Zglądać w gwiazdy za taką cene?

(Grzesiek220) #1

Witam,

co sądzicie o takim teleskopie?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49370777

za taką cene? będzie coś przez niego widać? wie ktoś jak jest z jakością szkieł, ostrością no i stabilnością statywu?

(El Presidento) #2

calkiem calkiem dal bym za niego do 200 zl powyzej tej kwoty nie jest wart :stuck_out_tongue:

(Duda) #3

no moim zdanie się opłaca :slight_smile: Nie jest zbyt drogi a wygląda na dobry teleskop

(El Presidento) #4

a moze tylko wygladac :stuck_out_tongue:

(Bartas Hols) #5

za taka cene sie oplaca i to nawet bardzo. jest to dobry teleskop.

(Bażant) #6

Jakis taki tani :? Jam mam tak dla porównania Tasco 402x, to wszystkie planety widać ładnie aż do Saturna. Przed wczoraj oglądałem Jowisza to wszystko pięknie widać nawet 5 księżycy!! Ten coś jest zdeydowanie za tani jak na taki dobry teleskop. Ja za swój zapłaciłem ponad 400zł, ale może dlatego, bo bardzo dobra firma :? Zastanowił bym się nad kupnem, jakiś dziwnie tani na tak dobry sprzęt. Pic na wodę, że dobrze gwiazdy zobaczysz, gwiazdy będą wyglądać tak samo jak gołym okiem tylko, że wyraźniejszy będzie okrągły kszałt. Nie polecam takiej rzeczy jak teleskop kupować przez neta, to jest delikatne użądzenie optyczne i nawet mała rysa na szkle może całkowicie zniszczyć przyjjemność oglądania. Radził bym ci pójść do specjalistycznego sklepu astronomicznego i tam coś wybrać będziesz miał gwarancję dobrego wyboru.