Zewnętrzne IP

W najblizszym czasie mam zamiar załozyc sobie internet radiowy. Od kumpla słyszałem ze niestety niebede mogł miec zewnetrznego IP. Poszedłem do siedziby firmy z pytaniem o IP i powiedzieli mi ze “jesli pan nam poda po co panu bedzie potrzebne to rozpatrzymy pana wniosek”. Teraz mam neostrade i zewnetrzne IP(sorry dynamiczne) uzywałem w wiekszosci do zakładania serwerow na gsa(hostowania) Jednak, mysle ze to nie jest dobry pomysł, dzieki ktoremu bede miec zewnetrzne IP. Prosze o pomoc. Do czego moze byc jeszcze potrzebne zewnetrzne IP i bedzie to przekonywujacy powod

mozesz powiedziec, że chcesz postawić serwer, a na nim np. stronę/forum swojej klasy/firmy

:wink:

Wlasnie będzie :wink:

Proszę zmienić kolor czcionki w podpisie na inny.

JNJN

Tylko nie mów że do p2p,bo to może ich odstraszyć :wink:

Powiedz, że to założenia radia " Tommekx" :wink:

Mam jeszcze takie pytanie czy usługodawca internetu ponosi jakies dodatkowe koszty z przydzielenia komus zewnetrznego IP, jesli nie to dlaczego w wiekszosci ofert internetu radiowego nie mozna miec zewnetrznego IP?

ponosi, ponieważ każdy kto rejestruje swoją sieć ma swoją pulę adresów IP (zew).

Natomiast dlatego daje ip wew. bo może praktycznie nieskończenie wielu userów podpiąć.

Ponieważ zależy od dostawcy,

lecz też dlatego,

że mając IP zew. ma się HIGH ID w p2p,

dzięki czemu jakiś user będzie zatruwał życie innym z sieci.

z reguly uslugodawca nie ponosi dodatkowych oplat za dodatkowe IP publiczne, z reguly tez uslugodawca nie udostepnia IP publicznego dla sieci wifi z powodow bezpieczenstwa (zdarzaja sie wyjatki), poza tym wszystko zalezy od specyfikaji uslugi, ktora dystrybuje Twoj prowider tzn. ze jesli Twoj uslugodawca dysponuje laczem np. DSL TP, badz BiznesNET 24 NETIA, przydzielenie Ci publicznego IP bedzie niemozliwe, lub bedzie graniczylo z cudem :slight_smile:

Nie jest to prawdą. Post jako wprowadzający w błąd - śmietnik

Tak jak i cała dyskusja - OT , czyli również do kubła.

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=62325

:arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=57696

Ponad to przeszukaj sobie dział Sieci komputerowe