Zewnętrzne IP wady/zalety

Mam możliwość dostania darmowo zewnętrznego ip. Wiem że do głównych zalet należy wyższy priorytet w programach typu p2p i stawianie serwera, a główną wadą jest narażenie na syf z internetu. Jakie są jeszcze inne wady i zalety? Mam na myśli np. czy dzieki temu adresowi IP w przypadku awarii, problemów w sieci osiedlowej u mnie one nie wystąpią jak w przypadku wewnętrznego IP? Czy zagrożenie syfem jest rzeczywiście większe? Proszę o opinie, czy po zmianie ip na zewn. widzicie więcej plusów czy minusów?

Teraz nie ma to żadnego znaczenia. W dobie takich serwisów jak dyndns.org stawianie serwera jest obecnie banalne. Co do wyższego priorytetu w sieciach P2P to owszem

Można to spokojnie między bajki włożyć

Awaria sieci nie ma nic wspólnego z twoim IP. Czy Ty masz zewnętrzne czy wewnętrzne każda awaria dotyczy ciebie tak samo jak każdego innego użytkownika w sieci

ja widzę same zalety publicznego IP, i zawsze gdy mam możliwość ustawiam sobie publiczne.

Nie piorytet, lecz poprostu możesz się łączyć z całym światem bezpośrednio i świat z Tobą.

Syf to jak ktoś napisał raczej bajki :slight_smile:

A zewnętrzne IP jest ustawiane jako przekierowywanie na routerze, więc awarie Cię nie ominą.

DynDNS to raczej jest tylko coś jak no-ip więc Ci tworzy domenę i program z Twojego komputera wysyła na serwer DynDNS jakie masz IP a serwer je wpisuje jako przekierowywanie na Twój aktualny adres IP.

W niczym to nie pomoże komuś kto nie otrzymał portów od admina lub sam sobie nie przekierował.

Jedyne co to pomocne dla użytkowników NEo, Netia etc. którzy posiadają zewnętrzny/publiczny dynamicznie przydzielane IP.

Ja bym brał bez wahania, nie wiadomo kiedy się może przydać, a wtedy może być za późno o prośby zew. IP.