Zgodność gier na VIstę Home premium

Witam.

Mam Vistę Home Premium, tak na wstępie, i mam pytanie. Jak chciałbym sobie zagrać w gry, które nie są zgodne z Vistą to co muszę zrobić?

Czytałem tu i tak, że na stronie Microsoftu są jakieś specjalne łatki, czy coś w tym rodzaju, które pozwalają właśnie na takie coś.

Ja osobiście mam trochę złe doświadczenia z grą, która nie jest zgodna z Vistą, a mianowicie z Battlefieldem 2, który zainstalował się i chodził, ale jak przyszło co do czego i chciałem odinstalować to w ogóle nie mogłem, wyskakiwały błędy i musiałem sobie przywracać system.

Czy po ściągnięciu jakiejś łatki będzie inaczej? Jeżeli tak to co należy ściągną i zrobić?

Proszę i jakieś informację na ten temat, ponieważ ja jestem użytkownikiem Visty od niedawna i chciałbym zasięgnąć rad bardziej wtajemniczonych.

Pozdrawiam,

bieniek

ogólnie na viście x86 prawei wszystkie gry działaja…są wyjątki, ale rzadko…zazwyczaj nawet nie trzeba odpalać w trybie zgodności z windows xp …same działają… jednak czasem trzeba urzyć tego trybu, rzeby gra ruszyła… czasami nawet mimo tego gra nie działa i trzeba poszukać patcha do gry w necie pod viste, jeśli taki istnieje… o ile dobrze pamietam jest taki do np. test drive unlimited.

Rozumiem…np. dzisiaj zainstalowałem sobie Age of Empire III i dodatek TCHW i wszystko działa jak należy, nie ma w ogóle problemu. I właśnie nie wiem dlaczego miałem problemu z BF 2, może to była wina płyty, albo samej gry czy plików. Zobaczymy jak to będzie gdy wezmę inną płytę od kumpla, jeżeli będzie dobrze to znaczy że mam uszkodzoną swoją kopię. Napiszę jak będę już miał “wyniki”.

Pozdrawiam!

Może to spróbuj :slight_smile:

Sam mam Vistę home premium i powiem tak prawie żadna gra i program mi nie działa poprawnie. próbowałem ściągać poprawki z strony Microsoftu, nic nie daje, jak wpier… się Vistę musisz z nią żyć i z wieloma wyrzeczeniami albo zmienić system na Xp.

siewier190 , wzruszła mnie Twoja historia :cry:

co oznacza to złe dziłanie wszystkiego?? powiedz nam coś o konfiguracji swego komputera… jak ja lubie takie posty =D> ![-o<

ciekawi mnie co Ci nie działa…jak odpowiesz na te pytania może ktos pomoże :wink:

no Vista to są wyrzeczenia, bo nie wszystkie programy z XP działają, ale są różne inne dobre zamienniki. Ja nie miałem problemu ze skompletowaniem sobie tego co mi jest potrzebne, długo nie musiałem się też przestawiać i uczyć obsługi wszystkiego, więc to można przeżyć.

Z grami natomiast jest inaczej…nie wszystkie chodzą z tego co już wiem z własnego doświadczenia i z tego co się naczytałem.

Z nowszymi grami nie ma problemu, natomias starsze albo w ogóle nie chodzą, alboo są potem jakieś błędy.

tak z grami i porgramami jest w każdym nowym systemie…na xp po prewmierze było znacznie gorzej, prawei nic nie działało…to już taka codzienność jest ;/

ps. mi się udało odpalić pacmana pod win 95 z 96 roku bez trybu zgodności trazem, ale już puzli z tej samej płyty nie ;/

prosty sposób działa na 95% gier (są wyjątki):

Na exe. gry (prawym myszy) "Właściwości) -> Zgodność i klikasz fifke uruchom ten program w trybie zgodności z~Systemem Windows XP (z Dodatkiem Service Pack…).

i Gitara.

PS. Ten sposób możesz także stosować do różnych programów.

Mi na Vista Home Premium chodzą takie starocie jak:

Battlefield 2

Battlefield 2142

Worms 4

I nie mam żadnych problemów.

siewier190 może problem tkwi po drugiej stronie komputera ??

Z Vistą jest jak z kobietą, trzeba o nią dbać o odwdzięczy się doskonałym działaniem.

Na początek powyłączaj niepotrzebne usługi,przeczyść kompa np CCleanerem i instaluj programy z głową.

Czasem i na XP zdarzało mi się kilkakrotnie instalować grę (zwłaszcza BF) bo coś było nie halo.

1 Podstawowa rzecz gdy gra nie chodzi Prawy na ikonke>Wlasciwosci>Zgodnosc>Uruchom ten program w trybie zgodnosciu z:Windows XP dodatek Service Pack 2

pięknie powiedziane :wink:

A sposób z tą “zgodnością” jest dobry…będę pamiętał.

Heroes 3- chodzi bez problemu

Worms World Party- czasami chodzi, czasami mam odwrócone kolory :smiley:

Pontifex 2- chodzi bez problemu i jeszcze wiele innych gier niezbyt nowych działa :smiley: .

Mam problem z odpaleniem Gothic III na Viście. Można coś na to poradzic? I czy warto założyc drugi system operacyjny - XP na notebooka, jesli nie odpali mi gierki? proszę o pomoc.

"Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło sie ponieważ nie znaleziono d3dx9_29.dll. Ponowne zainstalowanie tej aplikacji może naprawic ten problem."

Takie coś mi wyskakuje, gra jest nowiutka, prosto z Empiku, wczoraj kupiłem.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Installer+ ten problem to na pewno coś z DirectX, zainstaluj to co podałem.