Zestaw startowy


(Ewageo) #1

Wiec tak. Kupuje telefon bez simlocka w markecie. I teraz musze kupic zestaw startowy, tak?(z karta sim). Tylko czy jak kupie taki zestaw z np. oranga to bedzie w nim simlock, bo nie rozumiem tego do końca. Z czym wiaze sie simlock. Z programem w telefonie czy z karta sim, która kupuje w zestawie startowym.

Nie miałem nigdy komórki, wiec dlatego pytam.


(MaRa) #2

Simlock to funkcja w telefonach komórkowych sprzedawanych po promocyjnej cenie, mająca uniemożliwić używanie telefonu z kartą innego operatora.

W telefonach komórkowych bez simlocka działają karty wszystkich operatorów.


(Ewageo) #3

Ok. Jeśli teraz kupie zestaw startowy orange to czy bede mógł go potem doładowywac innymi kartami: heyah albo sami swoi? Czy musze wyrzucic sima z oranga i kupic z heyah albo sami swoi?


(outca$t.) #4

Więc możesz wkładać karty sim różnych operatorów.

Nie

Jeśli zdecydujesz się na dany starter (czyli danego operatora), np. orange to nie będziesz mógł doładować stanu konta innymi kartami konkurencyjnych operatorów.

Kiedy będziesz chciał kupić starter to zastanów się nad cenami rozmów/smsów/etc, przemyśl każdą ofertę, bo nie opłaca się mieć 2 numerów i ciągle zmieniać kartę sim w fonie. Zresztą co miesiąc zamiast doładować jedną kartę kwotą 20 zyli musiałbyś pomnożyć przez 2.


(Ewageo) #5

W moim przypadku zmiana numeru telefonu wiaze sie z duzymi klopotami. Czy moge np. przez jakis czas uzywac jedej karty sim, a potem zmienic na inna(innego operatora) i zachowac stary numer telefonu? Czy numer telefonu jest unikalny i przypisany do konkretnej karty sim?