Zewnętrzny dysk twardy


(Xcoref1) #1

Nadchodzą święta :x-mas: i naszła mnie taka myśl, że nie mam gdzie mobilnie przechowywać danych. Mógłbym kupić pendrive, jakiś fajny, szybki 32GB. Lecz jednakowóż zweryfikowawszy wszystkie za i przeciw wychodzi na to, że za podobną lub trochę większą kwotę mogę mieć dysk zewnętrzny. No i tak zacząłem przeszukiwać internet w poszukiwaniu wszelakich informacji. Początkowszy odstrzeliłem dyski zewnętrzne 3.5", gdyż miało być to mobilne rozwiązanie mieszczące się w kieszeni :slight_smile: No i jeszcze jakbym miał taszczyć za sobą zasilacz oddzielny to dziękuję bardzo, biorę pendrive 32 GB :).

Znalazłem w końcu taki fajny dysk jeden: http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... b=features

Dobry to wybór jest? Czy może jest coś lepszego w podobnej cenie?

I jeszcze kilka sprawek. Owy szajsung rozumiem ma w sobie gniazdo USB :slight_smile: I że kabelek tu, kabelek tam i mogę zgrywać dane. A ma on jeszcze jakieś gniazda typu eSata? Bo mam takie złącze w laptopie i może je jakoś wykorzystam.

I jeszcze jedna sprawa. Można sobie kupić jakieś obudowy do dysków, np: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=1778 . I teraz pytanie, potrzebne mi to? Do czego to służy?

Dziękuję za szybką odpowiedź :slight_smile:


(ADR1991) #2

Napisali tylko o usb, więc pewnie nie ma

Jak sama nazwa wskazuje jest to obudowa do dysku. Kupujesz dysk, wkładasz do obudowy i podłączasz np. przez usb do komputera.


(Maryś) #3

Też zastanawiam sie teraz nad zakupem zewnętrznego dysku 2,5" pod USB.

Zasilanie koniecznie przez USB, nie chcę następnego urządzenia z osobnym zasilaniem.

Mam jeden dysk 2,5" 20GB "mo name". W środku jest Samsung.

XcoreF1 , Czytałem że ten Samsung ma :

Ciekawe jakie tam jest oprogramowanie do backup'u ?


(Xcoref1) #4

Spoko, a potrzebne mi to? :slight_smile:

Nie mam pojęcia, lecz jest kilka rzeczy do ściągnięcia na stronie samsunga, jeszcze się nie zagłębiałem.


(k-9) #5

który dysk jest lepszy? Samsung czy Toshiba StorE? oba mają podobną cenę... ale który jest lepszy?? Toshiba StorE ma fajny oryginalny wygląd, który zachęca do zakupu, a samsung jak to samsnug mnie osobiście odrzuca do kupowanie produktów tej firmy


(Maryś) #6

... a co powiecie o tym : Mobby Disk HU-550A

One Touch Backup i pełna wersja Backup4All.