Zewnętrzny dysk twardy - który z dwóch?

(arlid) #1

Witajcie. Kolega ma zamiar kupić dysk zewnętrzny formatu 2.5". Poprosił mnie o doradzenie, więc pochodziliśmy troszkę po sklepach, poczytaliśmy i pozostały nam dwa do wyboru.

1. IOMEGA Prestige 500GB (34808)

2. LG HXD5UXXGLS - tutaj nie wybrana pojemność (500/640/750).

Teraz pytanie, który wybrać. Jeżeli chodzi o pojemność 5000GB raczej chyba IOMEGA ze względu na ilość dołączonego oprogramowania. LG ma jakieś oprogramowanie dołączone, bo nie doczytałem, a w sklepie nie wiedzieli, bo nie mają zaczętego egzemplarza?. Z drugiej strony nie "znam" zbytnio marki IOMEGA, więc może ktoś coś napisać jeżeli posiada podobny sprzęt? A może ktoś z Was posiada któryś z tych dysków. Jakby mógł napisać parę słów byłoby fajnie. Swoją droga czym rożni się wspomniany dysk IOMEGA od IOMEGA Select 500GB? Dzięki za pomoc.

(hera743) #2

-o a do czego ma służyć dysk zewnętrzny, jeżeli chcesz przetrzymywać pliki multimedialne to odradzam omega ma dobre płyty np:dvd, ale nie dyski zewnętrzne lg wytrzymuje ok 2 lat

(kamil_w) #3

A czemu ograniczyliście wybór do tych dwóch egzemplarzy? Ja tam poleciłbym taki dysk:

• 750GB

• wewnątrz bebechy Samsunga (tak przynajmniej było w starszych wersjach StoreJetów)

• dołączone oprogramowanie do synchronizacji danych

• obudowa z gumowanego plastiku (nie rysuje się, nie palcuje się, nie ślizga się)

• USB 3.0

(arlid) #4

Ze względów ekonomicznych. Kolega na dysk przeznacza 300zł. Pojemność minimalna 500GB, stąd tylko takie dyski. kamil_w , podany prze Ciebie dysk jest bardzo dobry pod względem cech, jednak cena jest sporo większa od przeznaczonego budżetu. Swoją drogą dużo prądu zjada 3.5" zewnętrzny?

(kamil_w) #5

Niedużo, ale nie zmienia to faktu, że sam port USB nie zdoła zasilić dysku 3,5-calowego, więc dyski te wymagają stosowania zewnętrznego zasilania.

(arlid) #6

Tak, wiem, ze dysk 3.5" potrzebuje zasilacza i nie jest zasilany z portu USB. Jednak ze względu na różnice cenowa tych samych pojemności dysków w zależności od rozmiaru doszedł i pomysł dysku 3.5". Hmm.. zaciekawiony dyskiem jaki podałeś znalazłem taki sam o pojemności 500Gb w cenie 309zł, jednak wydaje mi się to dość tanio w porównaniu z innymi sklepami. A po co jest ten przycisk na obudowie - funkcja backupu? Wiesz może jak to działa ustawia się katalogi do synchronizacji w programie, a następnie wystarczy wcisnąć przycisk i gotowe?

Co do wspominanych dysków 3.5" kolegę zainteresował IOMEGA Prestige 1HDX1TB (ok 290zł). Jakieś wskazówki?

(kamil_w) #7

Dokładnie jest tak jak piszesz. Jedno kliknięcie w ten przycisk i ustawione w programie dostarczonym przez producenta pliki się kopiują. Ja jednak z tego nie korzystam.