Zgodność karty graficznej z płytą gł

Witam, jestem tutaj nowy, chciałbym zapytać czy karta Radeon 2600XT jest zgodna (nie wiem czy nie myle pojęć, chodzi mi o to czy będzie normalnie działać) z płytą główną GIGABYTE M68M-S2P. I jeszcze, mam tą płytę i nie wiem czy się spaliła (leży kilka miesięcy już na strychu), rozkręciłem ją i nic spalonego nie widzę (jedynie połączenie radiatora z GPU [?] wygląda jakoś dziwnie, a płyta jak była podłączona do starej płyty głównej szybko się przegrzewała).Z góry dziękuje za odpowiedź.

Na teł płycie głównej masz PCI-E więc jeżeli grafika jest pod to złącze to będzie działać.

Co do tego przegrzewania się to sprawdź czy pasta pod tym radiatorkiem nie kwalifikuje się do wymiany.

Dzięki za szybką odpowiedź, ta pasta jest całkiem utwardzona i już wręcz skruszona, to tak myślałem, że będzie trzeba coś z tym zrobić, wystarczy ostrożnie zdrapać, czy trzeba jakieś skomplikowane operacje z tym zrobić?. I korzystając z okazji, mam pytanie dotyczące zasilacza, mianowicie zajrzałem do środka i zauważyłem 2 wylane tranzystory [? na prawdę zapomniałem jak się to nazywa, a nie mam czasu sobie przypomnieć teraz] (chodzi mi o te walce co są pokazane na tym zdjęciu w lewym górnym rogu zasilacza http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/62/PSU-Open1.jpg/651px-PSU-Open1.jpg) (zasilacz to Tracer 4-life) i nie wiem czy ta karta pójdzie przez to, normalnie na zintegrowanej teraz mi wszystko działa bez zarzutu.

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.25 V

+2.5 V 1.90 V

+3.3 V 3.33 V

+12 V 12.10 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 3.63 V

VBAT baterii CMOS 3.10 V

Nie wiem czy to coś da, ale wkleiłem wartości z czujnika (program AIDA32).

Usunąć starą pastę to najlepiej jakimś patyczkiem zeskrobać a potem przetrzeć np.: zmywaczem do paznokci. Unikaj past silikonowych. Mogę polecić np.: http://allegro.pl/arctic-silver-5-najlepsza-pasta-termoprzewodzaca-i2107963423.html

Co się tyczy zasilacza to straszny szrot. Jeżeli chcesz mieć wiarygodne odczyty napięć to u używaj miernika (programy często nie pokazują prawdziwych napięć). O ile w grę by wchodziła wymiana zasilacza (nie wiem jaki jest konfig kompa) to markowe 300 W będzie aż nadto ale jest pewność, że będzie ok.