Zewnętrzne ip przez router

(Derekdx) #1

Witam,

od nie dawna mój dostawca usług internetowych wprowadził zewnętrzny numer ip. U siebie mam 2 komputery podłączone za pomoca rutera jeden przez wifi drugi po kablu (to chyba i tak nie ma znaczenia) jak ustawić ruter aby na chociaż jednym z komputerów mogł dysponować zewn ip na zewnatrz sieci. Próbowałem przez usługe DMZ gdzie wpisuje się adres ip komputera w sieci lokalnej ale gdy chciałem postawić serwer CS`a wyskoczył błąd portu. Jakie ustawienia ruszyć aby móc postawić serwer ftp itp? Słyszałem coś o przekierowaniu portów ale nie wiem o co dokładnie o co chodzi. Proszę o pomoc

(ryba1986) #2

na routerze musisz przekierować port na którym nasłuchuje serwer cs'a na ten komputer w sieci LAN

przykładowo jeśli komputer z cs'em ma adres 192.168.1.5 i działa na porcie 3333 to musisz ten port przekierować na ten adres ip, poza tym najlepiej wtedy ustawić na stale jakiś adres w sieci lokalnej dla tego komputera bo jeżeli serwer dhcp przydzieli mu inny adres będziesz musiał tworzyć następną regułę dla nowego adresu

(Derekdx) #3

dzieki za odpowiedz, mam statyczne przydzielanie ip wiec nie bedzie problemu

(scripter1) #4

DerekDX , rozwiązanie które podał ci ryba1986 powinno ci działać ale i tak komputer nie będzie miał zewnętrznego IP (bo to jest nie możliwe za routerem) tylko wewnętrzne ale z przekierowanymi portami - to tak tylko żeby sprawa była jasna.

(Derekdx) #5

no rozumiem poprostu tylko na tym porcie bedzie zewn ip