Zestaw komputerowy za ~3450zł - czy mogę zamawiać?

Witam,

Chciałbym zakupić zestaw komputerowy, który będzie używany do grania, słuchania, oglądania filmów itp.

Na razie mam ułożone taki zestaw:

Radiator + wentylator już jest zakupiony.

w apollo.pl masz GoodRam PRO900 za 198zł - te OCZe wymiękają jak i inne pamięci z tej półki

karta dźwiękowa - może X-Fi xTreme gamer?

grafę jak już to bierz wersję CM Heatpipe, od tej wielkiej suszarki trzymaj się z daleka chyba, że masz zamiar chłodzenie wymieniać (koszt wymiany to 15zł)

głośniki OK, monitor też, płytka też, proc również (z miejsca oc na te 3GHz a jak masz więcej ambicji to kręć wyżej)

nie zapomnij o paście termoprzewodzącej, arctic silver 5 za 15zł lub nieco droższa Noctua NT-H1

zasilacz OK jak nie starczy kasy to możesz wziąć Modecom MC-400 za 130zł który spokojnie wystarczy

“grafę jak już to bierz wersję CM Heatpipe,” a jak nazywa się model z CM Heatpipe?

gaklaxy geforce 8800gt cooler master heatpipe

chłodzenie wygląda tak:

post-30490-13856533820406_thumb.jpg

Więc to jest to:

http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/41933

:slight_smile:

Co do karty dźwiękowej, to Audigy 2 ZS, czy Creative X-Fi Xtreme Gamer?

Różnica w cenie jest stosunkowo duża, ale czy to samo się tyczy jakości-wydajności ?

nie do końca :stuck_out_tongue:

to jest wersja z 256mb pamięci, bierz wersję z 512mb…

INTEL PENTIUM DUAL CORE E2180 - 2.00 GHz BOX

FOXCONN P35A-S - P35, DDR 2, PCI-Ex, S-775

GOODRAM DDR2 1024 MB / 900, CL 5

WD 320 GB, 16 MB, SATA II - WD3200AAKS

PCIex MSI GF 8800 GT 512 MB DDR3 - NX8800GT-T2D512E-OC

NEC AD-7191S - 20x DVDRW DL, SATA, OEM, LightScribe, czarny

COOLER MASTER ELITE RC-331 - bez zasilacza, czarna

IIYAMA Prolite E2202WS-B - 22", 5ms, 1000:1, 300 cd/m2, głośniki, DVI, czarny

CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W

LOGITECH X-540

O sorry, przeoczyłem to.

Ale już znalazłem lepszą i tanią wersję:

Inno3D 8800GT 512MB – 669PLN

tańsza i tak ale chłodzenie do zmiany - ten referent będzie albo chodził jak kosiarka albo podgrzeje atmosferkę i wpłynie na żywotność karty - kupić NV Silencer 5 rev3 i zamontować zamiast referencyjnego chłodzenia. ewentualnie kilka radiatorków na sekcję zasilania (za 15zł od pentagrama)

Ale czy ten galaxy 8800GT 512MB z CM Heatpipe dostanę w esc.pl ?

niestety nie :frowning: jest tam ale tylko z 256mb

o tam jest inna wersja Inno3D 8800GT:

http://www.esc.pl/product_info.php?manu … ts_id=6448

myślałem, że to jest ten referent

możesz wziąć tę kartę, chłodzenie zmienione, wygląda dość ciekawie, jak będzie się dobrze spisywać to nawet wymieniać nie będziesz musiał :wink:

Bo trochę zdziwiłem się, jak napisałeś, że to nie może być i tylko ten galaxy :stuck_out_tongue:

Tutaj już trochę poprawiony konfig, a także dalsze niewiadome:

Żeby nie robić bałaganu, to proszę szukać aktualnej specyfikacji w treści topiku, lub w ostatnich postach.

Znakomity zestaw. Pamiątki lepiej te GoodRamy Pro900. Co do głośników chyba tylko allegro. Dość ciężko znaleźć.

http://www.allegro.pl/search.php?string … F+5.1+5000

Kartę dźwiękową będziesz brał także z allegro więc to chyba nie problem.

Sprzęt będzie do pozazdroszczenia :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Hehe, dzięki, a co z mobo?

Ja chyba zdecydowałbym się na DFI. Plusem Asusa jest 8fazowe zasilanie.

A co to 8fazowe zasilanie mi daje więcej?

teoretycznie im więcej faz tym lepiej - sekcja zasilania odpowiada za zasilenie procesora, im procesor więcej ciągnie tym mocniejszej sekcji potrzeba

pamiętaj również, że 4fazy nie zawsze są równe 4 fazom. Muszą być jeszcze dobrze wykonane a u niektórych producentów z tym krucho (np tańsze płyty asusa i część droższych, starsze płyty gigabyte i jeszcze kilka innych). Przez właśnie zwalone sekcje zasilania tańsze płyty asusa to ■■■■. Mimo 4-5 faz nie mogą się równać z zasilaniem na foxconnie czy dfi na p35

piotrekplay ,

A czy Quady czasem nie potrzebują 8 fazowego zasilania ? Czy wsadzając do Foxconna P35A-S Quada fox dałby radę ?

spokojnie, nawet do podkręcania (przy logicznym napięci) 4 fazy wystarczą - oczywiście dobre fazy

Nie koniecznie jeżeli są to solidne 4 fazy to starczą ale tylko lekkie OC do ostrego podkręcania najlepiej do Quad-ów dobrać płytę, cyfrową sekcją zasilania. Oczywiście dobry zasilacz do tego.