Zgubiona partycja/dysk

(Alan Wake) #1

W odstępie tygodniowym na dwóch komputerach zniknęła mi partycja (na pierwszym) oraz cały dysk (na drugim). W pierwszym przypadku partycja jest widoczna przez narzędzia administracyjne, ale już nie przez mój komputer. Na drugim komputerze dysk zniknął kompletnie. Przepiąłem go na inne złącze i nic. Jest raczej działający - słychać obracające się tarcze, a sprawdzić na innym komputerze nie mam jak, bo na pierwszym starszym nie ma odpowiedniego złącza.

(niezDarek) #2

to wejdź do narzędzi administracyjnych i przypisz tej partycji literę dysku pod jaką ma występować.

(Alan Wake) #3

Co do 2 komputera - przy uruchamianiu strasznie długo wykrywa napędy IDE - czyżby jeden był uszkodzony?

(niezDarek) #4

jak podejrzewasz uszkodzenie dysku to sprawdź na początek go pod kątem błędów:

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/441,1 ... 3%B3w.aspx

możesz tez użyć programu HD Tune

(Alan Wake) #5

Ale dysk nie jest wykrywany. Nie można go wskazać.

(Yobartek) #6

Każdy producent dysków ma na swojej stronie program do wykrywania błędów na dyskach. Ściągnij, wypal na płytce i sprawdź. Pamiętaj, żeby w Biosie ustawić start z CD/DVD-ROM'u.

(Alan Wake) #7

Jeśli chodzi o drugi dysk to chyba nic innego nie pozostało jak odnieść do serwisu. Myślałem, że może to coś z systemem, bo na obu mam Win7 a stało się mniej więcej to samo w tym samym czasie.