Zewnętrzny dysk 3,5" USB 320GB Trekstor - ocena i pytan

WITAM WSZYSTKICH

Otóż zakupiłem sobie na allegro zewnętrzny dysk Trekstor 320GB (Dysk Seagate) >>> LINK

Dałem za niego 308zł (nie licząc przesyłki to 290zł) - Na początek oceńcie czy dobrze kupiłem… Zwróćcie uwagę na to, że on nie ma żadnych bajerów typu NCQ czy zapis prostopadły… Aha, no i jest na ATA 100. Ma mi służyć jako dodatkowy magazyn (także przenośny) do laptopa (bliżej wakacji kupuję).

W opisie aukcji jest bufor - 16MB

W opisie aukcji, ale na fotce widać - 8MB

Na MOIM pudełku również - 8MB

System pokazuje (Everest) - 16MB

Na stronie producenta obudowy (trekstor) pisze, że max - 8MB (dla tego modelu)

Na stronie Seagate’a (model się zgadza) - 16MB

Już zgłupiałem - ile mam w końcu bufora?? Komu/czemu wierzyć?? Zaznaczam, że wszystko się zgadza z opisem aukcji (no oprócz tego bufora). Nie mogę zajrzeć do środka (choć mnie korci) bo mam plombę, a nie chiałbym stracić gwarancji (rok ze sklepu i 5lat trekstora)

  1. Może i głupie, ale chciałbym poznać Wasze opinie - mam dylemat jak go podzielić i sformatować… Dysk po formaciku ma 298GB (w standardzie jest jedna partycja FAT32) :shock: :shock: :shock: Czy zostawić tak jak jest?? Czy sformatować NTFSem (wolę)?? Czy może jakoś go podzielić - nie mam pojęcia… Co byście zrobili na moim miejscu??

  2. Usuwając sprzęt poprzez bezpieczne usuwanie sprzętu >>> SCREEN >>> zaznaczam “masowe urządzenie magazynujące”. Czy dobrze robię? Czy nie powinienem zaznaczać “xxx USB Device” ??

  3. Mam dylemat jak go stawiać… W jakich “pozach” dysk może pracować?? Stawiałem go pionowo na nóżkach - jak na fotkach. A poziomo jak? Nie wiem która strona jest która!! Nie mam jak sprawdzić… Jeśli potrzebne jakieś fotki to cyknę komórką - powiedzcie.

  4. Aha i powiedzcie mi taką rzecz - obecnie w starociu mam USB 1.1. Czy to ma wpływ na FORMATOWANIE dysku?? Ile może ono trwać (w ogóle i na USB 1.1)??

Z góry dzięki za odpowiedzi i sorry za takie banały :stuck_out_tongue:

  1. sprawdź programem hd tune ;-), acz kolwiek producent ma zawsze racje i jest tak jak na stronie producenta sprzętu

  2. spory jest podziel na 2 ntfs’y

  3. dobrze robisz

  4. tak jak nóżki wskazują czyli dobrze

  5. standard portu usb ma wpływ przy przesyłaniu z - do urządzenia a nie jego formatowaniu :wink:

No ale jak go kłaść w poziomie?? W pionie to wiem, bo napis jest, a do góry nogami go nie odwrócę :stuck_out_tongue:

przecież wyraźnie piszę :stuck_out_tongue: na nóżkach :slight_smile: tak jak została zaplanowana obudowa :slight_smile:

To nie mogę go położyć w poziomie?? Nóżki nie są na stałe - doczepiane są (w razie “w”)

możesz :wink:

No ale jak?! Którą stroną?

bożesztymój co by powiedział pan Jeremiasz … :wink: nalepką na dysku w kierunku nieba :wink: jeśli ci to coś mówi :stuck_out_tongue:

sympatico Czytaj ze zrozumieniem :mrgreen: Taki tępy to nie jestem… Ale dysk jest w obudowie jednakowej z obu stron (BEZ NAKLEJEK) a do środka zajrzeć nie mogę, bo nie chcem stracić gwarancji - SAMEGO DYSKU NA OCZY NIE WIDZIAŁEM

HD TUNE nie podaje informacji o moim dysku (może dlatego, że pod USB?). Twardziela ze skrzynki normalnie obsługuje

ujmę to tak :wink: jakkolwiek go położysz będzie dobrze :wink: nie ma jakiś zaleceń szczególnych byle byś nim nie rzucał :stuck_out_tongue:

No juz lepiej… a co z innymi pytankami? Jak ogólnie oceniasz (oceniacie) dysk? No i co z tym buforem? HD Tune nie wchodzi w grę… Everest podaje 16MB

sprawa jasna :wink: nie przejmuj się tym co jest napisane na pudełku obudowy (czy obudowie)

dysk ok, zastanawia mnie tylko po co ci tak duży dysk usb :wink: 160 by wystarczyła :stuck_out_tongue_winking_eye:

Na początku chciałem kupić 2,5" ale byłby o wiele mniejszy… (wymiary również) Jednak nie będę go nosił 24/h więc zdecydowałem się na 3,5" - za tą samą kasę dużo większy i lepszy (szybszy). Megabajty się przydadzą… szczególnie jak kupię lapa - tam dyski duże nie są :slight_smile:

80-120gb w lapkach wystarcza w zupełności :wink:

Ale się czepiasz :twisted: Tylko ciekawe czemu masz w opisie “3x300GB”

Lepiej mi tu pomóż i napisz coś jeszcze o dysku - jakieś konkrety 8)

mam SEAGATE 320gb sata :wink: jestem z niego bardzo zadowolony :wink: jest szybki i wydajny, twój też się sprawdź mimo że to ata-100 :slight_smile: jak już pisałem podziel na 2 partycje - ntfs, używaj :wink: nic dodać nic ująć :wink:

Ale mogę go intensywnie używać tak jak w stacjonarnym?? Chodzi sobie dłuuugo :mrgreen:

możesz, w końcu długa gwarancja :wink:

A jak z tym formatowaniem (i partycjonowaniem)?? Ile to może wszystko trwać?

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 21:40

A tak jeszcze do tematu - wszystkie Seagate’y są pod ATA 100?? (nie licząc Sata etc)