Zewnętrzny dysk kompatybilny z tv to samsung LE37C530

witam, oddałem dziś transcend 2,5 cala 1TB, którego nie widziała plazma Samsung LE37C530

Być może przyczyna tkwiła w zasilaniu, dysk był po prostu za duży do niej, nie wiem i się nie dowiem, jaki był powód.

Pozostaje mi temat zakupu dysku, nieważne czy 2,5 czy 3,5 cala. W zasadzie może być 3,5, to problem z zasilaniem będzie przynajmniej z głowy. Ale jak wybrać taki dysk, żeby się nie okazało, że znów coś nie będzie grać?

Ma ktoś taką plazmę? Nie interesuje mnie robienie kopii zapasowych na zasadzie całego systemu, ale kolekcjonowanie filmów, muzyki i następnie odtwarzanie tego w tv.

Jeśli to możliwe to trzeba sformatować taki dysk w foramcie fat32 i będzie czytał.Kłania się czytanie instrukcji obsługi telewizora.W dziale obsługiwane typy i formaty.Osobiście używam PenDriwe 8GB a dysku 1TB do przechowywania podłączony na stałe w kompie.W razie problemów z formatem do systemu plików fat32 można spróbować podzielić dysk na partycje.Będzie wtedy widoczny jako kilka dysków.AAle każdą partycje surową musimy oddzielnie sformatować.Pozdro. :smiley:

Witam,

posiadam LE32B650 i bez problemu widzi mój dysk 2,5 cala i bez problemu śmiga mi (napięcie z poru usb w tv, mam dwa jeden dedykowany do dysków oznaczony jako hdd).

Pytanie problemem mogła być wielkość partycji lub dysku. Niektóre urządzenia nie widzą tak wielkich dysków.

Z napięciem również dobra opcja, ale jeśli dioda od napięcia świeciła a dysk się kręcił bez stawania to raczej było z tym wszystko ok.

Arni2005 - format robię po to, żeby widział pliki duże, fat 32 widzi tylko mniejsze, sam dobrze o tym wiesz. Problemów z formatem nie miałem, ale zrobiłem mały błąd, bo mogłem podłączyć ten dysk po zakupie od razu do tv, bez formatu i bym się przekonał, czy chodzi, czy nie.

Podłączanie na stałe dysku do laptopa nie nie interesuje, jest to dla mnie bez sensu. Jedynie jako archiwizacja i odtwarzanie w tv. A propo’s chętnie Ci podeślę instrukcję mojego tv, jak jesteś taki mądry i oblatany w temacie :smiley: , to może mnie oświecisz gdzie tam coś jest napisane o kompatybilnych dyskach twardych. Jak coś, to pisz, będziesz miał okazję udowodnić, że miałeś rację, że nie czytałem niby instrukcji no i wykażesz się na forum ku chwale RP

Buckie - mam dysk 500G i też nie mam problemu, więc może dysk był za duży dla tv, dioda się świeciła, chodził. Może coś się pokopało przy formacie, bo np nie działał guzik do backupu kompletnie.

Dodane 05.07.2011 (Wt) 20:53

Znalazłem sugestie samsunga odnośnie tematu, są one takie:

-urządzenia wymagające mocy ponad 500 mA lub 5V mogą nie być obsługiwane

-polecane urządzenia ogólnie: usb 2.0, min speed 5400 rpm

Tylko jest w tym mały szkopuł, trzeba dopasować jakiś model do w/w warunków. Jak ktoś siedzi w temacie, to bardzo proszę o kontakt i podanie konkretnego modelu, modeli, firm. Cena nie gra roli. Zależy mi na jakości wykonania, dobrej gwarancji, po prostu sensownym sprzęcie, najlepiej o wielkości 1 TB, ale nie wiem, czy ten tv będzie to czytał.

Pozdrawiam

W dyskach przenośnych 2,5 cala które działają z usb (bez dodatkowego zasilania przy jakimkolwiek urządzeniu), to standardowy wymóg usb 2.0, napięcie i rpm jakie podajesz (chociaż co do rpm nie mam 100% gwarancji). Teraz tylko pytanie jaki typ partycji i do jakiej wielkości obsługuje urządzenie. Twój TV w 100% obsługuje ntfs i fat32. co do wielkości testuj samemu.

Co do backupu to u mnie nie działa też, ale nie sprawdzałem dlaczego, przypuszczam że to już musi być podpięte pod komputer i ewentualnie jakieś oprogramowanie. Jak masz skąd pożyczyć dysk 1TB to podziel go na partycje i sprawdź (jeśli 3,5 cala lub obroty powyżej 5400 rpm podepnij z zasilaniem oddzielnym).

Mam nadzieje że pomogłem coś :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam.

Buckie powiem Ci, że mam kurcze dość, nie lubię takich rzeczy i nie mam czasu się bawić w głupoty. Potrzebuję coś, kupuję i powinno grać, a nie, żebym miał latać po forach jak idiota i szukać odpowiedzi na proste pytania. To nie rakieta kosmiczna w końcu, tylko zwykły k.na dysk.

Jak coś, to wezmę 1 lepszy z brzegu, a do tego pendriva z 30 G i nie będzie problemu.

Dzięki, miłego dnia.