Zgodność karty graficznej z płytą gł


(Kamis22) #1

Witam, jestem tutaj nowy, chciałbym zapytać czy karta Radeon 2600XT jest zgodna (nie wiem czy nie myle pojęć, chodzi mi o to czy będzie normalnie działać) z płytą główną GIGABYTE M68M-S2P. I jeszcze, mam tą płytę i nie wiem czy się spaliła (leży kilka miesięcy już na strychu), rozkręciłem ją i nic spalonego nie widzę (jedynie połączenie radiatora z GPU [?] wygląda jakoś dziwnie, a płyta jak była podłączona do starej płyty głównej szybko się przegrzewała).Z góry dziękuje za odpowiedź.


(Jas162) #2

Na teł płycie głównej masz PCI-E więc jeżeli grafika jest pod to złącze to będzie działać.

Co do tego przegrzewania się to sprawdź czy pasta pod tym radiatorkiem nie kwalifikuje się do wymiany.


(Kamis22) #3

Dzięki za szybką odpowiedź, ta pasta jest całkiem utwardzona i już wręcz skruszona, to tak myślałem, że będzie trzeba coś z tym zrobić, wystarczy ostrożnie zdrapać, czy trzeba jakieś skomplikowane operacje z tym zrobić?. I korzystając z okazji, mam pytanie dotyczące zasilacza, mianowicie zajrzałem do środka i zauważyłem 2 wylane tranzystory [? na prawdę zapomniałem jak się to nazywa, a nie mam czasu sobie przypomnieć teraz] (chodzi mi o te walce co są pokazane na tym zdjęciu w lewym górnym rogu zasilacza http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/62/PSU-Open1.jpg/651px-PSU-Open1.jpg) (zasilacz to Tracer 4-life) i nie wiem czy ta karta pójdzie przez to, normalnie na zintegrowanej teraz mi wszystko działa bez zarzutu.

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.25 V

+2.5 V 1.90 V

+3.3 V 3.33 V

+12 V 12.10 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 3.63 V

VBAT baterii CMOS 3.10 V

Nie wiem czy to coś da, ale wkleiłem wartości z czujnika (program AIDA32).


(Jas162) #4

Usunąć starą pastę to najlepiej jakimś patyczkiem zeskrobać a potem przetrzeć np.: zmywaczem do paznokci. Unikaj past silikonowych. Mogę polecić np.: http://allegro.pl/arctic-silver-5-najlepsza-pasta-termoprzewodzaca-i2107963423.html

Co się tyczy zasilacza to straszny szrot. Jeżeli chcesz mieć wiarygodne odczyty napięć to u używaj miernika (programy często nie pokazują prawdziwych napięć). O ile w grę by wchodziła wymiana zasilacza (nie wiem jaki jest konfig kompa) to markowe 300 W będzie aż nadto ale jest pewność, że będzie ok.