Zgineły pliki


(Getap) #1

Podłączałem kumpla dysk, i po całej operacji zginoł mój użytkownik, w sensie po włączeniu kompa pulpit wyglądał jak po formacie, nie ma mojego użytkownika i folderów, jednak musz być bo dysk jest zapełniony.. nie wiem jak to odzyskać... a mam tam parce magisterską.. pomóżcie bo w desperacji wyrzuce go za okno..


(Sidhmor) #2

A czy już wyciągnąłeś dysk kolegi?? Nie ładuje się przypadkiem jego system??


(rolkass) #3

twoje dane powinny być w folderze: C:\Documents & Settings(twoja nazwa konta\i wybierasz np. Pulpit

poległ na polu walki? :lol: Panel sterowania\konta użytkowników

prawym mój komputer\zawansowane\profile użytkownika

i ustawienia

może do tego nie dojdzie :wink:


(Getap) #4

Opisze dokładnie o co chodzi. Miałem konto "Paweł" jak odłączyłem dysk komp zrobi usera Paweł.Getap, jak wchodze na dysk c: i zaznaczam wszystko pliki zajmują 5 g, a jak kilkam na dysck c to pisze 19, i mam andzieje ze to wszystko jeszcze jest na moim dysku, a przełączyć użytkownika sie nie da bo jest tylko jeden.. cały dysk przeszukałem i nie ma po poprzednim śladu.. ale pliki musza byc :confused:


(rolkass) #5

to może wejdz start\wyszukaj\ daj jakąś nazwe pliku który był np. na pulpicie i jak znajdzie to bendziesz znał jego lokalizacje, a z tym plikiem powinna być reszta danych.


(Getap) #6

nic nie znajduje :confused: tak jakbym tego nie bylo, a jednak miejsce zajmuje


(Hashi) #7

Spróbuj w trybie awaryjnym wejść do folderu (F8 przy starcie Windows).


(Getap) #8

Nigdzie ich nie ma... a jest jakiś sposób żeby to odzyskać ?

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 16:41

Znaczy one są na dysku bo dysk jest zapchany, tylko ich nie widać jakby nigdzie nie było a jednak gdzies są...


(rolkass) #9

są jakieś programy do odzyskiwania danych ale ja osobiście żadnych takich nie znam, albo pójdz do specjalnego serwisu i ci odzyskają, za jakąś cenę dane z dysku

Dziwne to jakieś, zeby tak same dane znikły po podłączeniu dysku... :roll:


(Hashi) #10

PS Co do odzyskiwania danych to troche tego testowałem. Możesz spróbować. Choć wydaje mi się, że to ostateczność. Najpierw trzeba spróbować odzyskać konto, jesli nie no to można przejchać softem do odzyskiwania danych.

Zajrzyj (potem) tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=


(Getap) #11

no wlasnie jak odzyskac to konta.. a jak moge odzyskac dane skoro one nie sa utracone.. nie byly usuwane.. eh :confused:


(Hashi) #12

Z tym odzyskaniem konta to Ci nie pomoge bo takiej sytuacji nie miałem.

Możesz spróbować z tym PCI pod tym linkiem co Ci podałem. On pokazuje wszystkie pliki na dysku (nie wiem jak to sie mam do plików z usuniętego konta). Odpalasz go i on przeszukuje dysk i pokazuje "to co jest", a funkcje szukania skasowanych danych trzeba dopiero uruchomić oddzielnie.

PS Troche dziwna sytuacja...

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 17:29

tu sprawdź najpierw:

http://support.microsoft.com/kb/555473

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=rec ... Szukaj&lr=

Jak to powiedział jeden z Moderatorów: "...szukanie nie boli"

...z tego co wyczytałem na stronie Microsoft, to jeśli to "popsute" konto jest widoczne to należy je skopiować. Masz tam opis jak to zrobić.


(Getap) #13

użyłem narzędzia do odzyskiwania danych Drive Rescue, znalazł wszystkie pliki ale nie może ich przywrócic bo one są na dysku... tyle ze nie mozna sie do nich dostac..


(Hashi) #14

Nie wiem co Ci doradzić. Najlepszy z darmowych, które testowałem to PCI File Recovery. Co do odzyskania konta to masz pod tym linkiem który Ci dałem (http://support.microsoft.com/kb/555473) - trzeba utworzyć nowe konto administratora, a potem zalogować sie na to zniszczone konto i skopiować je chyba do tamtego nowego konta. Poczytaj dokładnie, jest tam cały opis (po angielsku).


(Mesocco) #15

A może po prostu powinieneś włączyć pokazywanie plików systemowych i ukrytych, a dopiero potem sprawa z przejmowaniem plików na własność?


(Getap) #16

to byla pierwsza rzecz jaka zrobilem...

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 12:12

A może jest jakiś program pokazujący wszystko co znajduje sie na dysku ? doradźcie coś..


(Mesocco) #17

Po pierwsze: jaki masz system?

Po drugie: próbowałeś przywracanie systemu sprzed podłączenia (jeśli jest)?

Po trzecie: co znaczy "podłączałem dysk kumpla" - podłączyłeś bez zmian w twoim dysku i odłączyłeś? (system był twój czy kumpla - jaki system?


(Hashi) #18

Skorzystałeś z linków które Ci podałem? Bo mam wrażenie, że nie.

Tam masz podane jak to zrobić, a co do programów (do odzyskiwania danych - powinny pokazać wszystkie pliki) masz też podane.

Polecam programy Active@ np. Undelete.


(Getap) #19

Użyłem narzędzia Easy Recovery 6.10.07 i odzyskałem to, skopiowałem pliki na D:\ wlasnie polowa tych narzedzi ktore podales odzyskiwala albo skróty, albo w ogóle nic nie było :smiley: także już problem z głowy -.- pozdro


(Hashi) #20

Ok luz.

Choć trudno mi uwierzyć, że Active@ nie odzyskał (możliwe że użyłeś funkcji simple scan zamiast advance) -> nie wiem. Easy też dobry choć nie zawsze.