Zestaw z AMD czy Intel'em?

(Zordon01) #1

Witam!

Mam takie pytanie czy zestaw komputerowy, który podałem jest dobry(jest z procesorem AMD Phenom) i nie wiem czy nie lepszy by był Intel? Ale z tego co wiem to Intel i5 jest dwurdzeniowy(ale nie każdy, bo 4 rdzeniowe są droższe).

Procesor: AMD Phenom II Quad Core X4 955 AM3 BOX

Płyta Główna: MSI 770-G45 AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Pamięć RAM: Patriot DDR3 4GB(2x2GB) PC1600 Gaming Line ELK for AMD CL9

Dysk Twardy: Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ)

Karta Graficzna: MSI GeForce GTX460 Hawk 1GB DDR5/256bit DVI/mHDMI PCI-Express

Napęd optyczny: Liteon nagrywarka DVD iHAS424-32 czarny BOX

Obudowa: Asus TA-8H3

Zasilacz: OCZ StealthXStream 700W

(system) #2

Jeśli to ma być "do gier" - a widzę, że chyba tak - to zestaw jest OK.

(Rmk) #3

A ja się powtarzam już po raz enty jak do gier to tylko intel.

i5 750/760 za 600zł lub i3 530/540 za 300zł są najbardziej opłacalne. Do tego płyta na P55 + minimum dwa dyski do raid0 + GTX460 MSI Cyclone lub GTX460 Gigabyte OC 1GB.

(Zordon01) #4

To powiedz mi jakiego procka polecasz i jakie te dyski i jaka pojemność?? Aha i dlaczego te 2 karty ?? A ta MSI co podałem gorsza od Cyclon'a

(Db2524) #5

Może nie tylko, bo Phenomy II X4 jak najbardziej nadają się do gier, jednak czterordzeniowy Intel będzie wydajniejszy i ma większe możliwości podkręcenia.

Dwurdzeniowy Intel i3-540 podkręcony do około 4.4GHz, co jest w większości sztuk osiągalne, będzie równy wydajnością niż niepodkręconemu Phenom'owi II X4 955.

Phenom II BE ma jeszcze tę zaletę, że łatwo go podkręcić, wystarczy podnieść mnożnik (tylko Black Edition).

(Dwodnicki) #6

2 rdzeni nie opłaca się brać. Phenom x4 jest bardzo dobrym zakupem oczywiście nie tak jak i5 4rdzeniowy ale dla osób z niskim budżetem jest w sam raz bo nie każdy ma tyle kasy by wydawać 700zł na proca + płyta to sam koszt już 1000zł jest ponad.

Tylko po co Ci aż 700W, tyle to tylko do SLI, ale gtxy nie połączysz sli na platformie amd. Lepiej brać spokojnie 500W, po co płacić aż tyle.

(Zordon01) #7

ok dzięki za rady :))

A co do karty graficznej to jest to trafny wybór, czy lepiej kupić Cyclone lub Gigabyte ???

(Rmk) #8

MSI GeForce GTX460 Hawk 1GB

MSI GeForce GTX460 Cyclone 1GB

Gigabyte GeForce GTX460 OC 1GB

Są porównywalne, tak samo się kręcą, mają zmodyfikowane chłodzenie.

Co do procka to ja bym brał i5 a jak niema tyle kasy to i3 a jak by nie było i3 to dopiero wtedy Quada od AMD.

(Db2524) #9

Może dla kogoś kto lubi podkręcać i jest w tym dobry, to i3 byłby trochę bardziej opłacalny, ale 4 rdzenie mają też swoje zalety i myślę, że Phenom II X4 będzie słusznym wyborem.

Ale Phenoma II też można podkręcić przynajmniej na 3,8GHz, a wtedy i3 nawet bardzo podkręcony nie ma szans.

(X Zdzislawx) #10

Właśnie, porównujecie podkręcony i3 z niepodkręconym phenomem ii x4 (porównujcie przypadek oba podkręcone/żaden podkręcony)

(Dwodnicki) #11

Już to dawałem w innym temacie, ale jest wyraźnie napisane że 4rdzenie są dużo lepsze niż 2 rdzenie. Tutaj porównują i3 z athlonami i widać że phenom x4 górują nad nim.

http://www.tomshardware.com/reviews/gam ... ,2666.html

(Zordon01) #12

Ok dzięki za wszystkie rady. Ja też byłem zdania, że lepiej mieć 4 rdzenie niż 2 podkręcone. A jak czytałem opinie ludzi, którzy mają AMD Phenom II X4 955 to wszyscy użytkownicy piszą, że jest bardzo dobry. Jak się zmieni wentylator na jakiś kozacki, to można go dość solidnie podkręcić.

Miałem brać Nvidie, ale mam na jednym kompie 5770 Radeona i są problemy ze sterownikami, co chwilę się wiesza ekran i muszę go restartować.

(Db2524) #13

Tylko brałem też pod uwagę, że i3 jest nieco tańszy, niż Phenom II X4.

Zgubiłeś sens tego zdania. Tak jakbyś powiedział, że chciałeś zjeść mandarynkę, ale ostatnio dostałeś uczulenie od jabłka.

To, że masz problemu z HD 5770, to nie znaczy, że Radeony tak mają. Wygląda na to, że z jakiegoś powodu twoja karta jest niestabilna (np. może się przegrzewać lub jest uszkodzona) albo coś z winy systemu.

Tak czy inaczej, NVIDIA GTX 460 to bardzo dobra karta w bardzo dobrej cenie i z bardzo dobrym potencjałem OC, więc pozostań przy tym wyborze.

(Zordon01) #14

mialem 4870 i to samo było, oddałem na gwarancji i dostalem 5770 i jest to samo, ale to nie ważne :slight_smile:

a tam nie miało być "miałem" tylko mam sorry za błąd

(Rmk) #15

Ee miałeś pecha po prostu. Ja dawno temu miałem Radeon-a 9800Pro w którym szwankowało chłodzenie a teraz mam HD4870 i jak dotąd nic się nie dzieje złego a karta ma wgrany zmodowany bios.

(Zordon01) #16

czy ja wiem czy mialem pecha. Ogólnie problemy ze sterownikami do ATI są.

(Db2524) #17

Nie ma żadnych problemów. Ani z Radeonem, ani z NVIDIĄ.

(Rmk) #18

No to u ciebie bo u większości w tym u mnie problemy z driverami nie występują.