Zestawienie fotek

Witam

Poszukuje programu w którym była by możliwość zestawienia 2 fotek tzn: wrzucam 2 zdjecia i jedno ejst na pół ekranu i druga fotka jest na pół ekranu i w ten sposób można je porównać.

Macie jakieś propozycje ?

paint- ten systemowy :mrgreen:

jak w nim zrobić coś takiego?

otwierasz jedna fotke i przesuwasz na np. srodek ekranu a potem druga fotke otwierasz :stuck_out_tongue:

goodprogram , to sa dwie fotografie a np. paintem zrobisz z “dwóch jedno”

podałem najprostszy program do tego celu.

wklejasz jedno zdjęcie obok drugiego -następnie zapisz jako …

nie da się tak ; o

co sie nie da wklejasz ,pomniejszasz ,wklejasz drugie i zapisujesz …

Wrzucam pierwsze zdjecie - pomniejszam i jak mam dodac 2 ? bo ja dam normalnie otworz to kasuje mi sie pierwsze a wczytuje 2 :mrgreen:

otwórz painta zaznacz ten przerywany "kwadracik " -->> zaznacz kawałek na pustym polu -->> prawo klik na nim -->> wklej z …(lub coś podobnego) pomniejsz fotkę -->> obok zaznacz taki sam przerywany “kwadracik” tak samo prawo klik wklej zzz …pomniejsz —i zapisz jako …

Program FastStone Image Viewer http://www.faststone.org/index.htm

XnView. W przeglądarce tego proga zaznaczasz dwie foty i uaktywnia się opcja po prawokliku na jednej z fot “Porównaj Shift+C”. I masz w w wygodny sposób dwa obrazy obok siebie. Możesz powiększać przyciskiem i kółkiem myszy, przesuwać. Możesz też więcej zdjęć zaznaczyć i będzie to samo. XnView jako miniatury wyświetla w swej przeglądarce także skróty do grafik, więc możesz obejrzeć w ten sposób grafy z różnych folderów. Możesz też zrobić stykówkę, panoramę. :wink: