Zewnętrzny dysk twardy

Nadchodzą święta :x-mas: i naszła mnie taka myśl, że nie mam gdzie mobilnie przechowywać danych. Mógłbym kupić pendrive, jakiś fajny, szybki 32GB. Lecz jednakowóż zweryfikowawszy wszystkie za i przeciw wychodzi na to, że za podobną lub trochę większą kwotę mogę mieć dysk zewnętrzny. No i tak zacząłem przeszukiwać internet w poszukiwaniu wszelakich informacji. Początkowszy odstrzeliłem dyski zewnętrzne 3.5", gdyż miało być to mobilne rozwiązanie mieszczące się w kieszeni :slight_smile: No i jeszcze jakbym miał taszczyć za sobą zasilacz oddzielny to dziękuję bardzo, biorę pendrive 32 GB :).

Znalazłem w końcu taki fajny dysk jeden: http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p … b=features

Dobry to wybór jest? Czy może jest coś lepszego w podobnej cenie?

I jeszcze kilka sprawek. Owy szajsung rozumiem ma w sobie gniazdo USB :slight_smile: I że kabelek tu, kabelek tam i mogę zgrywać dane. A ma on jeszcze jakieś gniazda typu eSata? Bo mam takie złącze w laptopie i może je jakoś wykorzystam.

I jeszcze jedna sprawa. Można sobie kupić jakieś obudowy do dysków, np: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=1778 . I teraz pytanie, potrzebne mi to? Do czego to służy?

Dziękuję za szybką odpowiedź :slight_smile:

Napisali tylko o usb, więc pewnie nie ma

Jak sama nazwa wskazuje jest to obudowa do dysku. Kupujesz dysk, wkładasz do obudowy i podłączasz np. przez usb do komputera.

Też zastanawiam sie teraz nad zakupem zewnętrznego dysku 2,5" pod USB.

Zasilanie koniecznie przez USB, nie chcę następnego urządzenia z osobnym zasilaniem.

Mam jeden dysk 2,5" 20GB “mo name”. W środku jest Samsung.

XcoreF1 , Czytałem że ten Samsung ma :

Ciekawe jakie tam jest oprogramowanie do backup’u ?

Spoko, a potrzebne mi to? :slight_smile:

Nie mam pojęcia, lecz jest kilka rzeczy do ściągnięcia na stronie samsunga, jeszcze się nie zagłębiałem.

który dysk jest lepszy? Samsung czy Toshiba StorE? oba mają podobną cenę… ale który jest lepszy?? Toshiba StorE ma fajny oryginalny wygląd, który zachęca do zakupu, a samsung jak to samsnug mnie osobiście odrzuca do kupowanie produktów tej firmy

… a co powiecie o tym : Mobby Disk HU-550A

One Touch Backup i pełna wersja Backup4All.