Zewnętrzny dysk USB - równorzędny odpowiednik zwykłego?

Witam.

Zamierzam kupić zewnętrzny dysk twardy podłączany do USB. W związku z tym mam pytanie: czy taki dysk jest równorzędnym odpowiednikiem zwykłego dysku twardego? Czy ma podobną szybkość działania? Czy można go używać zamiennie zamiast głównego dysku (jako master), gdy ten zwykły się np. popsuje? Czy można zainstalować na nim drugi system operacyjny?

Pozdrawiam.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

zewnętrzny dysk twardy podłączany do USB to normalny dysk taki jak masz w kompie tylko że wsadzony do specjalnej obudowy :smiley: ja tez nie długo będę taki kupował i powiem cie że są 2 opcje do wyboru możesz kupić dysk 3,5 cala (taki jak masz w kompie) ale do niego jest dodatkowo kabel zasilający, trochę niewygodne, dlatego polecam wydać więcej kasy i kupić dysk 2,5 cala z obudową podłączany tylko jednym kablem pod usb :smiley:

Konkretnie do pytania: http://www.grush.one.pl/article.php?id=usbspeed

Jeżeli chcesz mieć dużego “pendrivea” do przenoszenia danych to 2,5’’ podłączany pod USB będzie git. Ale jak chcesz postawić system (da się) etc, to należy pomyśleć o innym interfejsie komunikowania się z dyskiem (najlepiej przez eSATA).

Dziękuję za odpowiedzi.