Zgrywanie z kamery na DVD

Mam kamerę cyfrową i tuner, przez który zgrywam filmy wyjściem analogowym na kamerze, a wejściem Composite (CVBS, Tuner - oznaczenie kanału w programach). Jednak nagrane na DVD filmy wyraźnie skaczą itp. Poszukiwałbym jakiegoś w miarę dobrego programu do tego typu spraw, lub ew. pomocy w rozwikłaniu problemu przycinania filmów. Używam Ulead VideoStudio7, który dostałem z tunerem (WinFast TV2000 expert).

Uzyj programu CyberLink PowerDVD 6 do odtwarzania DVD.

Jest on bardzo dobry, jesli nie najlepszy do tego typu zadan.

PS.

Chcesz obrobic film czy go tylko odtworzyc na PC ?

He he OBROBIĆ i nagrać na DVD z dobrą jakością i bez żadnych skaz :slight_smile:

Tu masz linka z opisem:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvtodvd/

Skakanie filmu to bardzo czeste zjawisko przy zgrywaniu filmow DVD.

Byl kiedys o tym caly artykul w ktoryms z numerow KS-Ekspert.

Jednak nie pamietam dobrze numeru.

Jaki kodek wybierasz przy kodowaniu filmu ?

Oraz jaka rozdzielczosc wybierasz i czy kodujesz na PAL czy NTSC ?

Domyslam sie ze na PAL :wink:

Napisałem wcześniej że zgrywam wyjściem ANALOGOWYM na kamerze, czyli instrukcja do DV nie pomoże. To musi być progs czytający ze złącza np. Composite.

kodek “DVD” w Videostudio7, 720:576, PAL.

I tu masz odpowiedź na swoje pytanie.

Zainwestuj w fire wire, można dokupić kontroler na złączu PCI i problem powinien zniknąć.

Napisz jaką masz kamerę.

Witam.

Maly10000 : Jaką Ty masz kamerę ? Na Świecie Obrazu analogową a tu cyfrową. Coś nie tak. Chyba, że masz dwie.

Ale do rzeczy.

Kamera cyfrowa -> kontroler IEEE 1394 (FireWire) + kabel(4/6pin) + oprogramowanie. UVS7 jest wystarczający - to jest program do NLE.

Kamera analogowa -> konwerter A/C (np. Canopusa) -> reszta jak wyżej.

Z tym tunerem TV to musiałby zgrywać w pełnym PAL-u i nie gubić klatek.

Poza tym m.in takie rzeczy jak : osobny dysk (partycja) tylko na plik wideo (defragmentacja), włączone DMA, dobrze jest mieć 512 MB RAM-u, optymalizacja OS, wyłączone wszystkie programy w tle (antywirus, firewall, itp,) a co się z tym wjąże internet. Resztę zapraszam do lektury na Świat Obrazu.

Pozdrawiam : Marian

PS. Te skakanie to może być m.in. sprawa przeplotu.

Fiesta : Trochę pomieszałeś.

Daltego piszę:

Witam serdecznie.

Kolego Fiesta : maly10000 pisze na początku, że ma kamerę cyfrową. W tym wypadku żaden tuner nie jest mu potrzebny. Podłącza kamerę cyfrową (złącze iLink DV) poprzez kabel (4/6pin) do portu IEEE 1394 (FireWire) w PC-cie (jest na nowych płytach głównych albo jak piszesz jako osobny kontroler na karcie PCI) + Ulead Video Studio 7 (teraz jest już wersja 9 - trial do pobrania ze strony producenta). To wszystko.

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/premiere1/strona2.php

Jeżeli natomiast ma kamerę analogową to ten sygnał wideo analogowy należy poddać konwersji do postaci cyfrowej najkorzystniej za pomocą konwertera A/C (osobne urządzenie albo kamera cyfrowa z możliwością konwersji A/C). Pozostałe rozwiązania to zrzut poprzez wejścia analogowe. Tunery TV nie są najszczęśliwszym rozwiązaniem ze względu na rozdzielczość. Można zastanowić się ewentualnie nad kartą graficzną typu VIVO (trzeba dobrze skonfigurować). Temat NLE nie wydaje się taki prosty na pierwszy rzut oka. Tu trzeba dużo czasu, cierpliwości i lektury zagadnienia.

Pozdrawiam serdecznie : Marian

Modelu nie napiszę, bo nie mam jej teraz, bo jest nie moja (Sony miniDV 2000 czy coś w tym stylu, ma wyjście FireWire i zwykły minijack). O tym że są kontrolery wiem, natomiast musiałbym mieć CAŁKOWITĄ pewność, że problem zniknie po zakupie.

Witam.

Jeszcze raz : Kamera standard miniDV. Kompresja DV ma stały współczynnik 5:1 i tak nagrywany jest materiał na taśmie miniDV. Przeniesienie materiału cyfrowego z kamery na HDD PC-ta za pomocą portu DV (iLink) kamery i portu IEEE 1394 (FireWire) na PC-cie następuje 1:1 czyli dokładnie to co jest na taśmie miniDV znajdzie się na twardym dysku (1 godzina = około 13 GB).

Do tego m.in. właśnie służy standard IEEE 1394. Czy ta pewność Ci wystarczy ? Natomiast cyfrowy montaż wideo to szersze zagadnienie nie tylko związane z kartą FireWire ale także z optymalizowanym systemem operacyjnym, wielkością pamięci RAM, szybkim dyskiem, prawidłową konfiguracją itp. Tak więc zakup karty FireWire (lub specjalistycznej karty wideo) to podstawa w NLE. Koszt ? około 40 zł.

Pozdrawiam : Marian