Zestaw za 500zł?

Witam, znajomy wyczaił na allegro zestaw komputerowy… który kosztuje śmieszne pieniądze i stąd moje pytanie- czy warto inwestowac w cos takiego? Podam numer aukcji-974199448. jak by ktoś mógł spojrzeć i określić parametry tego zestawu bo przy procku się przymotałem i niewiem jakie ma w końcu parametry… Z góry dziękuje…

Zależy do czego by chciał wykorzystać ten zestaw. Brak tam dysku, napędu optycznego.

Tak wiem ale znajomy chce przełożyć ze starego…Komp generalnie nie będzie wykorzystywany do ekstremalnych zadań… Generalnie, żeby obejrzeć film, bo na starym kompie mu sie przycinają i po klatce skacze, jakas niewymagająca gra, internet… Ogólnie do wszystkiego ale bez szaleństw…

Zestaw dosyć dobry jak za 500 zł :wink:

no tak stosunek jakości do ceny… ale mnie nurtuje pytanie co do procesora… napisali tam DWURDZENIOWY Intel Celeron Dual-Core E3200, 2 x 2.40GHz, 800 MHz, LGA775, 45nm, BOX… Rozumiem że dwurdzeniowy ale ogólnie to chyba ma 2,4ghz?

Zestaw może być składałem sklepowo i powiem że mi wyszło nieco drożej(choć uważam iż przynajmniej składając w sklepie wiemy co kupujemy,w tym zestawie jest zasilacz ? bo nigdzie tego nie wyczytałem.

Źle myślisz.

Procesor ma dwa rdzenie każdy taktowany po 2.4 Ghz.

Nie ma czegoś takiego jak ogólna moc czyli proc 2x2.4 nie ma 4.8 bo wszystko zależy jak wykorzysta go program itp.

No niby pod zdjęciem obudowy jest napisane że zasilacz 400w… czyli 800mhz jest to taktowanie…

Szyny FSB.

Zasilacz w tym zestawie będzie do wymiany żeby nic nie szczeliło, ale porządne zasiłki do tego zestwu to np. Delta 350 wat za 70 zł na allegro.

no dobra ale skąd wiadomo że zasiłka jest do bani- w sęsie jakościowym…?

Bo narazie wiemy, że pisze 400 wat :stuck_out_tongue:

Podaj wreszcie firme zasilacza, bo wróżki to nie na tym forum.

Ja osobiście nie pakowałbym się w coś takiego.

Brak dysku, brak napędu, prawdopodobnie zasilacz do wymiany, brak systemu…

Osobiście wziąłbym jakiegoś DELL’a na allegro np tego: 990171375

Mała obudowa, wszystko zawiera, 2 rdzenie, system w pakiecie - firmowy sprzęt. Co prawda używany ale i tak jakościowo dużo lepszy od tamtego nie wiadomo co.

Dokładnie ,a najlepiej to wogle nie kupywać gotowych zestawów,dozbierać tak do 600 zł i kupić,to wyjdzie wtedy nawet dobry zestaw i włoży się jakiś dobry tani zasilacz coś od Delty albo Fortrona.

no niestety nie znam firmy zasiłki… i ja osobiescie też nie inwestowal bym w gotowy zestaw jak wyżej, bo ze skromnego doświadczenia wiem że nawet pełny zestaw moze być wadliwy…wiem to z praktyki, bo walczyłem chyba z rok a komp(nowy) i tak niedziałał jak powinien… ale znajomy se upatrzył… ja mu od razu powiedzialem że ja tego bym nie wzioł… i też mu radziłem zeby poszedł do sklepu… ale dzięki wszystkim za odpowiedż(podpowiedź). Mysle że chyba sie dowiedziałem wszystkiego czego chciałem więc mozna zamknąć wątek…Dzięki jeszcze raz…!

Ps. niestety aukcja którą podał ,danielbela" została wykupiona… ale jak by ktoś miał coś ciekawego to moje gg:7712018