Zestaw komputerowy

No teraz to żeś mnie Pan zaimponował. Dużo lepszy wybór.

Mam nadzieję że będą niższe temperatury,obudowa jest z wentylatorem z tyłu.

Tylko tę resztę kabli upchaj gdzieś tyłem i będzie git malina.

Czy mając wtyczkę 6+2 pin, mogę wpiąć do karty graficznej mającej wejście 8 pin ?

Tak. Po te są te dodatkowe 2 piny.

Dziękuję za info wolałem się upewnić

Mam pytanie czy mając procesor i3-8100 i kartę msi gtx 1660 super ventus 6 GB DDR6, czy nie będę mieć efektu wąskiego gardła,w AC Oddysey na ultra mam GPU na 97% a CPU na 100%,waha się często między GPU 80% a CPU 80+90%.Niby bottleneck calculator pokazuje mi że mam bottleneck na poziomie 39%.

I masz go. 4 gołe rdzenie, bez wielowątkowości, i stosunkowo mocna karta. W miejscach typowo procesorowych (miasta , dużo postaci) masz gwarantowane spadki i…o ultra zapomnij. Do gier potrzebujesz minimum 6 fizycznych/ 4/8 logicznych.

Ten test chwile już ma, warunki też z mocna kartą dobrane, ale metodologia ujdzie i zjawisko uchwycili w Ac nawet.

A jeśli bym wymienił procesor na i5 9600KF 6 rdzeni 6 wątków.

To zrobiłbyś to co mówiłem niemalże od początku, tylko całkowicie na odwrót. :wink:
Napisałem Ci chyba, ze ten prefabrykowany PC z dziwna płyta i i3 byś pchnął i najlepiej przytulił Ryzena, jeżeli już teraz kupiłeś inna płyte pod Intela to tak i5 będzie ładnie/lepiej pracowała. Jest to jednak znowu średnio rozsądne, w nowej generacji na innej podstawce Intel da wielowątkowość, czyli teraz kupując nową i5 znowu kupisz już sprzęt w momencie wejścia przestarzały. Grać będziesz tylko za rok, dwa znowu wrócisz do problemu całkowitej wymiany PC.

Kupię i5 dużo zarabiam to wymienię potem wszystko głupie amd

Zresztą i tak gram na ultra we wszystko,w 1080p i nawet da się na tym procku.Z wyłączoną synchronizacją mam 100 klatek

Ile dostajesz od Intela?
W głupiego Wiedźmina 3 na Ultra masz 60 fps w lesie, w wisoce 5o i 100% procka… w większym mieście pewnie jeszcze mniej.
O nowszych grach nie mówią, masz swój swiat, zyj w nim. :wink:

Dlatego kupujesz barachło bez konsultacji? Myślałem, że Ci zamożni kupują raz a porządnie, a nie sklejają sprzęt z byle czego by tylko oszczędzić 2 złote.

I3 to nie jest mega wydajny procesor. To budżetówka dla casuali, którzy chcą pograć w cokolwiek. Nie wierzę, że grasz we wszystko na Ultra z tak kiepskim sprzętem. AC Oddsyssey czy Origin wymagają bardzo wiele od procesorów i tam nie ma się co pokazywać jak nie masz tych ośmiu wątków czy sześciu rdzeni.

Niezmierny dziw mnie bierze, że dalej są osoby, które za nic nie wezmą AMD, bo tak i już. Żyją w jakimś zaczarowanym świecie gdzie tylko ten Intel jest dobry i dba o klientów…

Tak gram wszystko na ultra, jakoś nie widzę na tym filmie drogi kolego aby procek był obciążony w 100%.Wszystkie gry działają mi na ultra w 1080p.

Podejdź w Wiedzminie do Novigradu to się przekonasz. I nie uwierzę, że na 1060 grasz na Ultra, no chyba, że 30 FPS nie robi Ci różnicy.

Ja mam GTX 1660 a nie GTX 1060,to pora uwierzyć.msi afterburner pokazuje 60 i nie musisz wierzyć,nie idę w głupie AMD, wystarczy że mam PS4 z ich laptopowym prockiem hahahaha.

Ultra jest pod koniec, bez hairworksa najpierw, później z nim i z wynikiem o 30% gorszym w FPS.

A tam,ważne że można pograć.Wole tylko procesory Intela.Nikt mi nie płaci za to.