Zestaw stacji roboczej do 7000 zł

Witam. Poszukuję mocnej konfiguracji do 7000 zł.

Doceloweo webdesign i dtp, ale trakze 3d.

Taki drogi, gdyz ma byc mocny i starczyc na lata.

Pozdrawiam.

Komputer “na lata” to bez sensu, choćby z tego powodu, że po 2 latach mogą już szwankować łożyska na wentylatorach, głównie grafice, a to już spowoduje problemy ze sprzętem i stres. Lepiej kupić taniej i zrobić wymianę za np. 3 lata. Być może że a 3 lata zdecydujesz się na unowocześnienie /zamiast wymiany/, będzie jeszcze taniej. Nowy sprzęt to jakby powiew świeżości, nowe technologie, zamiast “mocny” i przestarzały na lata. Taki mocny szybko przestanie być mocny

Mam podobne zdanie co darmik24. Lepiej zdecydować się na sprzęt z segmentu “budżetowy high-end” czyli dobra wydajność za odpowiednią cenę… Nie ma sensu - vide kumpel, którego komputer zakupiony 3 lata temu za 4-5 tysięcy niedomaga w wymagających produkcjach 3D… Jeśli branża dziennikarska, grafika etc., zainwestuj lepiej w porządną matrycę H-IPS, zwróci się w zdrowych oczach :))

Dokładnie, podziel te 7 tyś. na dwa, i dzisiaj kupisz komputer za 3,5 tyś, a następny za dwa lata, w tej samej cenie. Jak coś zostanie z tych pieniędzy to możesz kupić żonie/dzieciom/rodzeństwu/babci itd. po czekoladzie tak, że wszyscy będą zadowoleni :wink:

Ja osobiście, kupiłem komputer niecały rok temu za dość duże pieniądze i wątpi żeby jakaś część uległa uszkodzeniu za parę miesięcy planuje wymienić moje podstarzałe 5970 na 6990. Ja osobiście polecam kupić coś naprawdę super silnego co wystarczy na długie długie lata. W Twoim przypadku zainwestował bym w Maca, praktycznie nigdy się nie starzeje i zawsze działa rewelacyjnie, leopard jest stabilniejszy niż Windows M$ do webdesign i dtp 3d będzie jak znalazł !

Pozdrawiam Siarczyslaw

Powiem tak. Kupowanie komputera z myślą “na lata”, to złe rozwiązanie. Jeśli jesteś np zapalonym graczem, albo grafikiem, to kupowanie mocnego sprzętu ma sens, no ale też w granicach rozsądku, z tym że np. same karty graficzne dla grafików potrafią kosztować ok. 20000 zł :o i znajdują nabywców, głównie w firmach. Dla zastosowań domowych jest określony segment cenowy i wydajnościowy, sporo niższy, niż 7000 zł i nie warto przekraczać górnej granicy tych widełek. Szkoda kasy. Wszystko wedle zastosowań sprzętu :slight_smile: No ale różni są ludzie, każdy zrobi, jak uważa

Tyle że często nawet w firmach nikt z tak drogich kart nie korzysta. 3D renderuje się obecnie głównie z użyciem cpu chociaż powstają też rendery pod GPU ale na razie to tylko ciekawostka.

Potrzebujesz mocnego CPU, dużo ramu i przeciętną “domową” kartę

a do webdesignu chyba nie potrzeba jakiegoś specialnego komputera, byle szrot wystarczy. Grafiki na stronach rzadko kiedy mają rozdzielczość większą niż 1280x1024. a do pisania css wystarczy pentium100 + edytor tekstu

Co do konkretnych podzespołów niestety nie mogę doradzić gdyż nie siedzę zbytnio w sprzęcie ale coś pokroju i7 + 12GB DDR3 + Geforce/Radeon za 400zł powinno wystarczyć.

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … ?page=0,13

  • obudowa i monitor = 7000zł :smiley: ( nie koniecznie w sklepie podanym w linkach, w innych sklepach też znajdziesz ten sam sprzęt o podobnej cenie :slight_smile: )

Ja też uważam, że kupno tak drogiego sprzętu nie ma sensu, ale na 3-5 lat raczej spokojnie powinien Ci wystarczyć. Lepiej teraz kupić słabszy sprzęt, a później go zmienić. Ale jak nie masz co robić z kasą to nie będę się rozpisywał. Jakiś zestaw w granicach 2000zł na pewno by Ci wystarczył :idea: ,a po 2-3 latach sprzedać stary, i znów wydać 2000zł :smiley:

TrickeD za 2000to może nie ale poprę kolegę wyżej /Podziel sumkę na 2 części/ dziś wydasz 3500 i za 2-4 laatka kolejne 3500 za taką kasę można naprawdę już wysokiej klasy sprzęt złożyć no i co ważne napisz czy monitora też szukasz :>