Zestaw lekkich programów dla fluxboxa

(Krzkaczor) #1

Hej!

Udało mi się wreszcie uruchomić na moim Debianie Fluxboxa. Poszukuje teraz "lekkich" programów dla tego środowiska. Potrzebuje:

• edytora tekstu "okienkowego" bo nano jest irytujący

• emulatora terminala obsługującego kopiowanie i wklejanie tekstu

• menadżera plików, może ROX?

Lekkie to jest nie powiązane z gnomem i kde :wink:

Proszę o pomoc i pozdrawiam

(marcin82) #2

Zajrzyj tutaj:

http://endel.ovh.org/?page_id=31

Fakt, stronka jest jakby deczko nieświeża, ale może coś podpowie :slight_smile:

(Krzkaczor) #3

Wielkie dzięki :slight_smile: Ta strona rozwiała moje wszelkie wątpliwości :slight_smile:

(roobal) #4

Aż tak skomplikowane to było? :slight_smile:

Nie jestem może fanatykiem "lekkości" ale cenię sobie minimalizm i polecam Ci Leafpad , co prawda wchodzi w skład Lxde ale nie ciągnie za sobą większych zależności a co najważniejsze jest lekki a funkcjonalnością nie ustępuje Gedit czy Kwrite a jeśli nie programujesz to Leafpad Ci w zupełności wystarczy do edycji plików systemowych.

Polecam LXterminal, lżejszy od Gnome-Terminal czy Konsole ale nie wiele im ustępuje i obsługuje tak podstawową rzecz, której oczekujesz. LXterminal również wchodzi w skład Lxde :slight_smile:

Rox to chyba najlżejszy a przynajmniej jeden z najlżejszych jaki spotkałem do tej pory ale warty uwagi jest również PCManFM , funkcjonalnością zbliżony do Nautilusa :slight_smile:

Z tym to będzie ciężko, bo może z samym Gnome nie będzie powiązane, bo nie wiem czy masz na myśli zależności Debiana czy co innego ale większość aplikacji pisana jest w GTK+, pomimo że wymienione przeze mnie lekkie aplikacje nie mają związku z Gnome są jednak pisane w GTK+ :slight_smile:

Pozdrawiam!

(mati75) #5

ja również polecam

Jeszcze lekki jest thunar, tylko mi w Debianie nie montuje partycji.

Fluxbox ma pełną kompatybilność z kde i tylko częściową z gnome.

Do fluxboxa polecam jeszcze mint-fm2 do obsługi menu i idesk do obsługi ikon pulpitu.

Mój debian z fluxboxem wygląda tak:

image_id: 2294

(roobal) #6

Jeśli chodzi o ikony i zarządzanie pulpitem, to Rox, PCManFM, Thunar i wiele innych posiada tak podstawową funkcjonalność :slight_smile:

Pozdrawiam!