Zewnetrzny monitor do laptopa

Witam, od około pół roku jestem studentem i mieszkam na stancji u takiego starszego pana. Z przyczyn studiów zmuszony byłem zabrać jedyny komputer który mieliśmy z rodzicami w domu. Niedawno rodzice chcieli sobie do domu kupić nowy komputer ale udało mi się ich przekonać by kupili mi laptop a ja stacjonarkę im oddam (często na weekendy zjeżdżam do domu). Wybór padł na laptop Asus K55VD-SX023H z ekranem o przekątnej 15,6". Z racji tego, że nie jestem zwolennikiem laptopów i też ciężko mi się na nim pajacuje przy biurku, pomyślałem sobie, żeby zakupić zewnętrzny monitor (panoramiczny, 22"), a laptop położyć na półce pod biurkiem.

I tu chciałbym dostać waszą opinię, czy jest sens kupowania do laptopa zewnętrznego monitora i czy ktoś już na takie rozwiązanie się pokusił?

p.s.

Już zakupiłem klawiaturę i myszkę bezprzewodowe (zestaw combo), głośniki dobrej jakości mam od stacjonarki (rodzicom kupiłem jakieś tańsze).

Nie widzę przeciwwskazań, sam nawet eksperymentalnie podpinałem swojego netbooka do monitora 27".

sens jest, sam czasami korzystam z takiego rozwiązania. jaki masz budżet na ten monitor?

http://www.dobreprogramy.pl/mktos/Dwa-m … 38970.html

Temat o dwóch monitorach, ale dużo osób właśnie opisuje takie rozwiązanie. Z resztą żona właśnie ma takie rozwiązanie, tylko z laptopem 14" - na uczelnie, a w domu 24" i zewnętrzna klawiatura. Szukaj czegoś z możliwością podłączenia przez HDMI.

A jeśli monitor niema HDMI tylko DVI to czy da się to podłączyć (widziałem kabel HDMI - DVI)

da się, jak najbardziej będzie to działać