Zewnętrzny dysk twardy - który z dwóch?

Witajcie. Kolega ma zamiar kupić dysk zewnętrzny formatu 2.5". Poprosił mnie o doradzenie, więc pochodziliśmy troszkę po sklepach, poczytaliśmy i pozostały nam dwa do wyboru.

1. IOMEGA Prestige 500GB (34808)

2. LG HXD5UXXGLS - tutaj nie wybrana pojemność (500/640/750).

Teraz pytanie, który wybrać. Jeżeli chodzi o pojemność 5000GB raczej chyba IOMEGA ze względu na ilość dołączonego oprogramowania. LG ma jakieś oprogramowanie dołączone, bo nie doczytałem, a w sklepie nie wiedzieli, bo nie mają zaczętego egzemplarza?. Z drugiej strony nie “znam” zbytnio marki IOMEGA, więc może ktoś coś napisać jeżeli posiada podobny sprzęt? A może ktoś z Was posiada któryś z tych dysków. Jakby mógł napisać parę słów byłoby fajnie. Swoją droga czym rożni się wspomniany dysk IOMEGA od IOMEGA Select 500GB? Dzięki za pomoc.

#-o a do czego ma służyć dysk zewnętrzny, jeżeli chcesz przetrzymywać pliki multimedialne to odradzam omega ma dobre płyty np:dvd, ale nie dyski zewnętrzne lg wytrzymuje ok 2 lat

A czemu ograniczyliście wybór do tych dwóch egzemplarzy? Ja tam poleciłbym taki dysk:

http://www.ceneo.pl/10810839

• 750GB

• wewnątrz bebechy Samsunga (tak przynajmniej było w starszych wersjach StoreJetów)

• dołączone oprogramowanie do synchronizacji danych

• obudowa z gumowanego plastiku (nie rysuje się, nie palcuje się, nie ślizga się)

• USB 3.0

Ze względów ekonomicznych. Kolega na dysk przeznacza 300zł. Pojemność minimalna 500GB, stąd tylko takie dyski. kamil_w , podany prze Ciebie dysk jest bardzo dobry pod względem cech, jednak cena jest sporo większa od przeznaczonego budżetu. Swoją drogą dużo prądu zjada 3.5" zewnętrzny?

Niedużo, ale nie zmienia to faktu, że sam port USB nie zdoła zasilić dysku 3,5-calowego, więc dyski te wymagają stosowania zewnętrznego zasilania.

Tak, wiem, ze dysk 3.5" potrzebuje zasilacza i nie jest zasilany z portu USB. Jednak ze względu na różnice cenowa tych samych pojemności dysków w zależności od rozmiaru doszedł i pomysł dysku 3.5". Hmm… zaciekawiony dyskiem jaki podałeś znalazłem taki sam o pojemności 500Gb w cenie 309zł, jednak wydaje mi się to dość tanio w porównaniu z innymi sklepami. A po co jest ten przycisk na obudowie - funkcja backupu? Wiesz może jak to działa ustawia się katalogi do synchronizacji w programie, a następnie wystarczy wcisnąć przycisk i gotowe?

Co do wspominanych dysków 3.5" kolegę zainteresował IOMEGA Prestige 1HDX1TB (ok 290zł). Jakieś wskazówki?

Dokładnie jest tak jak piszesz. Jedno kliknięcie w ten przycisk i ustawione w programie dostarczonym przez producenta pliki się kopiują. Ja jednak z tego nie korzystam.