Zestawienie Router wifi - AP - APC - AP

Witam mam problem z konfiguracją jak w temacie, a mianowicie: mam router D-link jest to router wifi który udostępnia internet jest na 192.168.1.1 (DHCP) zestawiam w drugim pomieszczeniu AP Client na 192.168.1.2 i od tego klienta za pomocą kabla łączę kolejnego AP w trybie AccessPoint. Problem polega a tym że wzajemne zestawienie miedzy routerem a APC jest, na kablu jak podepnę się do APC to mam internet, problem pojawia się gdy podpinam ostatniego AP na 192.168.1.3. Samo zestawienie jest OK problem pojawia się taki że nie ma samgo interentu, tak jak by coś się działo pomiędzy APC i ostatnim AP z DNS.

Jeszcze raz router wifi (192.168.1.1 adresy puszcza na DHCP) -> APC (192.168.1.2 wyłączone DHCP z racji klienta) ->AP (192.168.1.3 puszczone ma DHCP) -> komputer np 192.168.1.4 (ping do 192.168.1.3 jest, natomiast do 192.168.1.2 i 192.168.1.1 już nie ale brak internrtu).

Nie wiem czy ktoś się z tego wyzna ale jeśli tak to prosze o pomoc. W sumie najprościej było by na AP w trybie repeteer lub WDS ale to już w ogóle nie idzie (a bardziej ja nie umię zestawić)

Rozumiem, że w AP 192.168.1.3 masz wyłączony NAT albo APC jest do niego podłączony poprzez port LAN. W takiej sytuacji nie powinien mieć włączonego serwera DHCP (wszystkie routery są w jednej podsieci, a w jednej podsieci może być tylko jeden serwer DHCP).

Jeśli do 192.168.1.3 APC podłączony jest poprzez port WAN i router ten ma włączony NAT, ustaw mu adres IP 192.168.2.1.

Podejrzewasz problemy z DNS - próbowałeś ustawić adresy DNS bezpośrednio w komputerze?

Witam, dziękuję za podpowiedz, pomogło :slight_smile: Problem chyba był włąśnie z DHCP (ustawiłem na dwóch routerach) i dlatego chyba sprzęt świrował. W sumie nie do końca jestem zadowolony z DHCP na sprzęcie typu AP, wolałbym że miał przydzielony jeden sztywny IP, ale w takiej konfiguracji nie ma interentu wiec coś z DNS jest nie tak. Mam tylko pytanie odnośnie portu WAN w AP, bo ja się z czymś takim nie spotkałem, myślałem że są porty LAN, a WAN jest w routerze.

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź i poświęcony czas :slight_smile:

Najwyraźniej ten AP ma też funkcję routera. Jeśli ma też switch (a więc wiele portów LAN), to na pewno tak jest. Nie spotkałem się z konstrukcjami “switch z AP” bez routera.