Zgranie systemu na płytę dvd bądź dysk


(danyll) #1

Siema. Chciałbym zgrać swój system xp na płytę dvd bądź dysk tak, by możliwa była jego instalacja z tej płyty bądź z tego dysku(jeśli w ogóle można zainstalować system z drugiego dysku mając jego obraz tam). Chciałbym żeby program umożliwił zapisanie systemu wraz ze sterownikami, ustawieniami jakie ma (wyłączone usługi niektóre) oraz z zmienionym wyglądem(bo zmieniałem wygląd, ikonki itp ręcznie a nie żadnymi gotowymi transformerami). Czy jest taki program? I czy zachowałby np bazę wirusów z mojego antywirusa i jego ustawienia?


(Chillout) #2

http://www.dobreprogramy.pl/nLite,Progr ... 12352.html

http://www.dobreprogramy.pl/vLite,Progr ... 12353.html

Instrukcja: http://www.purepc.pl/node/881


(danyll) #3

Nie nie. Chodzi o to że nie chcę robić wszystkiego od początku skoro mam już zrobione. Też natknąłem się na nlite ale nim trzeba robić wszystko od początku a ja chcę mieć zgrane to co mam zainstalowane na dysku tylko że nie wszystko chcę zgrywać. Chcę aby był zgrany windows, sterowniki i kilka programów typu obsługujący drukarkę, antywirus itp. Da się?


(Veers) #4

Da się. Tylko trzeba się zaopatrzyć w program do robienia obrazów dysku.


(Chillout) #5

http://www.google.pl/#hl=pl&lr=lang_pl& ... 8b12dcd749


(Jack60) #6

Acronis True Image - http://www.dobreprogramy.pl/Szukaj.html ... True+Image


(Fanboj O) #7

http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Ghos ... 12178.html

Kiedyś to był potężny program. Ostatnio nie sprawdzałem, ale parę funkcji podobno mu wycięli.

Na drugim miejscu: http://www.dobreprogramy.pl/Acronis-Tru ... 12973.html Ten też jest fajny, bo potrafi stworzyć partycję recovery i w razie potrzeby uaktualniać dane (a nie robić calutki nowy obraz dysku).

I teraz konkretna porada: trialami niewiele zdziałasz. Piractwo jest do d... Nortona da radę kupić w sklepach medialnych. Acronisa najczęściej kupuje się dołączonego do czasopisma komputerowego.


(danyll) #8

Jakie ograniczenia ma trial? Mam w miarę mały dysk 80GB. Chyba skorzystam z tworzenie-obrazu-partycji-t334044.html bo nawet gdzieś na płytce mam pełną wersję z czasopisma:)