Zestaw pod Intel core i5 do 1200zł +/- 100zł

(agaopo) #1

Kontaktowaliśmy się z kolegą,który nam by ten komp składał i on się mocno upiera przy intel core i5.

Potrzebuję właściwie wszystko:

płyta główna

procesor

pamięci

dysk twardy

zasilacz

karta graf i muzyczna podobno jest na płycie głównej

Resztę rzeczy mam tzn. monitor,klawiatura,myszka,obudowa,drukarka,nagrywarka DVD.

(Michal Kolatek) #2

To niech poczeka z 5 lat aż ceny i5 zejdą do używanych A64, nie wiem jak on to sobie wyobraża jak proc to min 700 zł, płyta 300, a reszta na drzewie nie rośnie. Wydrukuj mu co może mieć za 1200 zł

zestawy-komputerowe-kwiecien-2010-t267420.html

Niech dołoży parę stów, jak nie to cierpliwości życzę, jak dobrze będzie czas zorganizowany to te parę lat moment zleci.

(MaRa) #3

Ceny NIE spadną. Nowsze procesory są wytwarzane w mniejszym rozmiarze technologicznym, więc zajmują mniej krzemu, więc są tańsze w produkcji. Ale mają więcej tranzystorów, więc ceny się wyrównują. Nowsze procesory kosztują tyle samo co starsze, a nawet starsze potrafią być droższe (mniejsza skala produkcji). Chyba żeby był używany.

(Gural7) #4

Ceny Intela zawsze stoją twardo ,w tej cenie z intela to jedynie C2D.

(Sidhmor) #5

Uczciwie mówiąc i nikogo nie obrażając - lepiej poszukaj kogoś innego do składania... za taką cenę platformy opartej o te procesory nie złożysz. Złożyć sprzęt to jedno, ale zaprojektować dobry zestaw to drugie. W czwartek poskładałem przyszłemu teściowi dosyć dobry zestaw z procesorem z tej linii i wyszło 3300 zł. Parę stówek szło zaoszczędzić od biedy, ale nie więcej. Za 1200 zł to w zasadzie sam procesor i dosyć dobra płyta.

(Adriano283) #6

Cena \ Przesyłka

INTEL CORE i5 661 3,33GHz LGA1156 BOX\ 599,00 zł\ 9,00 zł

GIGABYTE GA-H55M-S2H Intel H55 LGA1156\ 319,00 zł\ 18,00 zł

DDR3 SAMSUNG 2048 / 1066mhz \ 100,00 zł \ 8,00 zł

HITACHI 250gb 7200 SATA II \ 95,00 zł \ 15,00 zł

Akyga 580W LPG19-35 seria BLACK POWER \ 109,99 zł \ 14,00 zł

Razem \ 1 222,99 zł \ 64,00 zł

Suma 1 286,99 zł

Płyta, procesor, dysk twardy i zasilacz są spoko ale pamięci są takie sobie (za 170 masz Corsairy 1333Mhz 2 GB). Przydałaby się też karta graficzna no ale to już koszt ok 500 zł (na tej zintegrowanej z procesorem sobie nie pograsz ;(). Ceny z Allegro.

(Michal Kolatek) #7

Zasilacz z czarnej listy, dysk demontaż, po naprawie lub leżak magazynowy, w każdym razie stan nie znany, płyta z końcówka S2 to mod budżetowy, proc cena 100 zł, tylko ile taki sklep pociągnie jak sprzedaje praktycznie bez marzy 100 zł niżej niż każdy sklep, potem co z gwar od nie istniejącego sklepu. Nie ma co na siłę brać i5 jak w tej cenie można mieć normalny zestaw na AMD za jakiś czas zmienić proca na X6, Intel już zapowiedział że obecne sockety nie będą używane do nowych modeli.

(Gural7) #8

Dokładnie ,bierz płyte pod obsługe nowej linni procesorów Phenom X6 ,bo tym przedziale cenowym pod Intela nie złożysz nic ciekawego,dysk Hitachi lol,to nie powinno już istnieć,pamięci j/w corsair bo nawet goodramy są teraz droższe odziwo.

(Azazel33) #9

Dyski Hitachi są dobre juz lepiej tą firme niż kupić Barracude 7200.11, ale faktycznie w ten sprzęt co kolega podał nie warto sie pchać bo to wtopa kasy

(Adriano283) #10

Każdy ma odmienne zdanie co do firm. Jedem woli Intela jeden AMD, jeden Hitachi drugi Baracude- o to kłucić się nie warto. Sorry ale za tą cene mercedesa nie złożymy.Sam twierdze że warto kupić coś innego za tą cene ale chodziło o to aby był zestaw pod i5 a nie C2D czy Phemona. Jeśli ktoś ma lepszą propozycje zestawu pod i5 za tą cene to nich pisze śmiało (zobaczymy co z tego wyjdzie). Może komuś uda się złożyć prawdziwe "cacko" z świetnym dyskiem, płytą i firmowym zasilaczem. Ma to czego chciał a to czy warto w to wchodzić to już inna sprawa.

(Gural7) #11

Ah,pełen otymizmu ,tyle że płyta + proc = 1000 zł ,skoro świetna ma być płyta ,a dyski Hitachi i Seagate teraz to szmelc,seagate jakoś się broni nawet dobrymi przenośkami,a jak chcesz zestaw pod i5 to kasy dozbieraj bez 1700 zł nawet nie podchoć,chyba że interesant używki.

(Adriano283) #12

Za 1700 zł to złoży sobie zestaw z i5 no ale bez karty graficznej więc lipa. Lepiej zainteresować się AMD i złożyć już coś konkretnego.

(Tomek Sem) #13

Niestety za 1200zł nie złożysz zestawu z i5. Ten procesor wymaga porządnego zasilacza, którego koszt to minimum 200zł.

Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że czasy kiedy to procesor w 90% decydował o ogólnej wydajności PC juz minęły. Jesli zależy Ci na jak największej wydajności za 1200zł to powinieneś pomysleć o rozsądnej karcie graficznej i procesorze słabszym od i5. Myślę, że kazdy na forum przyzna racje, że znacznie wydajniejszy będzie zestaw c2d + jakiś dobry radeon HD niż i5 + zintegrowana grafika.

(agaopo) #14

Wybrałam w końcu taki zestaw:

ASUS M4A 89 GTD PRO/USB3/AMD 890GX

GOODRAM 2GB 1333

PHENOM II X2 545 3.0GB

SAMSUNG 500 GB

FORTRON FSP 500 60 APN

PRZEKROCZYŁO TO W PRAWDZIE 1200ZŁ,BO WYSZŁO 1442ZŁ NA WWW.ESC.PL ,ALE SZEF ZGODZIŁ SIĘ ABYM POBRAŁA FVNA FIRMĘ I ZWRÓCI MI 250ZŁ VATU WIEC MYŚLĘ ŻE WYJDĘ NA SWOJE

(Mariosti*) #15

Wiecie... stricte jeśli chodziło o i5 to wg mnie chodziło o 2 rdzeniowy procesor intela oparty o westmere i pracujący na sockecie 1156. Te założenia spełnia też najtańszy Pentium G6950.

Intel Pentium G6950 /2.8GHz, 3MB, LGA1156, BOX/ 369zł

AsRock H55DE3 /intel H55/ 339zł

Razem: 708zł

Idąc dalej tym tropem, na allegro można dostać i3-530 już za 390zł, taktowanego nieco wyżej od pentiuma i obsługującego 4 wątki, a nie 2, co znacznie zwiększa jego możliwości.