Zestaw komputerowy

Witam kolegów jestem zainteresowany kupnem komputera. Znalazłem taki o to zestaw na allegro i się zastanawiam czy to dobry wybór. Komputer kupię osobiście ponieważ mieszkam nie daleko tego sklepu. Czy opłaca się?

http://allegro.pl/show_item.php?item=14 … s%C5%82any.

Zestaw dobry, mocny, warto byłoby go kupić, ale pod warunkiem, że dopracuje się następujące szczegóły. Brak podanego producenta pamięci, grafiki, dysku. Jak dostaniesz kartę jakiegoś podrzędnego producenta, to mogą pojawić się niespodziewane problemy. Podobnie z pamięcią. Sklep na tym nieźle zarobi, bo sprzęty nieznanych producentów są sporo tańsze. Poza tym sklep może włożyć ci jakąś część, lub więcej części po przejściach, używane, dla większego zysku. Zwróć uwagę, że ten sklep ma sporo negatywnych komentarzy, napisane że obsługa gburowata. Podsumowując, nie warto kupować gotowych komputerów na allegro. Lepiej wybrać i kupić te same części markowych producentów i złożyć samemu. Będziesz miał pewność, że markowe i nowe, bo części na ogół przychodzą w zaplombowanych pudełkach. Aha sorry, nie doczytałem. Mieszkasz koło tego sklepu, więc wybierz sam części, niech sklep sprowadzi nowe i złoży ci komputer z wybranych przez ciebie części. Zwróć uwagę na markę grafiki, pamięci, dysku

jak dla mnie nie

płyta główna bez USB3

poza tym co to znaczy?:

Karta Graficzna GeForce GTX 460 1024MB DDR5 256BIT - jaka marka konkretnie ??

Karta sieciowa 10/100/1000

Karta dźwiękowa

GB DDR3 1333 mhz - dokładnie jak marka parametry

Dysk twardy 1000GB Sata2 32MB CACHE jakeej marki to najważniejsze

Zasilacz 600W 12cm silent aktywne PFC to samo j/w

jak dla mnie za dużo niewiadomych, pewnie zestaw złożony z najtańszych elementów bez możliwości rozbudowy odradzam, lepiej samemu złożyć zestaw

Napisalem do sklepu PALIT W WERSJI SONIC - fabrycznie podkręcona

pamięci ram goodram / takems/ kingston zależne od dostępności

zasilacz lc-power z aktywnym pfc

Ew znalazłęm coś takiego niby intel produkuje aktualnie lepsze procki.

http://allegro.pl/quad-i5-760-4gb-gtx-4 … 09135.html

Jak to jest z tym ASROCKIEM czy to dobra marka warta zainteresowania ?

Odpuść sobie gotowce, chyba że lubisz pakować się w kłopoty.

Podaj jakim dysponujesz budżetem i się złoży coś sensownego

Tych płyt nie polecam. Lepiej MSI bądź asus. Tak samo odradzam gigabyte…

Z jakiego powodu ??

Asrock to dobra marka, ale Wielka Trójka to Gigabyte, Asus i MSI

Budżet 2150zł Komputer dla gracza ;] Poprostu chodzi mi o to żeby mój komp za 2 lata nie był rupieciem a w gry tez gram często ;]

Pytałeś z jakiego powodu. Znajomy w sklepie komputerowym pracował jakiś czas i te firmy najczęściej trafiały do naprawy…

Ej! Z tym odradzaniem Gigabyte to już mocno przesadziłeś, dla mnie to klasa nr 1! jak masz jakieś niemiłe wspomnienia z Gigabyte, to nie znaczy, że z marką coś nie tak. Musiałeś dostać jakiś przetrącony sprzęt. Znajomy ze sklepu komputerowego tak ci doradził? To źle świadczy o znajomym i sklepie, bo pewnie do tego sklepu trafiały Gigabyte po przejściach, z demobilu

No może przesadziłem z tym odradzam ale firma w miarę ale nie decydował bym się nią moja opinia…

dobra chłopaki nie kłocić sie tylko mi pomóc. Czy za podobną cene z allegro uda mi się stworzyć sprzęt o podobnej konfiguracji ??

Patrząc na tego I5 z gfem gtx 460

Asus P7P55D

Pod I5

Gtx 460 powinno wejść

Zasiłka 500 OCZ ModXStream Pro 500W powiększ

Dysk 500 GB SAMSUNG SpinPoint HD501LJ 16MB

Ram jakieś DDR3 poszukaj niech jeszcze Ci ktośto looknie.

Niech jeszcze Ci ktoś to zobaczy

A cenowo ? Procek i5 760 ?

Składając w przykładowym esc.pl niema szans procek + grafa + mobo i juz 2tysiące ;/

4 Gb ram jakieś 130 zł

procek 654 zł

karta 650

Dysk 185 zł

zasilacz 250

obudowa nie wiem jaka

niech jeszcze ktoś CI doradzi

Dodane 21.01.2011 (Pt) 23:07

płyta 420 zł

Patrz mój zestaw w podpisie. Tylko grafikę weź 1GB i dysk twardy jakiegoś samsunga f3. Ja już ciąłem po kosztach jak tylko mogłem, ale teraz potaniało wszystko. W 2100-2200 się zmieścisz.

No kolega też ma fajny :smiley:

prosze o pisanie marek i modeli podzespołów.

Cyba91 czy ten twój amd phenom bedzie lepszy od intela i5 760?

W jakim sklepie internetowym proponujecie żebym składał swój komputer ?

Dobry jest komputronik ale trochę ceny mają czasem wysokie :confused: