Zewnetrzny monitor do laptopa


(Maldik) #1

Witam, od około pół roku jestem studentem i mieszkam na stancji u takiego starszego pana. Z przyczyn studiów zmuszony byłem zabrać jedyny komputer który mieliśmy z rodzicami w domu. Niedawno rodzice chcieli sobie do domu kupić nowy komputer ale udało mi się ich przekonać by kupili mi laptop a ja stacjonarkę im oddam (często na weekendy zjeżdżam do domu). Wybór padł na laptop Asus K55VD-SX023H z ekranem o przekątnej 15,6". Z racji tego, że nie jestem zwolennikiem laptopów i też ciężko mi się na nim pajacuje przy biurku, pomyślałem sobie, żeby zakupić zewnętrzny monitor (panoramiczny, 22"), a laptop położyć na półce pod biurkiem.

I tu chciałbym dostać waszą opinię, czy jest sens kupowania do laptopa zewnętrznego monitora i czy ktoś już na takie rozwiązanie się pokusił?

p.s.

Już zakupiłem klawiaturę i myszkę bezprzewodowe (zestaw combo), głośniki dobrej jakości mam od stacjonarki (rodzicom kupiłem jakieś tańsze).


(scripter1) #2

Nie widzę przeciwwskazań, sam nawet eksperymentalnie podpinałem swojego netbooka do monitora 27".


(janiś) #3

sens jest, sam czasami korzystam z takiego rozwiązania. jaki masz budżet na ten monitor?


(Z35ikr) #4

http://www.dobreprogramy.pl/mktos/Dwa-m ... 38970.html

Temat o dwóch monitorach, ale dużo osób właśnie opisuje takie rozwiązanie. Z resztą żona właśnie ma takie rozwiązanie, tylko z laptopem 14" - na uczelnie, a w domu 24" i zewnętrzna klawiatura. Szukaj czegoś z możliwością podłączenia przez HDMI.


(Maldik) #5

A jeśli monitor niema HDMI tylko DVI to czy da się to podłączyć (widziałem kabel HDMI - DVI)


(janiś) #6

da się, jak najbardziej będzie to działać