zostanie podany nr. polskiego oddziału ms oraz klucz sprzętowy, jeśli to 1 aktywacja będziesz musiał podać serial na którym stawiałeś system oraz potem owy klucz sprzętowy, następnie automat wygeneruje dla ciebie kod aktywacyjny :P.

To się odnosi do liczby PROCESORÓW a nie rdzeni, w home możesz mieć 1 procesor 128 rdzeniowy jeśli taki znajdziesz… (polaris od intela miał chyba coś koło tego :stuck_out_tongue: )

Ojeju, co to za myszka do grania ? Jeżeli grasz w multi to tym bardziej; tutaj masz kilka:

http://proline.pl/shop.php?prodid=MS+B75-00017

http://proline.pl/shop.php?prodid=LOG+931352-0914

Troche przegięcie :stuck_out_tongue: A4tech x-750f będzie aż nadto dobry.

duded , przegiąłeś trochę.

Mam wybierać mysz za ~ 100 zł. kosztem innych podzespołów ?

Lepszą mysz można kupić w każdej chwili.

zamiast myszki za 20zł bierzesz za 100 i się mieścisz w limicie.

Trochę w tym mojej winy. Nie napisałem, że zmieniłem wybór co do karty graficznej. Wybrałem tą, którą polecił Mariosti*. Teraz jest już prawie 3300 zł., a zestaw już zamówiłem, więc ta część tematu jest zamknięta.

Interesuje mnie jeszcze odpowiedź na pytanie: