Zewnętrzny dysk twardy 948GB - System nie widzi dysku


(Skorpion 07) #1

Na wstępie powiem, że niestety nie znam dokładnych parametrów twardego. Jest to zęwnętrzny od Samsunga. Podpinałem go pod dwa komputery, najpierw pod Laptopa od ASUS'a z serii F3 (Vista) i tam nieby go wykryło. A żeby go używać (nówka sztuka) trzeba było go sformatować. Więc format. Po formacie dysku juz nie widzać, w moim komputerze terz, wziołem właściwości i tam gdzie zarządza się dyskami, no i tam niby siedzi. Ale nic z nim nie można zrobic. Podpinam go pod drugi komp (z którego piszę) PC XP SP2. Najpierw podpinam dysk, puźnie włączam zasilanie do dysku (twardy z własnym zasilaniem) odpalam kompa, po zalogowaniu wykrywa go jako masowo magazynujace urzędzenie i, że instalacja się powiodła i, że konieczne jest ponownie uruchomienie komputera żeby użądzenie działało poprawnie. Po ponownym uruchomieniu, Już kompletna kicha. Po dysku ani śladu. Ani na laptopie ani na piecu nie można nic zrobić. Na laptopie przynajmniej był widzoczny ale i tak nie można nim (dyskiem) zarządzać. A na PC to już mogiła. Wyskakuje mi dymek, że coś tam znalazł ale wogóle nic nie ma.

Co ja mam zrobic żeby ten dysk zaczoł w końcu działać? A jego głównym celem, raczej jest funkcja DURZEGO PENDRIVE'a. Na piecu nie widzi go nawet ten program (z niezbędnika) EASEUS Partition Manager 3.0 Home Edition.

Proszę o szybką poradę.

Pozdrawiam wszystkich :slight_smile:


(Technik Elektro) #2

a może trzeba dysk zainicjować ?? menadżer zarządzania dyskami.

najlepiej daj zdjęcie.


(Skorpion 07) #3

Ja chcę żeby ten dysk działał na Laptopie i na PC. więc jak ja mam sprawić żeby na PC ten dysk był prznajmniej widoczny? Bo teraz jak go włączam to jest dźwięk że coś się pod USB podpieło i odrazu po niem jest sygnał, że coś odpieło od USB. A USB ma 2.0. A z fotką to raczej cienko będzie bo nie mam jak na kompa zrzucić. nie mam kabelków. :stuck_out_tongue_winking_eye:

P.S.Inicjalizacja już była ale to niec nie dało.


(Technik Elektro) #4

naciśnij na klawiaturze klawisz print screen, w paintcie zaimportuj zrzut ekranu wrzuć na serwer hostingujący zdjęcia..


(Skorpion 07) #5

Sorki, myślałem, że chodzi ci o zdjęcie dysku :P. wporządku. Oto link http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0ae953362336361b.html


(Technik Elektro) #6

skoro nie wykrywa system to albo problem jest po stronie konolerów usb (spalone) albo padła elektronika adaptera ide/sata na usb albo sam dysk twardy, pozostaje sprawdzenie na drugim komputerze i reklamacja w razie podobnych objawów.


(Skorpion 07) #7

Porty USB są w jak najlepszym porządku podpina od wielu lat pod nie wiele urządzeń i od dłuższego czasu na tym samym porcie USB ładuję i zarządzam iPod'em. A na innym komputerze jest on wykrywany ale nie ma go w moim komputerze. Co oznacza, że nie można z niego korzystać.