Zestaw pod Intel core i5 do 1200zł +/- 100zł

Kontaktowaliśmy się z kolegą,który nam by ten komp składał i on się mocno upiera przy intel core i5.

Potrzebuję właściwie wszystko:

płyta główna

procesor

pamięci

dysk twardy

zasilacz

karta graf i muzyczna podobno jest na płycie głównej

Resztę rzeczy mam tzn. monitor,klawiatura,myszka,obudowa,drukarka,nagrywarka DVD.

To niech poczeka z 5 lat aż ceny i5 zejdą do używanych A64, nie wiem jak on to sobie wyobraża jak proc to min 700 zł, płyta 300, a reszta na drzewie nie rośnie. Wydrukuj mu co może mieć za 1200 zł

zestawy-komputerowe-kwiecien-2010-t267420.html

Niech dołoży parę stów, jak nie to cierpliwości życzę, jak dobrze będzie czas zorganizowany to te parę lat moment zleci.

Ceny NIE spadną. Nowsze procesory są wytwarzane w mniejszym rozmiarze technologicznym, więc zajmują mniej krzemu, więc są tańsze w produkcji. Ale mają więcej tranzystorów, więc ceny się wyrównują. Nowsze procesory kosztują tyle samo co starsze, a nawet starsze potrafią być droższe (mniejsza skala produkcji). Chyba żeby był używany.

Ceny Intela zawsze stoją twardo ,w tej cenie z intela to jedynie C2D.

Uczciwie mówiąc i nikogo nie obrażając - lepiej poszukaj kogoś innego do składania… za taką cenę platformy opartej o te procesory nie złożysz. Złożyć sprzęt to jedno, ale zaprojektować dobry zestaw to drugie. W czwartek poskładałem przyszłemu teściowi dosyć dobry zestaw z procesorem z tej linii i wyszło 3300 zł. Parę stówek szło zaoszczędzić od biedy, ale nie więcej. Za 1200 zł to w zasadzie sam procesor i dosyć dobra płyta.

Cena \ Przesyłka

INTEL CORE i5 661 3,33GHz LGA1156 BOX\ 599,00 zł\ 9,00 zł

GIGABYTE GA-H55M-S2H Intel H55 LGA1156\ 319,00 zł\ 18,00 zł

DDR3 SAMSUNG 2048 / 1066mhz \ 100,00 zł \ 8,00 zł

HITACHI 250gb 7200 SATA II \ 95,00 zł \ 15,00 zł

Akyga 580W LPG19-35 seria BLACK POWER \ 109,99 zł \ 14,00 zł

Razem \ 1 222,99 zł \ 64,00 zł

Suma 1 286,99 zł

Płyta, procesor, dysk twardy i zasilacz są spoko ale pamięci są takie sobie (za 170 masz Corsairy 1333Mhz 2 GB). Przydałaby się też karta graficzna no ale to już koszt ok 500 zł (na tej zintegrowanej z procesorem sobie nie pograsz ;(). Ceny z Allegro.

Zasilacz z czarnej listy, dysk demontaż, po naprawie lub leżak magazynowy, w każdym razie stan nie znany, płyta z końcówka S2 to mod budżetowy, proc cena 100 zł, tylko ile taki sklep pociągnie jak sprzedaje praktycznie bez marzy 100 zł niżej niż każdy sklep, potem co z gwar od nie istniejącego sklepu. Nie ma co na siłę brać i5 jak w tej cenie można mieć normalny zestaw na AMD za jakiś czas zmienić proca na X6, Intel już zapowiedział że obecne sockety nie będą używane do nowych modeli.

Dokładnie ,bierz płyte pod obsługe nowej linni procesorów Phenom X6 ,bo tym przedziale cenowym pod Intela nie złożysz nic ciekawego,dysk Hitachi lol,to nie powinno już istnieć,pamięci j/w corsair bo nawet goodramy są teraz droższe odziwo.

Dyski Hitachi są dobre juz lepiej tą firme niż kupić Barracude 7200.11, ale faktycznie w ten sprzęt co kolega podał nie warto sie pchać bo to wtopa kasy

Każdy ma odmienne zdanie co do firm. Jedem woli Intela jeden AMD, jeden Hitachi drugi Baracude- o to kłucić się nie warto. Sorry ale za tą cene mercedesa nie złożymy.Sam twierdze że warto kupić coś innego za tą cene ale chodziło o to aby był zestaw pod i5 a nie C2D czy Phemona. Jeśli ktoś ma lepszą propozycje zestawu pod i5 za tą cene to nich pisze śmiało (zobaczymy co z tego wyjdzie). Może komuś uda się złożyć prawdziwe “cacko” z świetnym dyskiem, płytą i firmowym zasilaczem. Ma to czego chciał a to czy warto w to wchodzić to już inna sprawa.

Ah,pełen otymizmu ,tyle że płyta + proc = 1000 zł ,skoro świetna ma być płyta ,a dyski Hitachi i Seagate teraz to szmelc,seagate jakoś się broni nawet dobrymi przenośkami,a jak chcesz zestaw pod i5 to kasy dozbieraj bez 1700 zł nawet nie podchoć,chyba że interesant używki.

Za 1700 zł to złoży sobie zestaw z i5 no ale bez karty graficznej więc lipa. Lepiej zainteresować się AMD i złożyć już coś konkretnego.

Niestety za 1200zł nie złożysz zestawu z i5. Ten procesor wymaga porządnego zasilacza, którego koszt to minimum 200zł.

Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że czasy kiedy to procesor w 90% decydował o ogólnej wydajności PC juz minęły. Jesli zależy Ci na jak największej wydajności za 1200zł to powinieneś pomysleć o rozsądnej karcie graficznej i procesorze słabszym od i5. Myślę, że kazdy na forum przyzna racje, że znacznie wydajniejszy będzie zestaw c2d + jakiś dobry radeon HD niż i5 + zintegrowana grafika.

Wybrałam w końcu taki zestaw:

ASUS M4A 89 GTD PRO/USB3/AMD 890GX

GOODRAM 2GB 1333

PHENOM II X2 545 3.0GB

SAMSUNG 500 GB

FORTRON FSP 500 60 APN

PRZEKROCZYŁO TO W PRAWDZIE 1200ZŁ,BO WYSZŁO 1442ZŁ NA WWW.ESC.PL ,ALE SZEF ZGODZIŁ SIĘ ABYM POBRAŁA FVNA FIRMĘ I ZWRÓCI MI 250ZŁ VATU WIEC MYŚLĘ ŻE WYJDĘ NA SWOJE

Wiecie… stricte jeśli chodziło o i5 to wg mnie chodziło o 2 rdzeniowy procesor intela oparty o westmere i pracujący na sockecie 1156. Te założenia spełnia też najtańszy Pentium G6950.

Intel Pentium G6950 /2.8GHz, 3MB, LGA1156, BOX/ 369zł

AsRock H55DE3 /intel H55/ 339zł

Razem: 708zł

Idąc dalej tym tropem, na allegro można dostać i3-530 już za 390zł, taktowanego nieco wyżej od pentiuma i obsługującego 4 wątki, a nie 2, co znacznie zwiększa jego możliwości.