Zestaw Komputerowy

(mały11) #1

Mam do wydania 2.500 zł bez monitora. I chce sobie sprawić nowego kompa ale takiego do wszystkiego. Prosze o rady np. zestaw waszym zdaniem najlepszy to ? Na czym nie oszczędzać z czego zrezygnować itp.

(system) #2

Zajrzyj TUTAJ i sam sobie NA RAZIE wybierz co byś potrzebował :slight_smile:

(Wigrus1) #3

Bartczus przestań pisać takie pierdoły :!:

mały11 już za miesiąc wyjdzie nowy procesor INTELa.

Radzę się wstrzymać z kupnem kompa przez ten miesiąc, widziałem testy "najsłabszego" procka INTELa, który daje sobie radę z wiele droższymi prockami, a chyba nie powinien przekraczać kwoty 800 zł.

Do internetu, offica to każdy jest dobry, ale co do gier to może być ciężko.

W zasadzie problem jest tylko z prockiem i z płytą główną. Resztę można podać,

zasilacz fortron 400 W z allegro,

ram 1GB 667MHz Goodram(po pół roku kupisz sobie drugą kość)

dysk ze 200 GB samsung sataII

nagrywarka dvd benq

grafa :roll: x1800gto his :wink:

buda wg uznania.

Jeżeli koszt procka i płyty i tego co napisałem przekraczałby te 2500 zł to zamiast tej grafiki x1800gto można wziąć gf7300 galaxy 1,2ns :wink:

(McDracullo) #4

Do tego co napisał wigrus albo ten Conroe, albo Athlon 64. Ewentualnie dwujajowy Athlon po obniżce. za około 550zł. Do tego MSI K9N Platinum. :slight_smile:

(system) #5

Nie to, że piszę pierdoły ale każdy ma inną koncepcje na złożenie kompa. Jedni bardziej inwestują w procek inni w grafikę. A skąd wiesz wigrus , ze to co ty mu doradzisz będzie mu na 100% odpowiadało. Niech sam sobie najpiew odpowie co tak na prawde chce. Dopiero później możemu mu doradzać czy dobrze wybrał i ewentualnie podpowiadać co jest lepiej kupić...

Dlatego w pierwszym poście napisałem "NA RAZIE"

(Wigrus1) #6

Bartczus a skąd wiesz czy kolega mały11 zna się na podzespołach kompa, chyba właśnie dlatego piszę tutaj na forum i oczekuje pomocy, bo sam nie jest w stanie złożyć kompa, a jak pójdzie do sklepu to mogą mu wcisnąć szajs

(mały11) #7

Procesor

Athlon 64 3700+

Płyta Główna

Asus A8NE-FM NF4

Zasilacz

TRACER 4Life 400 LucyFire PFC / EMI / CE

Karta Grafiki

GALAXY 7600GS 256MB DDR3 1.2ns 500/1400MHz ZALMAN

Takie coś sobie poszukałem na allegro czy to dobry zestaw. Jeśli nie pasuje prosze o wskazówki co zmienić żebym wiedział czy ide dobrym tropem.

Chodzi mi o te podzespoły głównie żeby były dobre jak najlepsze za jak najtaniej do 2.500zł Dzięki za wcześniejsze propozycje

(Wigrus1) #8

mały11 radziłbym się wstrzymać z kupnem kompa przez najbliższy miesiąc, wychodzi nowy proc INTELa: conroe. Z tego co piszą to wydajność ma być większa niż athlonów :wink: a i cena ma być niska

(mały11) #9

Ale boje się że kasa się rozpłynie wiesz wakacje ciepło i tak mi uciekło 200zł na piwko a ja lubie piwko :smiley:

(Wigrus1) #10

mały11 daj rodzicom :wink:

(McDracullo) #11

To chyba nie jedno piwko

Zmień na 3000+ (ja i tak radziłbym się wstrzymać, chociaż do obniżek cen AMD i wtedy za tą kase będziesz miał dwa jaja!)

Czemu mATX? Weź pełnowymiarową płytke.

A cchesz wywalić póół sprzętu? Ten zasilacz jest do niczego.

Weź 7300GT.

(mały11) #12

McDracullo

napisał byś Twoim zdaniem zestaw taki jakiś wypasik bardzo prosze :slight_smile:

acha a co to są te 2 jaja ?

(Wigrus1) #13

McDracullo napisze napewno to samo co ja :wink: lepiej zaczekać na conroe'a :wink:

2 jaja to jest procesor dwurdzeniowy :wink:

(McDracullo) #14

Pisze "to samo" :mrgreen:

Moim zdaniem nie opłaca kupować się sprzętu teraz. Ale jeśli chcesz to:

A64 3000+ AM2

MSI K9N Platinum

GF 7300GT Galaxy 1,2ms

Fortron (z allegro) 400W

Samsung Spin point 120GB.

DVD BenQ

PDP Patriot 667MHZ DDR2

(Kulaa 01) #15

A co byście powiedzieli na karte GF Galaxy 7600 GS??????

Złączono Posta : 28.06.2006 (Sro) 10:34

Ja osobiście kupuję Karte Graficzną: GALAXY 7600 GS, edycja z wentylatorem ZALMAN.

Jakby ktoś chciał linka do tego "cacka" to pisac :smiley:

(McDracullo) #16

odrazu sie wkleja linka :slight_smile:

(Kulaa 01) #17

Spoko, spoko już daje :wink:

http://www.allegro.pl/item110678918_gal ... _2_ns.html

(Wigrus1) #18

McDracullo na PCLABie masz test, ten testowy ładnie się kręcił, nie wiadomo jak te sklepowe :smiley:

(McDracullo) #19

Może ybć ciekawe, ale to ma chyba niższe napięcie na GPU niż na 7600GT więc jego nie przebije.. :frowning:

(Wigrus1) #20

testowy poszedl bodajże wyżej niż gt na rdzeniu :stuck_out_tongue: