Zestaw komputerowy

Witam. Kumpel chce kupić komputer. Znalazł w jednej z sieci supermarketów kompa za 800 zł o następujących parametrach. Pentium 4 2,4 Ghz; Dysk 80 Gb; CD-Rw; 256 Mb RAM (DDR); Zintegrowane karty graficzna i muzyczna. Nie wiem niestety jaka płyta główna. Trochę nie chce mi się w to wierzyć. Przecież sam procesor to kwota rzędu 550 zł. Może im się zła cena nakleiła? Gdyby to jednak okazało się prawdą to warto kupować?

A komputer jest z monitorem czy bez ?? Jak bez, to jest to możliwe…

To bardzo kiepsko :?

płyta główna to też pewnie będzie szajs… Czy ja wiem czy warto :roll: na pewno trzeba będzie zaraz zmieniać płytę główną, i dokupywać kartę graficzną…

A możliwe że procesor też na stałe wmontowany(zintegrowany) w płyte gł bo też już z takimi zestawami sie spotkałem w hiper

Osobiście bym nawet na to nie spojrzał :stuck_out_tongue:

Płyta zapewne jakaś badziewna, pamięci niewiele i to zapewne jakiś noname, zintegrowana grafika.

Tak naprawdę to chyba tylko procesor jest tu coś wart.

plyta to szajsen total: ograniczone ustawianie BIOS, brak rozbudowy

to jest takie cosik jak wyprodukowane dla dyskontu biedronka (soczek) tak samo jest z ta plyta odradzam od razu do wymiany jest

reszta raczej oki ale nieznam specyfikacji napedow itd. moze jakis link bys zapodal

Tak jak mowi Damian.

Grafika, plyta glowna, oraz jesli zalezy na dobrym dzwieku to karta muzyczna.

Jesli ma to byc platforma do grania to grafika od razu do wymiany.

A obecnie zeby grac na wyskokich ( jednak nie najwyzszych ) detalach bezproblemu w kazda gre to min. 800zl trzeba poswiecic na taki sprzet.

Do tego karta dzwiekowa ktora rowniez nie jest tania ( co sie wiaza z zakupem glosnikow 5.1 badz 7.1 ).

Rowniez jedna z wazniejszych spraw jest RAM.

256 to duzo za malo na optymalne i ladne granie :frowning:

Jednak czy kolega bedzie uzywam PC do grania czy raczej do pracy ?

Jesli do pracy do ten komp. w zupelnosci wystarczy. ( nie mysle tu pracy 3d :wink: ).

Radzilbym koledze isc do sklepu komp. i samodzielnie poskladac komputer. Wyjdzie troche drozej jednak PC bedzie mial na dluzszy czas, bo przy takim sprzecie daleko nie pociagnie.

Pozatym,jak to bywa często w hipermarketach - gwarancja obejmuje cały komputer (zestaw) a nie każdy element wchodzący w skład zestawu…chcąc dokonać wymiany sprzętu trzeba brać kompa pod pache i lecieć do marketu bo inaczej uszkodzenie lub zerwanie plomby na obudowie anuluje gwarancje :confused:

Szkoda zachodu…

Jeśli w ofercie nie ma podanej nazwy płyty głównej (a oni często tak robią) wtedy nawet nie masz co patrzeć na taki komputer, bo i tak wiadomo, że to :x

Zintegrowana graficzna ? Zintegrowana ze słabą płytą główną. Czyli grafika słaba, nie zdziwiłbym się obsługiwała max. 16 kolorów.

Jak kiedyś pisałem wystrzegać się hipermarketów,no chyba że komp do biura.

…lub na serwer.

Chociaż nie wiadomo czy to badziewie ma kartę sieciową.