Zgrywanie danych z zepsutego komputera

Witam

Mój kumpel ma taki problem zepsuł mu się komp. Wiecie wystarczył by zwykły restart windowsa ale on ma ważne pliki w “Moje Dokumenty”. A że moje dokumenty znajdą się na dysku “C” to jeżeli zrobi restart windowsa to mu to wszystko zniknie. I w związku z tym takie moje pytanie czy jeśli zainstaluje windowsa na innym dysku to nic się nie stanie ??. I czy będzie można jakoś odczytać te pliki z dysku “C” ?? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

niech ten kolega skorzysta z dystro linuksa live cd i przekopiuje te dane na pena, jeśli tego kompa nie da się odpalić to można

przecież samego twardziela wpiąć do innego kompa i wykonać taką samą procedurę

Taki sposób jest najprostrzy. Podpinasz i masz wszystkie pliki z tego dysku. Skopiujesz ważne pliki i potem normalnie zrobisz format c i o nic się nie martwisz :wink:

Nawet jesli mial zabezpieczone moje dokumenty to bedzie mozna je normalnie otworzyc :smiley:

Tylko o zworkach trzeba pamiętać żeby przestawić(podpinany na slave).

Ewentualnie jak już wcześniej Fix00ser napisał, nagrać jakąkolwiek darmową dystrybucję Open live (bootowalne z płyty) i odpalić z niej kompa, zgrać co potrzeba i stawiać system na nowo.

To jest dział techniczny - proszę skasować slang

A jeśli rozbierze kompa i odklei tą naklejke to straci gwarancje ? bo kupił go chyba rok temu i sie chłopak martwi ??

A gwarancję ma na części czy na całego kompa?

na całego kompa …

Więc zostaje 2 sposób.

jak rozkrecisz to gwarancji nie uznadza :frowning:

Ale o to chodzi że komp sie nie odpala… cały czas ładuje sie ten pasek windowsa . można czekac godzine i nic

Dajesz boota z napędu optycznego w który wsadzasz dowolną dystrybucję live i z niej odpalasz kompa…

Czyli chodzi Ci o to że wkładam płytke windowsa do napędu i normalnie odpalam kompa ?

Nie windowsa.Np. Ubuntu,OpenSuse czy Debian czy cokolwiek co może być odpalone live z napędu.

Macie jakiś link do tego? jak tak to bym poprosił ;> Nagrywam to na płytke wsadzam do napędu i już odpalam windowsa? ( sory za moją ciemnośc :D)

Nie odpalasz Windowsa.Zapominasz o nim na chwilę obecną.

Ściągasz i nagrywasz na płytę :arrow: http://www.ubuntu.com/getubuntu/download (8-kę albo 9-tkę).Dajesz w BIOSie bootowanie domyślne z napędu,wsadzasz płytę i wybierasz uruchomienie systemu z płyty(live).Zgrywasz na pendrive to co potrzebujesz i restart i stawiasz Windę na nowo.

Ok wielkie thx. Postawił bym Ci piwo ale nie mam jak :smiley: Pozdrawiam

Nie ciesz się za wcześnie ;] .

Możliwe że jeszcze będziesz pisał tutaj bo czegoś nie będziesz wiedział :stuck_out_tongue: (tylko przypuszczam).

Daj później znać jak poszło z tym live’m.

No to takie jeszcze pytanie. Ściągnełem tego ubuntu 9.0 i to jest obraz płyty. I ja niewiem czy nagrac własnie ten obraz czy pliki ze środka obrazu? Pozdrawiam